#wtonacjipromocji: Spróbuj swoich sił na Zandvoort!

In Free Time, Gry, Gry pod pada

Tym razem zespoły Formuły 1 zjechały do Holandii, a doprecyzowując do Zandvoort, czyli miasta położonego w prowincji Holandii Północnej. Tym samym świat Formuły 1 wraca do kraju, w którym ostatni raz we wspomnianej klasie rywalizowano… 36 lat temu! Co interesujące, Ty też możesz poczuć, jak to jest rywalizować na torze położonym w pobliżu Morza Północnego. W jaki sposób? Wystarczy nabyć grę F1 2021, która jest dostępna zarówno na konsole PlayStation, XBOX, jak i PC! W poniższej #wtonacjipromocji dowiesz się więcej na temat gry.

fot. Codemasters/Instagram

Poczuj emocje towarzyszące Robertowi Kubicy!

W ten weekend ponownie zobaczymy Roberta Kubicę w akcji! Polak wraca do startu w Formule 1, zastępując Kimiego Raikkonena. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku na obecność wirusa Covid-19 w organizmie Fina. Stąd też decyzja osób decyzyjnych ze sztabu Alfy Romeo Racing ORLEN, by rezerwowy kierowca „wskoczył” w miejsce popularnego „Ice mana”. To idealna okazja, by przekonać się, jak czują się kierowcy Formuły 1! W końcu dzięki grze możemy w choć odrobinie poczuć to, co Robert Kubica. Co prawda, jeżeli chodzi o sport w świecie realnym, na ten moment na próżno szukać drugiego polskiego kierowcy, który mógłby kierować bolidem F1… Jednak nie ma powodu do niepokoju. W tej #wtonacjipromocji udowodnię, że każdy może stać się kierowcą Formuły 1! Wszystko za sprawą tego, że Codemasters przygotowało kolejną odsłonę jednej z najpopularniejszych gier ze świata motosportu, Ty również możesz przekonać się, jak to jest prowadzić najszybsze samochody świata i rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Chciałbyś ograć Lewisa Hamiltona? Być może pokonać Maxa Verstappena przed jego domową publicznością? Być może chciałbyś zobaczyć triumf Williamsa? Dzięki #wtonacjipromocji udowodnię Ci, że… Wszystko jest w Twoich rękach!

Jazda na Zandvoort: fikcja vs rzeczywistość

Z opisu toru wynika, że mamy czternaście zakrętów, z czego dziesięć jest w prawo, a tylko cztery w lewo. Do tego niektóre, jak zakręt numer cztery i czternaście przypominające wyglądem te, które można spotkać na welodromach (przyp. red. owalnych torach do rozgrywania wyścigów w kolarstwie torowym).

fot. formula1game/Instagram

Na tym torze nie wystarczy dysponować tylko mocnym silnikiem, jakim może poszczycić się zespół Mercedesa lub tylko doskonale rozwiniętą aerodynamiką, jaka z kolei przynosić chlubę dla ekipy Red Bulla Racing. Oczywiste jest, że prowadząc fikcyjne bolidy, to w większym stopniu od nas zależy, który zespół, a nawet kierowca znajdzie się z przodu stawki. Jednak odwołuję się do tego, co wydarzyło się, chociażby w kwalifikacjach w realnym świecie, kiedy to Sergio Perez z Red Bulla odpadł z kwalifikacji już w pierwszej sesji. Dlatego, jeżeli szukamy bolidu lub konstruujemy własny w dziale zwanym „My Team” w grze, należy zwrócić uwagę, by rozwój maszyny był położony równomiernie na każdą ze stron. W innym przypadku można albo lądować w żwirowych pułapkach, uderzając o bandy, jak w realnych kwalifikacjach George Russell, albo gubić setki tysięcznych sekundy przez nieutrzymywanie tempa. Jednak należy podkreślić, że czy to w świecie fikcji, czy w rzeczywistości, tor Zandvoort w pełni zasługuje na to, by mówić o nim w kategorii: ekstremalnie wymagający. Z tego też powodu jest tak uwielbiany przez fanów Formuły 1 na całym świecie. I w tym przypadku nie ma znaczenia, czy mówimy o tych, którzy prowadzą fikcyjne maszyny w grze, czy podziwiają w ten weekend zmagania realnych kierowców.

Jednak najbardziej zdradliwymi sekcjami toru są przede wszystkim te, które wiążą się z zakrętem numer sześć, a także osiem. Wystarczy wjechać niechlujnie we wspomnianą partię toru, a natychmiast ląduje się na poboczu w żwirowej pułapce. Problematyczne jest również wejścia w pierwszy zakręt w trzecim sektorze, ponieważ twórcy nałożyli przy zakręcie nakładkę, która podbija bolidy. Oczywiste jest, że twórcy z Codemasters odwzorowali to, z czym spotykamy się w rzeczywistości. Przyglądając się realnym zmaganiom kierowców z tą partią toru w sesjach treningowych i kwalifikacyjnej, wygląda na to, że znacznie mocniej bolidy są podbijane w grze we wspomnianej części toru. W rzeczywistości kierowcy najeżdżają na tenże wierzchołek celowo, by wyjść idealnie z następnego zakrętu, a w grze najczęściej albo bolid wpada w poślizg, albo ląduje się w żwirowej pułapce. Reasumując tę część #wtonacjipromocji, wirtualne bolidy są o wiele bardziej wyczulone na najeżdżanie na krawężniki, niż realne. Problematyczne w prowadzeniu fikcyjnych maszyn na Zandvoort staje się przez to utrzymanie idealnej linii jazdy. Jedno jest za to pewne. Jeżeli ktoś uwielbia niemalże na całym okrążeniu „pracować” sprzęgłem, to będzie przeszczęśliwy z wrażeń, jakich dostarczy mu rywalizowanie na wspomnianym obiekcie w Holandii.

fot. formula1game/Instagram

Jeżeli mówimy o wirtualnym sposobie poruszania się po torze Zandvoort, należy docenić również fakt, iż twórcy gry nieco w za dużym stopniu podnieśli możliwość wyprzedzania względem tego, z czym „na co dzień” zmagają się kierowcy. Jeśli ktoś z czytelników szukałby porównania do tego, jak ciasny jest ten tor w grze F1 2021 względem innych, proponuję, by wyobraził sobie, jak wygląda „ścigania się” w Monako. Jego ułożenie i szerokość sprawia, że czasami odnosi się wrażenie, jakby jeden bolid miał trudności ze zmieszczeniem się w krętej sekcji toru. Tymczasem twórcy chcieli udowodnić, że rozgrywka w świecie wirtualnym nie zawsze musi pokrywać się z tą z rzeczywistości, przez co jeżeli tylko będziemy stosunkowo blisko za najbliższym rywalem, możemy przeprowadzać ataki również w najciaśniejszych partiach toru. Owszem, czasami manewr skończy się otarciem o barierki, ale jak mawia przysłowie: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Pytanie, jakie stawiam w tej #wtonacjipromocji brzmi: czy aż tak znacząco rozgrywka wirtualna powinna się rozmijać z tym, z czym spotykamy się w rzeczywistości.

Wrażenia z gry F1 2021 i jazdy po torze Zandvoort

Twórcy gry zadbali o to, by z jednej strony jazda na torze Zandvoort była aż nad wyraz realistyczna. Mowa tu o czułości bolidów na tarki mające wyznaczać granice toru. Z drugiej możemy mówić również o tym, że mają miejsce surrealistyczne zdarzenia, jak chociażby możliwość wyprzedzania rywali w zakrętach numer osiem i trzynaście. Dowodem potwierdzającym me słowa jest to, że nawet jedna maszyna może mieć problemy z utrzymaniem się w tych partiach toru. Świadczy o tym, chociażby wypadek Nicholasa Latifiego z drugiej sesji kwalifikacyjnej, kiedy to przez nikogo nie naciskany, wylądował najpierw na żwirze, a później z hukiem uderzył w barierki. Podsumowując #wtonacjipromocji, uważam że twórcy nadmiernie chcieli oddać realizm, jak i fikcję w ściganiu się na torze Zandvoort. Moim zdaniem w poprzedniej edycji gry F1 ściganie się po tym obiekcie było realniejsze.

fot. formula1game/Instagram

FAQ

Gdzie mogę kupić grę F1 2021?
Można nabyć ją chociażby z linku od oficjalnego wydawcy: https://www.codemasters.com/game/f1-2021/

Kiedy gra F1 2021 zadebiutowała na rynku?
Jej premiera miała miejsce 15 lipca 2021 r.

Kto jest twórcą gry F1 2021?
Za stworzenie wyżej wymienionej publikacji odpowiada: Codemasters i EA Sport.

Co ponadto znajduje się w grze F1 2021?
O szczegółach dotyczących tego, co znajduje się w grze, więcej dowiesz się odwiedzając: https://www.ea.com/pl-pl/games/f1/f1-2021

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu