„Il Volo & Plácido Domingo – Notte Magica muzyczne seanse w wybranych kinach Helios

In Aktualności, Kino, Muzyka

Sieć kin Helios zaprasza miłośników wyjątkowych muzycznych wrażeń na najnowszy projekt organizowany w ramach cyklu Helios na Scenie! W środę, 9 lutego na melomanów czeka bowiem niesamowite wydarzenie – koncert zespołu IL VOLO, z udziałem Plácido Domingo oraz słynnej orkiestry Teatro Massimo di Palermo pod batutą Maestro Ramóna Tebara.

Koncert odbył się 1 lipca 2016 roku na Piazza Santa Croce, jednym z najbardziej urokliwych placów Florencji. Gościem specjalnym tego wydarzenia był słynny Plácido Domingo, który dyrygował wybranymi ariami i pieśniami. Z kolei José Carreras pojawił się na ekranie, wyrażając uznanie za wsparcie udzielone przez Il Volo na rzecz jego fundacji do walki z białaczką. Trzeci maestro z oryginalnego składu Trzech Tenorów, Luciano Pavarotti, reprezentowany był przez Nicolettę Mantovani, wdowę po artyście, której obecność potwierdziło wsparcie dla projektu ze strony Fundacji Luciano Pavarottiego. Ten wyjątkowy koncert został zarejestrowany i dzięki temu można do niego powrócić. Trio Il Volo zaśpiewało słynne pieśni neapoliańskie oraz arie z międzynarodowego repertuaru operowego – wszystkie wykonywane oryginalnie przez Trzech Tenorów.

7 lipca 1990 roku w Rzymie odbyła się magiczna noc: w przeddzień finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, José Carreras, Plácido Domingo i Luciano Pavarotti po raz pierwszy zaśpiewali razem w jednym z najbardziej malowniczych miejsc na świecie – antycznych Termach Karakalli. Zapoczątkowało to jeden z największych projektów muzyki klasycznej w historii i dało rozgłos Trzem Tenorom. 26 lat później, grupa Il Volo postanowiła oddać hołd mistrzom i temu wydarzeniu, dostarczając młodszym słuchaczom podobnych emocji, jak tamtej magicznej nocy.

Szczegółowe informacje dotyczące tego muzycznego wydarzenia dostępne są pod adresem: www.helios.pl/ilvolo. Sprzedaż biletów startuje w piątek, 28 stycznia. Do zobaczenia na porywających seansach w wybranych kinach Helios już 9 lutego!

Trio Il Volo odwiedzi Polskę w tym roku w ramach światowej trasy. To idealna okazja, aby zobaczyć koncert na żywo. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca w Atlas Arenie w Łodzi. Wokaliści zaprezentują utwory ze swojego ostatniego albumu „Il Volo sings Morricone”, który nagrali pamięci największego włoskiego kompozytora muzyki filmowej. Oprócz tego fani usłyszą największe hity, m.in. „Grande amore”, „Il mondo” i wiele innych. Bilety dostępne są na: www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

„Il Volo & Plácido Domingo – Notte Magica w kinach Helios

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu