Od dedykacji w książce do wspólnego filmu. Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska łączą siły w „Zołzie”! Film w kinach od 16 września.

In Kino

O rozejściu się ich zawodowych dróg informowały wszystkie media doszukując się sensacji i skandalu. Małgorzata Kożuchowska była gwiazdą stworzonego przez Ilonę Łepkowską serialu. Wieloletnia współpraca zakończyła się „kartonową” śmiercią bohaterki granej przez aktorkę.

Chociaż dziennikarze dopatrywali się w konfliktu i scenariuszowej zemsty, to prawda była dużo mniej spektakularna. Ot, każda z nich poszła w swoją zawodową stronę bez urazy czy złośliwości. Medialny konflikt, wykreowany przez show-biznesowe portale, musiał w końcu ustąpić miejsca współpracy, która przez branżowe media została okrzyknięta „zakopaniem topora wojennego”. Wszystko zaczęło się od dedykacji w książce…

Małgorzata Kożuchowska otrzymała „Idealną Rodzinę”, autoironiczną powieść Ilony Łepkowskiej, która posłużyła za inspirację do scenariusza „Zołzy”, wraz z odręczną adnotacją autorki: Droga Małgosiu, życzę Ci miłej lektury. Czy nie uważasz, że najwyższy czas zrobić znów coś razem? Odważna, dowcipna i błyskotliwa historia scenarzystki i producentki, która zmieniła polski rynek telewizyjny, była dla Małgorzaty Kożuchowskiej jednak nie tylko „miłą lekturą”. Kiedy przeczytałam książkę byłam pod ogromnym wrażeniem odwagi i poczucia humoru z jakim Ilona pisała o sobie. Po przeczytaniu scenariusza wiedziałam, że to rola dla mnie, ale nie chciałam, aby moja praca nad tym filmem kończyła się wraz z zakończeniem zdjęć na planie. Chciałam, mieć wpływ na jego ostateczny kształt. – mówi aktorka, dla której rola współproducenta to pierwsza rola w życiu. I nie chodzi tu bynajmniej o aktorskie wcielenie, a o zaangażowanie się w film właśnie w charakterze współproducentki i o wpływ na jego kształt jeszcze na etapie zdjęć. Od początku pracy nad tym pomysłem wiedziałam, że Małgosia jest wymarzoną aktorką do głównej roli mówi z kolei Ilona Łepkowska, która napisała scenariusz „Zołzy” w oparciu o swoją książkę i również została współproducentką filmu.

Trudno wyobrazić sobie inną Annę Sobańską niż właśnie Małgorzata Kożuchowska – co do tego wątpliwości nie miał także reżyser, Tomasz Konecki, twórca sukcesu tak kultowych komedii jak „Lejdis” czy „Testosteron”. Kiedy pierwszy raz przeczytałem scenariusz byłem zachwycony tym jak krwistą, komediową postać tworzy główna bohaterka – mówi. „Zołza”, długo oczekiwana współpraca Ilony Łepkowskiej i Małgorzaty Kożuchowskiej, zagości na ekranach kin 16 września.

„Nasze kolejne zawodowe spotkanie po latach, tym razem przy filmie „Zołza” jest niezwykłe, wręcz magiczne i przynosi mi wiele radości i satysfakcji”

Ilona Łepkowska, scenarzystka i współproducentka

„Przeczytałam scenariusz i od razu wiedziałam, że chciałabym zagrać w tym filmie.”

Małgorzata Kożuchowska, odtwórczyni tytułowej roli i współproducentka

ZOŁZA – oficjalny zwiastun

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą.

Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1

Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

„Zołza” – za kulisami

W gwiazdorskiej obsadzie tego pełnego humoru, ale i wzruszeń, filmu, oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej zobaczymy również: Artura Żmijewskiego, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Zofię Domalik, Bronisława Wrocławskiego, Jacka Borusińskiego, Philippe Tłokińskiego, Marcina Perchucia, Leona Charewicza i Katarzynę Ankudowicz. Producentem filmu jest Wonder Films – dom produkcyjny stworzony przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Autorką scenariusza i producentem kreatywnym jest Ilona Łepkowska.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu