ILUZJA z Agatą Buzek światowa premiera na NH już w ten piątek

In Kino

Nominowana do Złotego Lwa na tegorocznym festiwalu w Gdyni „Iluzja” Marty Minorowicz, z Agatą Buzek i Marcinem Czarnikiem w rolach głównych, będzie miała swoją światową premierę już w najbliższy piątek 29 lipca. Pierwszy pokaz filmu odbędzie się podczas tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty.  Do polskich kin trafi już 9 września. 

„Iluzja” to debiut fabularny Marty Minorowicz. Ta pełna tajemnic, przejmująca opowieść o sile ludzkiego ducha i odkrywaniu siebie na nowo po traumatycznych przeżyciach. Grająca główną rolę Agata Buzek, która jest także jurorką na tegorocznym festiwalu Nowe Horyzonty, poprzez swoją naturalną duchowość i ezoteryczność, wprowadziła do filmu wyjątkowy klimat noir. 

Film zostanie pokazany 29 i 30 lipca we Wrocławiu, a po seansach odbędą się spotkania z twórcami. 

Tajemniczość i napięcie w tym niezwykłym mystery dramacie doskonale potęgują zimowe klimaty polskiego wybrzeża, a szczególnie wyludnione nadmorskie krajobrazy uchwycone kamerą Pawła Chorzępy. Za muzykę odpowiada Jerzy Rogiewicz, który stworzył także ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Teściowie” czy „Fucking Bornholm”. 

Dzięki temu powstał klimatyczny dramat przywołujący na myśl najlepsze kino skandynawskie.

Premiera kinowa „Iluzji” zaplanowana jest na 9 września tego roku. A już tydzień po premierze, film będzie walczył o nagrody w Gdyni. „Iluzja” została zakwalifikowana do konkursu głównego na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: „Roksana Węgiel odkrywa magię w piosence 'Mavka i Duch Lasu’

W ostatnich latach Roksana Węgiel zaskakiwała nas swoim niezwykłym talentem wokalnym i zdolnościami scenicznymi. Teraz jednak młoda artystka postanowiła

Read More...

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu