Bartłomiej Topa i Marian Opania w rolach głównych najnowszego audioserialu Audioteki, pt. „Symbioza”.

In Audiobooki

Losy Henryka (Marian Opania), pensjonariusza hospicjum skrywającego mroczne historie z przeszłości i Janka (Bartłomiej Topa) – skazańca odsiadującego wyrok, nieoczekiwanie łączą się.

Ta pozornie niemożliwa przyjaźń staje się początkiem burzliwych perypetii bohaterów dziesięcioodcinkowego audioserialu, stworzonego na podstawie dzieła Piotra Rogoży i Krzysztofa Komandera. W produkcji „Symbioza”, reżyserii Krzysztofa Komandera, usłyszymy także głosy Janusza Chabiora, Tomasza Ziętka czy Emilii Krakowskiej. Serial dostępny jest w aplikacji Audioteki od 6. kwietnia.

Najnowszy audioserial Audioteki w reżyserii Krzysztofa Komandera, młodego polskiego reżysera, scenarzysty i montażysty, to pozycja dla wielbicieli historii o policyjnych pościgach i porachunkach mafii, w których wartka akcja przeplata się rozważaniami o życiu. Przyprawiona obficie czarnych humorem „Symbioza” trzyma słuchacza w napięciu i oczekiwaniu na dalsze ruchy głównych bohaterów, wplątujących się coraz mocniej w gangsterskie porachunki. Oprócz pierwszoplanowych bohaterów w superprodukcji słuchacz spotka plejadę malowniczych postaci, wplątanych w historię Henryka i Janka, w tym wdowę po dawnym szefie mafii i księdza-przebierańca, którym głosów użyczyli topowi polscy aktorzy.

fot. materiały prasowe

Niepozorny początek burzliwej znajomości

W pierwszym odcinku serialu słuchacze poznają Janka, więźnia z zakładu półotwartego, który w ramach programu resocjalizacji rozpoczyna pracę w hospicjum. Tam poznaje zgryźliwego starca Henryka, kryjącego w sobie wiele tajemnic… Splot wydarzeń sprawia, że panowie rozpoczynają szaleńczą podróż przez Polskę. Policyjny pościg i konflikt z groźnym bydgoskim gangsterem to tylko część problemów na drodze do celu bohaterów.

fot. materiały prasowe

Gwiazdorska obsada w serialu Audioteki

Audioserial „Symbioza” to produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych usłyszymy Bartłomieja Topę oraz Mariana Opanię, a wraz z nimi wystąpią Tomasz Ziętek, Janusz Chabior, Adam Ferency, Katarzyna Gniewkowska, Michał Piela, Witold Wieliński, Paweł Mitrowski, Małgorzata Lewińska, Łukasz Simlat, Maria Maj, Arkadiusz Detmer, Wojciech Friedmann, Przemysław Przestrzelski, Stanisław Brudny, Emilia Krakowska, Barbara Jonak, Dariusz Odija i inni.

Od 6. kwietnia produkcja dostępna jest w Audiotece. Pierwszy odcinek audioserialu można odsłuchać bezpłatnie, kolejne fragmenty „Symbiozy” pojawiać się będą co środę na platformie Audioteka Klub. Więcej informacji o najnowszej produkcji znajduje się pod linkiem.

***

Krzysztof Komander to polski reżyser, scenarzysta i montażysta, kilkukrotnie nominowany do nagród na festiwalach filmowych (m.in. na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Off Cinema w Poznaniu, Festiwalu Mediów w Łodzi „Człowiek w Zagrożeniu“). Na stałe związany jest ze Śląskiem, gdzie kształcił się na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W swojej karierze zawodowej miał okazję współpracować w roli asystenta i drugiego reżysera m.in. z Małgorzatą Szumowską, Jackiem Borcuchem, Marcinem Wroną i Anną Kazejak.

O Audiotece:

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce.  Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu