ALEKSANDRA LINDA, BOGUSŁAW LINDA ORAZ DAWID OGRODNIK WE WSPÓLNEJ PRODUKCJI AUDIO. „GRA LUIZY” W EMPIK GO

In Aktualności, Audiobooki

Toksyczna, złożona i przepełniona skrajnymi emocjami historia relacji ojca i córki w interpretacji Aleksandry i Bogusława Lindy. Dramat „Gra Luizy”, wyróżniony w 1. edycji konkursu Empik Go STORY, zadaje pytanie o granice miłości. Audioserial w gwiazdorskiej obsadzie  już 13 lipca w aplikacji Empik Go.

Luiza jest bezkompromisowa, bezpośrednia i bezczelna. Wywołuje skrajne emocje. Jest psychopatką, która z łatwością rozstawia ludzi po kątach i konsekwentnie dąży do obranego celu. Ta mocna i nieschematyczna postać jest główną bohaterką historii, która zwyciężyła w konkursie Empik Go STORY na najlepszy scenariusz serialu audio. Autorka, Anna Robak-Reczek, rozprawia się w „Grze Luizy” z rodzicielską miłością i nienawiścią, a także damsko-męską walką o miłość i władzę. Trzymająca w napięciu fabuła uderza w wiele czułych punktów. W tej historii nic nie jest oczywiste.

„To jest trudne. Nad nami nikt się nie lituje. Depresja – proszę bardzo, pochylamy się z troską. Schizofrenia, a nie przepraszam, choroba afektywna dwubiegunowa – jesteśmy z wami, trzymajcie się. Autystycy też mają całkiem dobry PR – geniusze i Dustin Hoffman w ”Rain Manie”, słodki jak mops. Ale nie psychopaci. Nam opinię robi Hannibal Lecter.”

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ją kochać

Fragment scenariusza audioserialu

DEBIUT ALEKSANDRY LINDY

Do czego jest w stanie posunąć się młoda dziewczyna, która fascynuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn? Czy wielki biznes to przestrzeń, w której relacja ojca z dzieckiem może rozkwitać? Wreszcie, jak wiele prawd musimy ukrywać w obawie przed światem? „Gra Luizy” nie udziela jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Serial audio, przedstawiający historię młodej kobiety ze stwierdzoną psychopatią, jest tytułem wymagającym, ale też rozrywkowym. Jak rasowy thriller hipnotyzuje i wciąga bez ostrzeżenia. W rolę tytułowej Luizy, która próbuje ustawić życie swoje i bliskich według własnych reguł, wcieliła się Aleksandra Linda, debiutująca w tym formacie.

„Każda praca z postacią przynosi więcej wiedzy o samym sobie i innych Interesuję się psychologią, więc możliwość  pochylenia się nad skomplikowanym charakterem była dla mnie bardzo ekscytująca. Warunki nagrań były idealne. To bardzo ważne, aby działo się to w miejscu, które dba o higienę pracy i z ludźmi, którzy dają dużo wsparcia i dobrej energii. Praca z Krzysztofem Czeczotem, doskonałym reżyserem i pedagogiem, była nadzwyczajna i z żalem kończyłam pracę nad tym projektem. Natomiast Dawid Ogrodnik i Filip Pławiak to wspaniali kompani do wspólnego tworzenia– powiedziała Linda. 

PLEJADA GWIAZD
Obok Aleksandry Lindy w obsadzie serialu audio pojawią się m.in. Bogusław Linda, Dawid Ogrodnik i Filip Pławiak. Gwiazdorska obsada oraz reżyser Krzysztof Czeczot stworzyli szczerą i kameralną produkcję, która zachwyca autentycznością, minimalizmem i warsztatem.

1. odcinek audioserialu „Gra Luizy” już 13 lipca w aplikacji Empik Go. Jesienią historia zadebiutuje także w formacie książki papierowej (Wydawnictwo W.A.B.) oraz e-booka.

www.empik.com/go/graluizy (strona startuje w dniu premiery serialu: 13.07.2021)

Premiera: 13 lipca
Scenariusz: Anna Robak-Reczek
W rolach głównych wystąpili:
Aleksandra Linda Luiza
Bogusław Linda Witold
Dawid Ogrodnik Olaf
Filip Pławiak – Kamil

W pozostałych rolach: Joanna Kwiatkowska – Zduń, Jakub Jakubiec, Justyna Litwic, Elżbieta Kijowska, Wojciech Machnicki, Katarzyna Puchalska, Ewa Serwa, Stanisław Biczysko, Krzysztof Czeczot, Szymon Mysławkowski, Michał Darewski, Klaudia Janas, Dominika Walo, Klaudia Koścista, Maciej Więckowski, Leszek Zduń, Jakub Sierenberg, Katarzyna Hołyńska, Jakub Dąbrowski, Kacper Dykban, Karolina Kostoń, Oliwer Witek, Krzysztof Plewako – Szczerbiński, Borys Wiciński, Wojciech Patkiewicz

Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Realizacja dźwięku: Wojciech Pątkiewicz, Adrianna Wołowicz
Kierownictwo Produkcji: Aleksandra Szatkowska
Producent wykonawczy: OSORNO
Współpraca scenariuszowa: Katarzyna Franus
Koncepcja marketingowa: Martyna Ziębińska-Górska, Karol Kowalski
Producent: Anita Rochalska, Paweł Heba

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu