Premiera książki „Minecraft. Wrak” | Ulubiona seria dzieci i młodzieży powraca!

In Literatura

Powraca ulubiona seria dzieci i młodzieży! Troje czternastolatków łączy siły, by odkryć tajemnice podwodnego świata. Nieoczekiwanie na ich drodze staje potężny Czarownik. Czy ta budząca grozę postać będzie ich sprzymierzeńcem, czy przeciwnikiem w grze? Premiera książki „Minecraft. Wrak” już 11 sierpnia.

Odkąd zmarła mama Jake’a, on i jego ojciec przeprowadzają się z miasta do miasta. Tak trafiają na osiedle Pacific Crest niezbyt atrakcyjnej dzielnicy na przedmieściach Los Angeles. Chłopiec nikogo nie zna, a jego tata pracuje od rana do nocy. Podczas jednej z samotnych wypraw Jake przypadkiem trafia do pracowni komputerowej w opuszczonej świetlicy. Znajduje tam trzy działające komputery, na których zainstalowano Minecrafta.

Gra wydaje się kryć jakąś bliżej nieokreśloną tajemnicę: badając wrak statku, Jake dostrzega syreny, istoty, które normalnie nie występują w tym świecie. Chłopak pragnie za wszelką cenę rozwiązać wszystkie zagadki i dotrzeć do końca gry. Co wieczór, mimo zakazu wstępu na ten teren, przemyka do świetlicy, uważając, by nikt go nie widział.

Któregoś razu natrafia na rówieśników – Emily i Tanka. Nie jest to jednak szczęśliwe spotkanie, bo całą trójkę łapie strażnik pilnujący placu budowy. Jake, Emily i Tank spodziewają się najgorszego, ale nieoczekiwanie wszystko kończy się dobrze. A za karę nastolatki mają posprzątać pomieszczenia świetlicy przed planowanym remontem.

Z początku współpraca nie układa się dobrze: Tank jest opryskliwy, Emily zadziera nosa i tylko Jake usiłuje się z nimi zaprzyjaźnić, ale bez powodzenia. Kiedy jednak chłopiec pokazuje im tajemniczy serwer Minecrafta, coś się zmienia: zaczynają współpracować w grze i poza nią. Spieszą się, bo chcą dotrzeć do podwodnego miasta, zanim komputery zostaną odłączone. Nieśmiało kiełkuje zupełnie niezwykła przyjaźń…

Pewnego dnia oprócz awatarów trojga nastolatków pojawia się na serwerze ktoś jeszcze. Tajemnicza postać to potężny Czarownik, on sprawuje absolutną władzę nad światem gry. Z początku niechętny przybyszom, po jakimś czasie zaczyna im pomagać i przygotowuje specjalnie dla nich nowy zestaw zadań prowadzących do miasta syren…

Nazajutrz zaczyna się remont i serwer z niezwykłą grą przepadnie na zawsze. Czy grupa przyjaciół zdąży rozwiązać zagadkę?

„Minecraft. Wrak” to już siódma powieść z tego cyklu. Popularność kolejnych części dowodzi, że Minecraft to nie tylko ulubiona gra dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim magiczny świat, do którego zawsze chętnie wracają. Wyjątkowa seria jest doceniana także przez rodziców, oni podkreślają, że każda z książek to pełna humoru i dynamicznej akcji opowieść z inspirującym morałem.

© 2020 Mojang AB. All Rights Reserved. Minecraft, the Minecraft logo and the Mojang Studios logo are trademarks of the Microsoft group of companies.

C.B. Lee – autorka powieści młodzieżowych z gatunku science fiction i fantasy, członkini organizacji Lambda Literary. Ma na koncie cieszący się uznaniem krytyków cykl „Sidekick Squad” (Duet Books) oraz powieści graficzne „Ben 10” (Boom! Studios). Twórczość Lee była nominowana do Literackiej Nagrody Lambda, pojawiała się również na liście najlepszych powieści fantasy i s.f. portalu Tor.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu