Teatr WARSawy dla dzieci: BEZPŁATNE warsztaty teatralne + spektakl (28-30 grudnia)

In Teatr

fot.materiały prasowe

Teatr WARSawy zaprasza dzieci w wieku 10-12 lat na bezpłatne warsztaty teatralne zakończone pokazem spektaklu. To nie tylko wspaniała przygoda, ale także okazja do odkrywania własnych możliwości, rozwijania zdolności twórczych, wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości.

Podczas warsztatów dotkniemy różnych form teatru, ale najwięcej czasu poświęcimy teatrowi improwizacji i teatrowi ruchu. Opowiadanie historii nie wymaga bowiem wielu rekwizytów – za pomocą światła i cienia będziemy wcielać się w przeróżne postacie, nauczymy się przekazywać emocje bez użycia słów, staniemy się kreatorami wrażeń. Celem warsztatów jest stworzenie uczestnikom okazji do swobodnego i spontanicznego wyrażania siebie poprzez ruch, taniec i improwizację. 3 dni warsztatowe wypełnione przeróżnymi zabawami teatralnymi, zadaniami aktorskimi i ćwiczeniami rozwijającymi zdolności twórcze zakończymy półgodzinnym spektaklem improwizowanym, który pokazany zostanie na zakończenie warsztatów.   

PROWADZĄCY:

AGNIESZKA CZEKIERDA – aktorka i reżyserka teatralna. Założycielka i dyrektor artystyczna Teatru Małego Widza w Warszawie. W ciągu 10 lat wyreżyserowała w nim ponad 20 premier dla dzieci, które zobaczyło ponad 300 tys. widzów. Współzałożycielka Teatru Konsekwentnego (dziś Teatr WARSawy) w Warszawie. Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART in ART. Prezes Fundacji Teatru Małego Widza. Autorka książki dla dzieci pt. „Co się zdarzyło w Manko?”. W ciągu 22 lat zagrała na deskach teatru ponad 5 tysięcy razy. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne z dziećmi, młodzieżą, a także studentami, zasiadała w jury festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Od 2010 roku prowadzi warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, sztuki prezentacji i komunikacji zarówno dla biznesu jak i dla osób indywidualnych. Prowadzi także treningi kreatywności dla dorosłych i dla dzieci.

Teatr WARSawy dla dzieci, czyli 3-dniowe warsztaty teatralne zakończone spektaklem!

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Wspólnie stworzyły cztery produkcje dla rodzin z dziećmi: DOoKOŁA, Księżycowo, _on_line__ oraz Gdzie Kształty mają szyje.

MAŁGORZATA MOSKALEWICZ – aktorka Teatru Małego Widza, tancerka, logopeda, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, stypendystka Erasmusa w Barcelonie, gdzie studiowała w Institut del Teatre na wydziale ruchowym. Jest certyfikowanym nauczycielem flamenco. Absolwentka pomagisterskiego Studium Logopedyczne w Warszawie. W Teatrze Małego Widza gra w spektaklach “Cztery pory roku”, “Ćmy i motyle”, “Sensoryczny Labirynt Muzyczny” i “Kosmos”. Na srebrnym ekranie można ją właśnie oglądać w serialu “Leśniczówka” w którym wciela się w postać Amelii.

bezpłatne, 3-dniowe warsztaty teatralne zakończone spektaklem

UCZESTNICY: dzieci w wieku10 – 12 lat (grupa maksymalnie 12 osób)

TERMIN:

28 grudnia godz. 10:00 – 14:00

29 grudnia godz. 10:00 – 14:00

30 grudnia godz. 10:00 – 13:00

godz. 13:00 – otwarty pokaz spektaklu

MIEJSCE: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej STARA PROCHOWNIA, ul. Boleść 2 (Stare Miasto)

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Demon, który wraca – Abyzou już 10 lutego w kinach

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt.

Read More...

PALUCH / SŁOŃ w Klubie Stodoła!

13 kwietnia 2023 w Klubie Stodoła wystąpią czołowi reprezentanci polskiej sceny hip-hop - PALUCH oraz SŁOŃ! Bilety na wydarzenie dostępne w

Read More...

#wtonacjipromocji: BROS. Kiedy chłopak spotyka… Chłopaka. Komedia romantyczna jakiej jeszcze nie było już od 9 lutego 2023 na DVD!

Inteligentna i szczera komedia napisana przez znanego komika – Billy’ego Eichnera to pierwsza w historii, wyprodukowana przez duże studio

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu