„Odwilż” w HBO MAX z Wajdą i Lindą, w Empik Go z Mazur i Myszką

In Audiobooki

Równocześnie z premierą pierwszego polskiego serialu HBO MAX, w aplikacji Empik Go wystartował podcast „Odwilż”, który przybliży działania osób pracujących przy sprawach kryminalnych. Narratorami zostali Justyna Mazur i Marcin Myszka. To pierwsza tak duża współpraca platform subskrypcyjnych w Polsce.

Podcast uzupełni serial

Do wspólnego projektu Empik Go i HBO MAX została zaproszona dwójka najpopularniejszych kryminalnych podcasterów w Polsce. Justyna Mazur oraz Marcin Myszka wraz z ekspertami – w nawiązaniu do fabuły i klimatu serialu „Odwilż” – w podcaście przybliżą tajniki pracy policji i śledczych.  Sześcioodcinkowa seria ma za zadanie poszerzenie wiedzy widzów serialu. Projekt podcastowy, który jednocześnie nawiązuje do projektu fabularnego, jak i prawdziwych zbrodni powstał zarówno dla fanów kryminałów, jak i wielbicieli true crime.

Wspólnym celem Empik Go i HBO MAX jest aktywacja fanów   tzw. true crime – prawdziwych zbrodni i zainteresowanie ich serialem w HBO MAX. Chcemy, by te formaty zaczęły się przenikać. Co ciekawe, fani Justyny i Marcina po raz pierwszy będą mogli usłyszeć ich we wspólnym projekcie. Jest to również pierwsza w Polsce tak szeroka współpraca platformy SVOD, jaką jest HBO MAX ze światem podcastowym. Empik Go występuje tu jako pomysłodawca i producent – mówi Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go.

Odwilż” w HBO MAX oraz Empik Go

– „Odwilż” to nowy polski serial kryminalny, który ma właśnie premierę w HBO Max. Tym razem zabieramy widzów do Szczecina na przełomie zimy i wiosny, gdzie śledzimy dochodzenie prowadzone przez mocną kobiecą postać – policjantkę Katarzynę Zawieję. Zaoferowaliśmy w tej współpracy to, co robimy najlepiej, czyli opowiadanie historii. Na podstawie scenariuszy serialu powstał podcast, mający na celu rozszerzenie doświadczenia świata samego serialu i stanowiący zaproszenie do dalszego zgłębiania wątków. Ważne dla nas było, by trafić do wspólnych odbiorców HBO Max i Empik Go – mówi Beta Czarnacka, Dyrektor Brand & Content Marketing HBO Max Polska.

Pierwszy polski serial MAX Original stał się inspiracją dla Empik Go. To właśnie na jego podstawie powstał scenariusz podcastu, który przygotowali producenci Empik Go wraz z Justyną Mazur i Marcinem Myszką. Głosy podcasterów przeprowadzą słuchaczy przez kryminalną historię osadzoną w Szczecinie. Każdy z odcinków zostanie wzbogacony o komentarze ekspertów z zakresu kryminologii, antropologii i psychologii. Wśród gości usłyszymy m.in. policjantkę kryminalną, przewodnika po Szczecinie, antropologa sądowego, psycholog śledczą, profilera czy byłego antyterrorystę.

Pierwsze dwa odcinki serialu oraz podcastu dostępne są premierowo od 1 kwietnia. Kolejne odcinki będą debiutowały po dwa co tydzień. Tytuł „Odwilż” w aplikacji Empik Go będzie dostępny także dla użytkowników Empik Premium oraz Empik Premium Free.

Odwilż (podcast)

Lektorzy: Justyna Mazur, Marcin Myszka

Produkcja dla Empik Go: Gabi Darmetko

Premiera: 1 kwietniawww.empik.com/go/odwilz

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu