Remigiusz Mróz i twórcy współczesnego polskiego kina bohaterami najbliższych spotkań online.

In Aktualności, Wydarzenia

Gala Bestsellerów Empiku 2021 zbliża się wielkimi krokami. Już 15 lutego okaże się, kto zdobył Odkrycia Empiku – eksperckie nagrody dla twórców, których odważna i oryginalna wizja artystyczna zmienia optykę patrzenia na świat.

W najbliższym tygodniu fani polskiego kina będą mieli szansę zadać pytania filmowcom młodego pokolenia. W drugim spotkaniu z cyklu „Odkrycia Empiku 2021” udział wezmą jurorzy Karolina Korwin Piotrowska i Magnus von Horn oraz nominowani reżyserzy. Studio Empiku w ramach cyklu Premiera online odwiedzi również Remigiusz Mróz, który powraca z najnowszym dziełem „Projekt Riese”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Remigiusz Mróz – poniedziałek, 31 stycznia, godz. 18:30

Bohaterem poniedziałkowego spotkania z cyklu Premiera online będzie jeden z najpopularniejszych pisarzy w Polsce, Remigiusz Mróz. Z Katarzyną Borowiecką porozmawia o kulisach powstawania premierowej powieści „Projekt Riese” (Wydawnictwo Filia).

Riese to kryptonim nadany największemu projektowi nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie do tej pory pozostaje nieznane. Według teorii mogło niegdyś być podziemnym miastem, arką przetrwania bądź fabryką, w której trwały prace nad bronią jądrową. Dziś to atrakcja turystyczna w Górach Sowich, którą postanawia odwiedzić grupa pięciu osób, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia. Stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Ci natomiast starają się zrobić wszystko, by przeżyć.

Książce towarzyszyć będzie produkcja oryginalna w gwiazdorskiej obsadzie, której premiera zaplanowana jest na 26 stycznia w aplikacji Empik Go. W rolach głównych m.in. Michał Żurawski, Kornelia Strzelecka oraz Karolina Gorczyca. Za reżyserię projektu odpowiadają Krzysztof Czeczot oraz Wojciech Pątkiewicz (Studio Osorno).

Na spotkanie zaprasza Empik Go wspólnie z wydawnictwem Filia.

Widzowie, którzy chcieliby zadać pytanie pisarzowi bądź go w oryginalny sposób pozdrowić, proszeni są o nagranie wypowiedzi w formie krótkiego video i przesłanie na adres premiera@empik.com. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Odkrycia Empiku – Film – live z jurorami i nominowanymi. Karolina Korwin Piotrowska, Magnus von Horn – wtorek, 1 lutego, godz. 18:00

Odkrycia Empiku to wyróżnienia dla zdolnych artystów, którzy w minionym roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie literatury, muzyki i filmu, a ich fenomen doceniło eksperckie jury. Łączy ich odważna i oryginalna wizja artystyczna, zmieniająca optykę patrzenia na świat i wyznaczająca możliwe kierunki rozwoju rodzimej kultury.

Spotkania z cyklu „Odkrycia Empiku 2021” pozwolą lepiej poznać nominowanych twórców i ich dzieła. Tematem kolejnego wydarzenia z serii będzie film. W debacie wezmą udział członkowie jury Karolina Korwin Piotrowska i Magnus von Horn, a także nominowani w tej kategorii artyści: Konrad Aksinowicz, Łukasz Grzegorzek, Matusz Rakowicz, Aleksandra Terpińska, Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt.

Spotkania Online Empiku

W dotychczasowych dwóch edycjach Odkryć Empiku nagrody w kategorii film otrzymali Bartosz Kruhlik za film „Supernova” (2019) oraz Magnus von Horn za film „Sweat” (2020). Kto zostanie laureatem w tym roku? Werdykt zostanie ogłoszony 15 lutego, podczas gali Bestsellery Empiku 2021. Transmisja rozpocznie się w TVN o godz. 20.15, a streaming w kanałach social media (FB, IG, Tik Tok, YT) i na stronie Empik.com oraz w aplikacji Empik o godz. 19.45.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu