Festiwal Audioriver 2022 za nami. Fotorelacja

In Galerie, Muzyka, Wydarzenia

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in. The Blaze, Solomun, Sevdaliza i BICEP. Dopełnieniem lineupu były panele dyskusyjne z udziałem artystów, dziennikarzy oraz postaci ze świata kultury i edukacji.

Tegoroczna edycja Audioriver wyróżniała się cudownie zaaranżowaną przestrzenią, dopracowaną w każdym stopniu – od stref chilloutu po design każdej sceny, gdzie królowały różne gatunki elektroniki.  Jednak to przede wszystkim doskonale dobrany lineup, jak co roku, przyciągnął tłum na płocką plażę.

Tegoroczna edycja Audioriver to także kilka nowości – na terenie festiwalu powstała strefa edukacyjna, Audiohome: #JesteśwDomu, w której każdy uczestnik mógł uzyskać wsparcie psychologów, edukatorów oraz wolontariuszy, którzy byli w regularnym kontakcie z ochroną oraz służbami medycznymi. Powstała też nowa scena – Coulor Stage, która urzekając wyjątkowym designem i pozytywnym brzmieniem muzyki tanecznej od house po disco, z miejsca przyciągnęła tłumy i zyskała pozytywne opinie publiczności.

Na szczególną uwagę zasługuje również strefa paneli dyskusyjnych, która od kilku lat jest merytorycznym i edukacyjnym uzupełnieniem głównego programu festiwalu. W sobotę na Starym Rynku w Płocku, podczas niebiletowanej i otwartej dla wszystkich części, odbyło się pięć różnych dyskusji z udziałem artystów, dziennikarzy oraz postaci ze świata kultury i edukacji. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat „Odpowiedzialność społeczna w świecie kultury – obowiązek czy przekraczanie granic artystycznej twórczości?”, w którym wzięli udział Dorota Masłowska (pisarka), Xawery Żuławski (reżyser) oraz Iwona Skwarek (piosenkarka, tekściarka, producentka muzyczna i DJ’ka, połowa duetu Rebeka).

Uczestnicy dyskusji rozmawiali o aktualnym miejscu artysty i o tym, dlaczego coraz częściej zabierają głos na tematy społeczne. Bardzo dużo emocji wzbudził także ostatni panel „Racjonalna polityka narkotykowa – metody i konsekwencje społeczne”, w którym uczestniczyli: Jerzy Afanasjew (aktywista i edukator, który zajmował się problematyką substancji psychoaktywnych m.in. w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki) i Weronika Lewicka (psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień i seksuolożka współpracująca m.in. z Fundacją Edukacji Społecznej). Podczas rozmowy można było się dowiedzieć jak wygląda profilaktyka, edukacja i redukcja szkód z zakresu substancji psychoaktywnych, do których również należy alkohol czy tytoń. Warto dodać, że Audioriver, to pierwszy komercyjny festiwal, który zorganizował akcję edukacyjną w tym zakresie

Kapitalnym zwieńczeniem całego Audioriver było również wspólne świętowanie 15. urodzin festiwalu przez organizatorów i publiczność.


***

Organizatorem Audioriver Festival, który odbył się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022 r. jest Fundacja Jest Akcja!

Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS, Red Bull

Przedstawiamy Wam naszą fotorelacje z wydarzenia: fot. Michał Drymel

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu