Thriller na wakacje? Dla tych, którzy lubią być zwodzeni aż do ostatniej strony…

In Literatura

Doskonale skonstruowany thriller psychologiczny, w którym środowisko medyczne jest tłem do zarysowania skomplikowanej intrygi, pełnej kłamstw, zawiedzionych nadziei i miłości.

Rose Marlowe jest sumienną pielęgniarką, kochającą żoną, a zarazem  bezlitosną morderczynią.

Mimo że sama przyznała się do zbrodni, jednak trudno jest uwierzyć, by tak krucha i piękna kobieta była zdolna do zabicia z zimną krwią bezbronnego pacjenta.

Theo Hazel, były dziennikarz z ambicjami pisarskimi, wyczuwa, że historia życia Rose skrywa wiele mrocznych tajemnic. Pragnie odwiedzić ją w więzieniu, by wysłuchać jej opowieści historii i przelać ją na papier. Podczas regularnych spotkań Theo odkrywa, że Rose i jej ofiarę łączyła skomplikowana sieć zależności. Chcąc zbadać kulisy sprawy, spotyka się nawet z rodziną zabitego mężczyzny i z matką Rose.

Z każdą kolejną wizytą, z kolejną odbytą rozmową Theo poznaje więcej szczegółów z przeszłości Rose – i krok po kroku utwierdza się w przekonaniu o jej niewinności.

Poznając historię z perspektywy obojga bohaterów co chwilę sami dajemy się zwieść.

Kim naprawdę jest Rose? Niewinną kobietą, którą Theo próbuje uratować, czy wyrachowaną morderczynią, zastawiającą na niego sidła?

Rekomendacje:

Powieść J.A. Collins wciąga od pierwszej strony. Razem z pisarzem Theo, wędrowałam po wspomnieniach osadzonej w więzieniu pielęgniarki, po kolei odkrywając elementy wstrząsającej układanki. Długo nie wiedziałam, kto w tej historii jest ofiarą, a kto katem. Doskonały, niespieszny thriller.

Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka m.in. serii W lekarskim fartuchu

Historia Rose zapada w pamięć, zniewala i sprawia, że prędzej zarwiesz noc, niż przerwiesz czytanie. Lektura obowiązkowa dla miłośników mrocznych i pełnych zwrotów akcji thrillerów psychologicznych.

Noelle Holten, crimebookjunkie.co.uk. prowadząca podcast Two Crime Writers and Microphone.

Ta opowieść na pewno nie pozostawi obojętnym żadnego czytelnika. Narastający z każdym rozdziałem niepokój sprawiał, że nie mogłam usiedzieć w miejscu. W trakcie czytania zapomniałam o bożym świecie. Zwrot akcji pod sam koniec dosłownie zaparł mi dech w piersiach.

Jane Isaac, autorka powieści kryminalnych

O autorce:

 Julie-Ann Corrigan urodziła się w Mansfield w hrabstwie Nottinghamshire. Studiowała w Londynie, gdzie zdobyła licencjat z wyróżnieniem w dziedzinie nauk humanistycznych; jej specjalizacja obejmowała historię współczesną oraz literaturę angielską. Przez kilka lat podróżowała po Europie, ucząc swojego ojczystego języka m.in. w Grecji i Hiszpanii, krajach, których kultura porwała ją i zafascynowała. Po powrocie do Wielkiej Brytanii została dyplomowaną fizjoterapeutką. Mieszka z rodziną w Berkshire.

 J.A. Corrigan

Pielęgniarka

 Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Premiera: 13 lipca 2022

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Pierwsza edycja Nano Film Festival – festiwalu filmowego Roberta Glińskiego

ZGŁOŚ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY NA NANO FILM FESTIVAL Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na pierwszą edycję Nano Film Festival. Inicjatorem Festiwalu jest

Read More...

Kino Tęcza zaprasza widzów również we wrześniu!

Kino Tęcza zaprasza na pokazy i wystawę plenerową również we wrześniu! Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza

Read More...

Wrzesień w TEATRZE MEST.

TEATR ME/ST proponuje wrześniowe spektakle teatralne, które pozwolą łagodnie przejść z okresu letniego w jesienny. Osobom, które odczuwają pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu