Nowy bohater Marvel Cinematic Universe! SHANG-CHI I LEGENDA DZIESIĘCIU PIERŚCIENI już na DVD i Blu-ray

In DVD i Blu-ray

Do filmowego uniwersum Marvela wkracza nowy superbohater w przełomowym filmie opowiadającym historię jego pochodzenia. Widzowie towarzyszyć będą Shang-Chi (Simu Liu) podczas podróży ku samopoznaniu w ekscytującej produkcji pełnej wspaniałych efektów specjalnych, nowych postaci i egzotycznych światów w typowym stylu Marvel Studios. Film na DVD, Blu-ray™ i Blu-ray™ Steelbook ukaże się 26 stycznia.

W nowym filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”  Simu Liu wciela się w Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni.

W filmie występują także Tony Leung („Spragnieni miłości”, „The Grandmaster”) jako Xu Wenwu, Awkwafina („Bajecznie bogaci Azjaci”, „Oceans 8″) jako przyjaciółka Shang-Chi – Katy i Michelle Yeoh („Jutro nie umiera nigdy”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”)  jako Ying Nan/Ciotka Nan, a także Fala Chen, Meng’er Zhang, Florian Munteanu i Ronny Chieng.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni to historia młodego człowieka orientującego się, że jego ojciec jest właściwie jednym z największych zbrodniarzy na świecie” – mówi producent Kevin Feige. „Shang-Chi musi nauczyć się radzić z tym faktem i wieść dalsze życie. Musi odnaleźć bohaterstwo potrzebne do zerwania z dziedzictwem ojca. Ale, jak w przypadku każdej historii, i ta ma wiele aspektów. W naszym filmie sposób postrzegania jego ojca przez świat i przez niego samego jest bardziej skomplikowany, niż Shang-Chi początkowo sądzi”.

Shang-Chi (Simu Liu) in Marvel Studios’ SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2021.

SHANG-CHI I LEGENDA DZIESIĘCIU PIERŚCIENI już na DVD i Blu-ray

Złożoności relacji Shang-Chi i Xu Wenwu leżały w centrum mojego zainteresowania”, przyznaje  reżyser filmu – Destin Daniel Cretton. „W wersji komiksowej najbardziej poruszył mnie skomplikowany stosunek ojca szkolącego swojego syna na zabójcę, przy czym syn dorósł i teraz musi stanąć z nim twarzą w twarz. To mnie najbardziej ciekawiło i to była podstawa pomysłu, który przedstawiłem Marvelowi”.

Dostawszy scenariusz, wcielający się w główną postać Liu był oszołomiony. „Destin tak doskonale opisał mi całą historię, zanim ją przeczytałem, że kiedy ostatecznie się z nią zapoznałem, popłakałem się”, wyznaje Liu. „Płakałem, ponieważ relacje pomiędzy Shang-Chi a innymi postaciami i jego rodziną są tak intymne. Zdałem sobie sprawę, że w swoim sednie ten film opowiada o rodzinie. Płakałem, ponieważ ukazuje azjatyckiego superbohatera robiącego to, czego byśmy się od takiej postaci spodziewali i ratującego świat. Był to moment niezwykle ważny dla mnie jako fana, jako aktora i jako Azjaty. Po prostu niewiarygodne”.

Simu rozpoczął czteromiesięczny trening wstępny, a następnie spędził miesiąc w australijskim Sydney, gdzie miały być realizowane zdjęcia. Cretton zapewnił jednak Liu, że nie został obsadzony tylko ze względu na zdolność do nauczenia się walki wręcz.

Shang-Chi (Simu Liu) in Marvel Studios’ SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS. Photo by Jasin Boland. ©Marvel Studios 2021. All Rights Reserved.

„Shang-chi i legenda dziesięciu pierścieni” ukaże się w formatach DVD, Blu-ray™ i Blu-ray™ Steelbook już 26 stycznia.

„Już na wczesnym etapie Simu i ja ustaliliśmy, że elementem pozwalającym widzom nawiązać więź z Shaunem są jego przeżycia”, wyjaśnia reżyser. „Simu podszedł bardzo poważnie do umiejętności tej postaci, ćwiczył wytrwale przez pięć miesięcy rozumiejąc jednak, że nie zaangażowaliśmy go ze względu na sztuki walki, ale ze względu na rolę, jaką wykreował”.

Ważnym aspektem tego filmu dla Liu było reprezentowanie społeczności azjatyckiej. „To pierwszy superbohater o azjatycko-amerykańskich korzeniach w filmowym uniwersum Marvela”, komentuje aktor. „To ważna cecha tego filmu, ważny kamień milowy dla nas. Czekaliśmy bardzo długo na ten moment, na to żeby zobaczyć siebie przedstawionych w ten sposób na ekranie. Wielu z nas, dzieciom imigrantów, brakowało poważnej reprezentacji na ekranie. Oglądaliśmy karykatury, stereotypy i w pewnym sensie byliśmy wymazywani. Cieszę się ze zmian, które zachodzą od dwóch lat i uważam, że Shang-Chi będzie ważnym elementem tej dyskusji”.

Xialing (Meng’er Zhang) in Marvel Studios’ SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS. Photo by Jasin Boland. ©Marvel Studios 2021. All Rights Reserved.

Nowy bohater Marvel Cinematic Universe!

Dodaje: „Uważam, że ten film bardzo przyczyni się do normalizacji azjatyckich twarzy na ekranie poza Azją oraz do uznania, że azjatycka diaspora ma własną tożsamość należącą tyleż do Wschodu, co do Zachodu, ale jednocześnie do żadnej z tych kultur. W tym sensie uważam, że jesteśmy pionierami takiego głosu i takich opowieści. Jestem bardzo dumy, że spotkał mnie zaszczyt uczestnictwa w tym przedsięwzięciu”.

Simu Liu z entuzjazmem wyraża się o tym, czego mogą oczekiwać widzowie i dodaje: „Są tu sekwencje i momenty, których nigdy wcześniej nie widzieliście w filmie Marvela. Będą one zaskakujące, ekscytujące i wciągające. Naprawdę, dopóki nie zobaczycie, to nie uwierzycie. Niektóre z sekwencji wymyślonych przez zespół artystyczny są naprawdę niewiarygodne. Myślę, że podniosą one poprzeczkę nie tylko dla filmów Marvela, ale dla filmu w ogóle”.

Wenwu (Tony Leung) and Shang-Chi (Simu Liu) in Marvel Studios’ SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2021.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

• Tworząc dziedzictwo

• Więzi rodzinne

• Gagi z planu

• Sceny niewykorzystane

• Komentarz audio twórców

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios, wybranych seriali Telewizji Polskiej i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder czy Dolina Bogów oraz kontentu dla platform VOD.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Pierwsza edycja Nano Film Festival – festiwalu filmowego Roberta Glińskiego

ZGŁOŚ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY NA NANO FILM FESTIVAL Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na pierwszą edycję Nano Film Festival. Inicjatorem Festiwalu jest

Read More...

Kino Tęcza zaprasza widzów również we wrześniu!

Kino Tęcza zaprasza na pokazy i wystawę plenerową również we wrześniu! Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza

Read More...

Wrzesień w TEATRZE MEST.

TEATR ME/ST proponuje wrześniowe spektakle teatralne, które pozwolą łagodnie przejść z okresu letniego w jesienny. Osobom, które odczuwają pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu