#Wtonacjirozmowy: Kasia Marona. Dla mnie najlepszym sposobem na przepracowanie trudnych emocji jest muzyka..

In Muzyka, Wywiady

W marcu tego roku zadebiutował utwór „Ten świat” to najnowszy singiel Kasi Marony. Artystka jest współkompozytorką muzyki i współautorką tekstu.

Tym razem wokalistka postanowiła zaprosić do współpracy niezwykle uzdolnionego artystę i rapera o pseudonimie Tu Gober, którego wrażliwość i podobny sposób postrzegania świata miały niebanalny wpływ na kształt i wydźwięk tekstu do tego utworu. W warstwie kompozycyjnej wokalistkę wsparł Grzegorz Stasiuk – producent muzyczny, który na scenie towarzyszył między innymi Krystynie Prońko, Maryli Rodowicz czy Maćkowi Maleńczukowi.

Utwór „Ten świat” powstał pod wpływem wielu doświadczeń artystki, zarówno tych osobistych jak i ogólnospołecznych, które dotknęły nas w ostatnich latach. Teledysk w swojej wymowie nawiązuje do katastroficznej, wręcz apokaliptycznej wizji otaczającego nas świata. Został zrealizowany w Warszawie i Irlandii.

Miałem okazję spotkać się ponownie z Kasią i porozmawiać o nowym singlu . Z rozmowy dowiecie się m.in. o nowej drodze muzycznej Kasi, współpracy z Tu Goberem czy o pracy nad nową płytą. To i wiele innych  ciekawych informacji dowiecie z rozmowy.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

„Nie da się ukryć, że wydarzenia ostatnich miesięcy, a nawet ostatnich lat odcisnęły na nas ogromne piętno. Zmagaliśmy się ze strachem, depresją, jedną wielką niewiadomą, jak sytuacja będzie się dla nas rozwijać…Dziś niby wiemy więcej, ale cały czas stoimy w obliczu katastrofy…czy to klimatycznej czy czającej się za rogiem wojny. Ciężko w takiej sytuacji o optymizm. Chęć wykrzyczenia moich obaw rosła we mnie od jakiegoś czasu…Nie chciałam nagrać kolejnej piosenki o miłości…. Żeby było mało, spadła na mnie nagle ciężka choroba bliskiej mi osoby. Takie doświadczenia zmieniają perspektywę myślenia i prowadzą do przewartościowania życia a nawet do dokonania podsumowań…

Kasia Marona o singlu

„Ten świat” to moja reakcja i odpowiedź na ogrom emocji, które narastały we mnie sukcesywnie. Premiera utworu zbiegła się z inwazją Rosji na Ukrainę. W najczarniejszych snach nie przypuszczałam, że moja piosenka i jej wydźwięk staną się tak bardzo aktualne. Teledysk, który powstał do utworu „Ten świat”, nawiązuje do dramatu jakim jest pozbawienie domu, zniewolenie, destrukcja bezpiecznego życia, jakie znaliśmy… Scenariusz realizuje się na naszych oczach, gdy patrzymy teraz na te tysiące ludzi, którzy uciekają przed wojną…Przed nami jedna wielka niewiadoma…”

Kasia Marona bio

Kasia Marona to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Z muzyką i sceną związana od najmłodszych lat. Laureatka wielu prestiżowych festiwali muzycznych oraz konkursów piosenki o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym, w tym: „Złotego Aplauzu” na Międzynarodowym Festiwali Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Piosenkarzy we Wrocławiu (nagroda przyznana przez Elżbietę Zapendowską – przewodniczącą jury), Grand Prix oraz „Złotego Mikrofonu” w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Radia i Telewizji JARD w Białymstoku czy Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych DEBIUTY w Lublinie (nagroda przyznana przez Grażynę Łobaszewską – przewodniczącą jury). Talent Kasi został doceniony również przez: Adama Sztabę, Annę Serafińską, Agnieszkę Hekiert, Magdalenę Ptaszyńską, Mariusza Szabana, Roberta Janowskiego czy Mietka Szcześniaka

Kasia jest ćwierćfinalistką VII edycji programu „Mam Talent”. Jej wykonanie piosenki „Chain of Fools” z rep. Arethy Franklin zostało okrzyknięte przez Agnieszkę Chylińską jako „brawurowe” i „rasowe”. 

Ostatnie lata przyniosły Kasi nowe doświadczenia artystyczne, kolejne sukcesy oraz liczne koncerty. Kasia zdobyła tytuł „Best Voice of Warsaw”, stając w szranki ze świetnymi wokalistami w konkursie organizowanym przez Hard Rock Cafe. Wzięła również udział w I edycji programu „Śpiewajmy razem. All Together Now” w TV POLSAT, a jej występ zebrał mnóstwo pochlebnych opinii. 

Ma na swoim koncie autorskie single „Dobrze wiem”,  „Zimno” i „Więcej”. Obecnie przygotowuje swój debiutancki album.

https://www.instagram.com/kasiamarona/

https://kasiamarona.pl/

https://www.facebook.com/KasiaMaronaOfficial/

Tu Gober – raper, producent muzyczny, pisarz, poeta, promotor sztuki. Oprócz solowej twórczości, nagrywa też w składzie Styl i styka. Artysta pochodzi z Lęborka, gdzie rozgrywa się akcja napisanej przez niego książki „Trzy sumienia”, która jest ściśle połączona z płytą „Dwa Głosy”. Gober w swojej twórczości nie stroni od poruszania trudnych tematów, z którymi boryka się dzisiejszy świat. Równocześnie bawi się różnymi stylami – od klasycznego hip-hopu po nowoczesne brzmienia. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Dj Gondek, Melny, Dj Feel-X, Bas Tajpan, Małolat, Złote Twarze, Poszwixxx, Rob Kelly. Ponadto grał wiele koncertów z czołowymi reprezentantami polskiego rapu. W 2019 roku wydał swoją drugą książkę pt. „Łobuzy” oraz solową płytę „Start”, o której pisano na największych polskich portalach muzycznych. Tu Gober  stworzył serię videoblogów pod nazwą „Tak to wygląda”, które opowiadają o życiu w Irlandii, gdzie artysta od wielu lat mieszka. W 2021 roku razem z zespołem Styl i styka nagrał album „Nie to samo”, który pojawił się na kanale YouTube u Piha. Niedługo ukaże się jego trzecia książka oraz tom poezji.

www.stylistuff.net

www.facebook.com/tugober 

https://www.instagram.com/tu.gober

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu