#wtonacjipromocji: „Dom nocny” już jest dostępny w kinach w całej Polsce!

In Kino

„Dom nocny” to amerykański horror psychologiczny z 2020 r., którego reżyserem jest David Bruckner. Za scenariusz odpowiada duet składający się z Bena Collinsa i Luke’a Piotrowskiego. Premiera wspomnianego filmu w Polsce odbyła się dwudziestego sierpnia tego roku. Obecnie można go obejrzeć w kinach w całej Polsce!

fot. Multikino.pl

Opis filmu

Niespodziewanie umiera mąż głównej bohaterki, Beth. Postać, w którą wciela się Rebecca Hall, zostaje sama w domu nad jeziorem. Stara się wrócić do wcześniejszego życia, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Jednak zaczynają nawiedzać ją koszmary. Przyjaciele doradzają jej, by nie przejmowała się nimi. Mimo wszystko Beth zaczyna sprawdzać dobytek męża, by znaleźć odpowiedzi na tematy związane ze śmiercią najbliższej osoby. Po odkryciu sekretów uświadamia sobie, że są one zarówno dziwne, jak i niepokojące. Poza tym Beth odkrywa również tajemnicę związaną z jej zmarłym mężem. Postanawia ją rozwiązać.

Dlaczego warto wybrać się na seans?

Na stronie serwisu Rotten Tomatoes podano, że ze stu siedemdziesięciu siedmiu krytyków filmowych zaproszonych na światową premierę, aż osiemdziesiąt pięć procent z nich opublikowało pozytywne recenzje. W dziesięciopunktowej skali średnia ustabilizowała się na nocie z numerem siedem. Najwięcej uwagi poświęcono głównej roli. Przede wszystkim doceniono to, w jaki sposób Rebecca Hall wcieliła się w odgrywaną postać. Bazując na informacjach z Rotten Tomatoes, należy zauważyć również, że krytycy uznali „Dom nocny” za przemyślaną produkcję, w której utrzymywanie napięcia zostało umiejętnie zbudowane. Doceniono również nieszablonowe zwroty akcji, a także niecodzienne ukazanie tego, w jaki sposób wpływa na nas strata kogoś bliskiego.  

fot. Multikino.pl

FAQ

Kiedy miała miejsce premiera?
Premiera w naszym kraju odbyła się 20 sierpnia 2021 r. Z kolei światowa premiera miała miejsce w styczniu 2020 r. na największym corocznym festiwalu filmów niezależnych w Stanach Zjednoczonych, czyli w czasie Festiwalu Filmowego w Sundance. Interesujące jest, że do masowych kin w Stanach Zjednoczonych trafił dopiero 20 sierpnia 2021 r., a został wydany przez Searchlight Pictures.

Ile czasu trwa film?
Seans trwa 110 minut.

Gdzie mogę obejrzeć „Dom nocny”?
Produkcja jest pokazywana w kinach takich jak Helios, Cinema City.

Gdzie został wyprodukowany „Dom nocny”?
Film powstał w Stanach Zjednoczonych.

Kto wciela się w główne role?
Rebecca Hall jako Beth
Sarah Goldberg jako Claire
Vondie Curtis-Hall jako Mel
Evan Jonigkeit jako Owen
Stacy Martin jako Madelyne
David Abeles jako Gary
Christina Jackson jako Heather

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu