SPEKTAKULARNE STARCIE DWÓCH KULTOWYCH POTWORÓW NA 4K ULTRA HD BLU-RAY™, BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD!

In DVD i Blu-ray

Legendarne potwory powracają! Godzilla vs. Kong, wyczekiwany przez widzów na całym świecie pojedynek mitycznych gigantów, pojawi się na nośnikach 4K ULTRA HD BLU-RAY™,
BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ i DVD już 1 września.

Godzilla vs. Kong ukazuje pojedynek dwóch legendarnych przeciwników w spektakularnej batalii, której stawką są losy świata. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekły Godzilla, siejąc zniszczenie na całym globie.

Potwór nagle zachowuje się inaczej, a naukowcy z Monarch – rządowej agencji kryptozoologicznej zajmującej się badaniem Tytanów – próbują dowiedzieć się, dlaczego pozornie odwrócił się od ludzkości. Spójrz prawdzie w oczy – świetnie jeśli Godzilla jest po twojej stronie, ale w chwili, gdy zwraca się przeciwko tobie, masz naprawdę duże kłopoty… – tłumaczy reżyser filmu, Adam Wingard.

Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

Godzilla vs. Kong pobił rekordy popularności w kinach i uzyskał najlepszy wynik kasowy w pierwszym dniu wyświetlania w trakcie pandemii. Film przez pierwszy weekend po premierze był najchętniej oglądanym tytułem w historii platformy HBO Max.

Godzilla i Kong to legendy kina. Pierwotnie można było na nich patrzeć jak na potwory ze Wschodu i Zachodu – Godzilla szturmujący Tokio, Kong sprowadzony przez człowieka do Nowego Jorku. To ikony kina, które ekscytują publiczność w każdym wieku na całym świecie – mówi Wingard.

Od czasu jego wybuchowego przebudzenia w 1954 roku do epickiego odrodzenia w 2014 roku, Godzilla zawsze był czymś więcej niż tylko potworem. Niszczyciel, wybawca, legenda, król – ewoluował i był definiowany na nowo przez całe dziesięciolecia zachodzących przemian społecznych, politycznych i ekologicznych.

Po II Wojnie Światowej japońska wytwórnia Toho Co., Ltd. zebrała grupę japońskich legendarnych twórców filmowych, aby stworzyli nowy rodzaj potwora. Powołany do życia z wykorzystaniem lateksowo-bambusowego kombinezonu i niezrównanego kunsztu artystycznego filmowców, Godzilla wkroczył na ekran w arcydziele Godzilla Ishirō Hondy, które zapoczątkowało nowy gatunek kina. Potwór stał się jednym z najpotężniejszych, najbardziej wpływowych i oryginalnych stworzeń, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie. Popularność Godzilli na całym świecie umożliwiła wytwórni Toho stworzenie całego uniwersum gigantycznych stworzeń w szeregu filmów, które dały początek gatunkowi kaiju eiga, fascynując i bawiąc kolejne pokolenia fanów.

King Kong, tytułowy bohater obrazu Meriana C. Coopera i Ernesta B. Schoedsacka z 1933 r., został stworzony przez specjalistę od efektów specjalnych Willisa H. O’Briena i rzeźbiarza Marcela Delgado. Ich film, będący oszałamiającą kombinacją baśni o Pięknej i Bestii, niebezpiecznych przygód i gigantycznych potworów, zachwycił widzów na całym świecie i na stałe zapisał się w historii kina. To pierwszy w historii przebój kasowy, w którym główną rolę odgrywały efekty wizualne, a także milowy krok w kontekście filmów o potworach. King Kong, którego historię po raz pierwszy przeniesiono na duży ekran ponad osiemdziesiąt lat temu, nadal pobudza naszą wyobraźnię.

Po udanym rozpoczęciu procesu tworzenia zupełnie nowego kinowego MonsterVerse dzięki przebojom kasowym Godzilla (2014), Kong: Wyspa Czaszki (2017) oraz Godzilla: Król potworów (2019), producenci uznali, że nadszedł czas na rozszerzenie uniwersum o spotkanie legendarnych potworów.

W filmie występują Alexander Skarsgård (Wielkie kłamstewka), Millie Bobby Brown (Stranger Things), Rebecca Hall (Christine, Profesor Marston i Wonder Women), Brian Tyree Henry (Joker, Spider-Man Uniwersum), Shun Oguri (Tenki no ko), Eiza González (Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw), Julian Dennison (Deadpool 2) oraz Kyle Chandler (Godzilla II: Król potworów) i Demián Bichir (Zakonnica, Nienawistna ósemka).

Godzilla vs. Kong od 1 września dostępny będzie  również w kolekcjonerskim wydaniu 4K ULTRA HD BLU-RAY™ STEELBOOK.

DODATEK SPECJALNY W WYDANIU DVD:

  • Godzilla atakuje

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™ i 4K ULTRA HD:

  • Komentarz reżysera Adama Wingarda
  • 10 filmów, w tym: Fenomen Gojiry, króla potworów
  • Ewolucja Konga, ósmego cudu świata
  • Runda pierwsza: Bitwa na morzu
  • Runda druga: Jeden musi polec

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder czy Dolina Bogów oraz kontentu dla platform VOD.

Warner Bros. Entertainment Światowy lider na rynku filmów wideo. Obsługuje największą sieć dystrybucyjną, która oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Bros. Entertainment zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures i HBO.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu