Najlepsza animacja roku! NASZE MAGICZNE ENCANTO już na DVD

In DVD i Blu-ray

W niezwykłym domu rodziny Madrigal wszyscy obdarzeni są magicznymi zdolnościami. Wszyscy poza Mirabel. Kiedy jednak magia tętniącego życiem Encanto zostaje zagrożona okazuje się, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją. Wielki hit Disneya – 60. animacja w historii studia to niezwykle barwny, przepełniony muzyką i tańcem, oraz nagrodzony Oscarem® i Złotym Globem, najlepszy film animowany 2021 roku. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów na całym świecie, wyświetlany w polskich kinach nieprzerwanie przez 7 miesięcy, zadebiutuje na DVD już 13 lipca.

Encanto to cudowne, urokliwe miasto ukryte w górach Kolumbii. Ma wszystkie właściwości południowoamerykańskiego miasteczka – bogatą kulturę, wspaniałych ludzi i oczywiście muzykę. Co więcej, wszystkie dzieci na swoje piąte urodziny zostają obdarzone magiczną mocą, dzięki której mogą służyć swojej rodzinie i całej społeczności miasteczka. Ale magia Encanto nie ogranicza się do nadprzyrodzonych zdolności jej mieszkańców. Jak w każdej południowoamerykańskiej społeczności największym darem okazuje się bowiem rodzina, i to właśnie jej poświęcony jest ten film.

O tym, że sercem filmu będzie rodzina, twórcy wiedzieli jeszcze na długo przed wyborem miejsca akcji i wymyśleniem pierwszej postaci. „Nasze magiczne Encanto” przedstawia równie fascynujące, co skomplikowane relacje rodzinne. Uznaliśmy, że zamiast ograniczać się do dwóch postaci, ciekawiej będzie opowiedzieć historię licznej, wielopokoleniowej familii, – mówi reżyser Byron Howard (zdobywca Oscara®, twórca „Zwierzogrodu” i „Zaplątanych”). Pragnęliśmy pokazać i przeanalizować złożoną dynamikę dużej rodziny. Jak dobrze znamy naszych bliskich? Jak dobrze nasi bliscy znają nas?

NASZE MAGICZNE ENCANTO już na DVD

Reżyser i scenarzysta Jared Bush (współreżyser/współscenarzysta „Zwierzogrodu”, scenarzysta filmu „Vaiana: Skarb oceanu”) dodaje: To historia o tym, że nasi najbliżsi nie zawsze nas dostrzegają i nie zawsze w pełni nas rozumieją. My sami też z różnych przyczyn wiele przed nimi ukrywamy. W filmie pokazujemy, jak dziewczynka, która czuje się niedostrzegana, może nauczyć się dostrzegać całą swoją rodzinę, a na końcu także siebie.

MEET THE MADRIGALS – Walt Disney Animation Studios’ “Encanto” introduces the Madrigals, a compelling and complicated extended family who live in a wondrous and charmed place in the mountains of Colombia. Opening in the U.S. on Nov. 24, 2021, “Encanto” features the voices of Stephanie Beatriz as the only ordinary child in the Madrigal family; María Cecilia Botero as Mirabel’s grandmother, Abuela Alma; Angie Cepeda and Wilmer Valderrama as Mirabel’s parents, Julieta and Agustín; Jessica Darrow and Diane Guererro as Mirabel’s sisters Luisa and Isabela; Carolina Gaitan and Mauro Castillo as Mirabel’s aunt and uncle, Pepa and Félix; and Adassa Candiani, Rhenzy Feliz and Ravi Cabot-Conyers as Mirabel’s cousins Dolores, Camilo and Antonio, respectively. © 2021 Disney. All Rights Reserved.

Mirabel jest jedną z nas – kontynuuje Bush. Jest zwyczajnym dzieckiem w rodzinie pełnej niezwykłych, magicznych postaci. Wielu z nas ma poczucie, że otaczają nas wielkie gwiazdy, przez które czujemy się onieśmieleni i tracimy wiarę w siebie. Nie ważne, kim jesteś i co osiągnęłaś – zawsze znajdzie się ktoś lepszy w tym, co robisz. Mirabel jest postacią, z którą każdy może się identyfikować.

Jak tłumaczy Clark Spencer (zdobywca Oscara®, producent „Zwierzogrodu”, „Ralpha Demolki”, „Lilo i Sticha”, prezes wytwórni Walt Disney Animation Studios), historia Mirabel rozpoczęła się dawno temu, kiedy jej dziadkowie Alma i Pedro zostali zmuszeni do opuszczenia rodzinnego domu z ich nowonarodzonymi trojaczkami. Po tragicznej śmierci męża zdesperowana Alma wypowiada modlitwę do świecy. Modlitwa zostaje wysłuchana i świeca ofiarowuje Almie i jej potomkom bezpieczną przystań w magicznym miasteczku zwanym Encanto, mówi Spencer. Każde pokolenie Madrigalów wykorzystuje swoje dary w służbie lokalnej społeczności. W naszym filmie magia jest zarówno w bohaterach, jak wokół nich. Nawet dom żyje i jest zawsze gotowy chronić swoich mieszkańców. On także jest jedną z postaci.

Magia w „Naszym magicznym Encanto” jest wszechobecna, ale – jak podkreśla Howard – nie chodzi o tradycyjnie rozumianą magię. Magia w tym świecie jest osadzona w rzeczywistości – tłumaczy. Inspirował nas realizm magiczny, który jest powiązany z prawdziwymi emocjami i wydarzeniami, a także skomplikowany i wielowymiarowy. To coś więcej niż tylko sposób na rozwiązywanie problemów. To odbicie naszych doświadczeń: tych przyjemnych i tych trudnych.

Walt Disney Animation Studios’ “Encanto” introduces Mirabel, a 15-year-old who lives with her family in the mountains of Colombia in a magical house, in a vibrant town, in a wondrous, charmed place called an Encanto. Mirabel, a kind and humble teenager who puts the ordinary in extraordinary, struggles to fit in a family that’s blessed with magical powers. Featuring the voice of Stephanie Beatriz as Mirabel, “Encanto” opens in theaters on Nov. 24, 2021. © 2021 Disney. All Rights Reserved.

Choć wiele postaci w „Naszym magicznym Encanto” posiada nadprzyrodzone zdolności, filmowcom zależało by nie były one oderwane od rzeczywistości. Chcieliśmy, żeby te postaci były ciekawe, nawet gdybyśmy opowiadali historię rodziny pozbawionej cudownych mocy, żyjącej w świecie, w którym magia nie istnieje – tłumaczy Bush. Pragnęliśmy uchwycić typowe role rodzinne, które są nam wszystkim bliskie: złote dziecko, podpora rodziny, wyrzutek czy histeryk. Po prostu nieco wszystko podkręciliśmy i dodaliśmy solidną porcję magii.

Ale żadna animacja Walt Disney Animation Studios nie mogłaby być kompletna bez fantastycznej muzyki. Zgodnie z długą tradycją wytwórni polegającą na opowiadaniu historii poprzez muzykę i śpiew, w filmie „Nasze magiczne Encanto” usłyszymy osiem piosenek specjalnie skomponowanych na potrzeby filmu przez Lina-Manuela Mirandę, zaś twórczynią muzyki jest Germaine Franco („Dora i Miasto Złota”, „Mała”, „Berek”), która brała też udział w komponowaniu piosenek, w tym „Un Poco Loco” i „Corazón” do „Coco” – wspólnej produkcji wytwórni Disney i Pixar.

COLOMBIA, MI ENCANTO – In Walt Disney Animation Studios’ 60th feature film “Encanto,” Mirabel Madrigal lives with her extended family in the mountains of Colombia in a wondrous, charmed place called an Encanto. As the only child in her extraordinary family who’s not blessed with magical powers, Mirabel is determined to prove that she belongs, setting out on a grand adventure within the walls of her home. Opening in the U.S. on Nov. 24, 2021, “Encanto” features Stephanie Beatriz as the voice of Mirabel and original songs by Lin-Manuel Miranda. © 2021 Disney. All Rights Reserved.

Lin-Manuel Miranda jest bez wątpienia jednym z najbardziej interesujących nazwisk Broadwayu ostatnich lat. Jako twórca i gwiazda musicalu „Hamilton”, został wyróżniony takimi nagrodami jak Tony®, Emmy®, GRAMMY®, czy też Nagrodą Pulitzera w dziedzinie dramatu. Pracował również przy filmie „Vaiana: Skarb oceanu”, a skomponowana przez niego piosenka („How Far I’ll Go”) została nagrodzona GRAMMY® i nominowana do Oscara®. W 2021 r. ścieżka dźwiękowa do tego filmu ustanowiła rekord czasu utrzymywania się na pierwszym miejscu listy Billboard Soundtrack. Nie może być więc zaskoczeniem, że muzyczna strona „Naszego magicznego Encanto” zdobyła tak szerokie uznanie i doczekała się tylu nagród i nominacji. Zarówno muzyka napisana przez Germaine Franco, jak i piosenka Lina-Manuela Mirandy – „Dos Oruguitas” zostały nominowane do Oscara® oraz Złotego Globu, a osiągnięcie obojga artystów doceniło Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego wyróżniając ich nagrodą Annie.

Nasze magiczne Encanto” ukaże się na DVD już 13 lipca.

Howard i Bush współpracowali wcześniej przy filmie „Zwierzogród”, który zdobył Oscara® w 2016 r. i mieli nadzieję spotkać się ponownie przy kolejnym projekcie. Ale nie mógł to być przypadkowy film. Po ‘Zwierzogrodzie’ mieliśmy chrapkę na musical – mówi Howard. W końcu obaj dorastaliśmy jako muzycy. Jared właśnie skończył „Vaianę”, podczas której świetnie współpracowało mu się z Linem-Manuelem, a ja dobrze się bawiłem kręcąc „Zaplątanych” – i tak zaczęliśmy rozmawiać o współpracy.

MEET MIRABEL – Welcome to the family Madrigal where every child is blessed with a magic gift unique to them. Everyone, that is, except Mirabel. Voiced by Stephanie Beatriz, Mirabel is determined to prove she belongs within this extraordinary family. Opening in the U.S. on Nov. 24, 2021, Walt Disney Animation Studios’ “Encanto” features songs by Lin-Manuel Miranda. © 2021 Disney. All Rights Reserved.

Miranda również chętnie przystąpił do pracy nad filmem a tym, co go przekonało, był motyw przewodni. Punktem wyjścia była rodzina – mówi Miranda. Idea musicalu o rodzinie, w którym pokazujemy złożoność rodzinnych relacji była fascynująca. Na początku wymienialiśmy się osobistymi doświadczeniami, między innymi o tym, jak nieuchronnie obsadzamy członków naszych rodzin w określonych rolach. Jak role te zmieniają się z biegiem czasu? Na ile pozostają niezmienne?

Jak podsumowuje reżyser Byron Howard: mieszkamy z naszymi rodzicami, braćmi i siostrami, a często i tak nie wiemy, przez co przechodzą. Nie mamy pojęcia o wielu ich niepowodzeniach. Nie wiemy tego, czym się z nami nie dzielą. O jakich tajemnicach rodzinnych nie rozmawiamy? To właśnie było dla nas fascynujące.

MEET THE MADRIGALS – Walt Disney Animation Studios’ “Encanto” introduces the Madrigals, a compelling and complicated extended family who live in a wondrous and charmed place in the mountains of Colombia. Opening in the U.S. on Nov. 24, 2021, “Encanto” features the voices of (clockwise starting from center) Stephanie Beatriz as the only ordinary child in the Madrigal family; Ravi Cabot-Conyers, Rhenzy Feliz and Adassa as Mirabel’s cousins Antonio, Camilo and Dolores, respectively; Mauro Castillo and Carolina Gaitan as Mirabel’s uncle and aunt, Félix and Pepa; María Cecilia Botero as Mirabel’s grandmother, Abuela Alma; Angie Cepeda and Wilmer Valderrama as Mirabel’s parents, Julieta and Agustín; and Jessica Darrow and Diane Guererro as Mirabel’s sisters Luisa and Isabela. © 2021 Disney. All Rights Reserved.

„Nasze magiczne Encanto” nagrodzone zostało Oscarem® oraz Złotym Globem za najlepszy pełnometrażowy film animowany. W polskich kinach zadebiutował 26.11.2021 roku i do tej pory jest nieprzerwanie wyświetlany. Przez ten czas obejrzało go ponad 600 tysięcy widzów. Film ukaże się na DVD już 13 lipca.

Dodatki specjalne:

  • Wprowadzenie do „Daleko od drzewa”
  • Krótkometrażówka „Daleko od drzewa”

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów czy Mistrz oraz kontentu dla platform VOD.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu