#wtonacjirozmowy. Przemysław Kupidura. Ta muzyka to takie moje bezpieczne miejsce..

In Muzyka, Wywiady

Przemysław Kupidura to wyjątkowy artysta. Z jednej strony analizuje zdjęcia satelitarne a z drugiej tworzy niesamowitą muzykę .

Artysta ma na swoim koncie kilka autorskich albumów, których jest kompozytorem i wykonawcą, m.in. cykl miniatur fortepianowych „Scènes inachevées”  – vol. 1,2,3,4,5 – czyli „Sceny niedokończone”. Swoja muzyka potrafi inspirować plastyków by dać im inspiracje a także nie boi się ciekawych współprac muzycznych jak np. z Magdaleną Gołębiewską.

Mam wrażenie że muzyka Przemysława Kupidury jest rodzajem pewnej mikstury – która potrafi ciekawie oddziaływać na odbiorcę. To utwory w których zajdziecie fantastyczną harmonię i melodię.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy  z Przemysławem Kupidurą  podczas której poruszyliśmy wiele ciekawych muzycznych aspektów. Dowiecie się czy planuje napisanie muzyki do filmu. To i wiele ciekawych informacji czeka na Was w wywiadzie. 🔊🎧

Przemysław Kupidura o sobie:

Nawet nie pamiętam, kiedy do mojego życia wkroczyła muzyka. Śpiewałem od zawsze. Chwilę po tym “od zawsze” zaczęła się przygoda z gitarą, następnie kwartet wokalny (świetna szkoła harmonii), a jeszcze później zespół rockowy, w którym na poważnie zabrałem się za pisanie piosenek. I tak odnalazłem swoją prawdziwą pasję – komponowanie.

Zawodowo zajmuję się teledetekcją, zdjęciami satelitarnymi, morfologią matematyczną, uczeniem maszynowym. Po drodze nie było żadnej szkoły muzycznej. Może szkoda, a może dzięki temu właśnie łatwiej znaleźć mi moją własną, odrębną drogę?

Lubię współtworzenie z innymi artystami, nie tylko muzykami. Chętnie zapraszam do współpracy plastyków, swoją muzyką dając im inspirację i przestrzeń do artystycznej ekspresji.

Facebook: www.facebook.com/kupidurakompozytor
Instagram: www.instagram.com/przemyslaw.kupidura/
Youtube: www.youtube.com/channel/UCAGKB2g1_Ago107tQO75eDg
Spotify: open.spotify.com/artist/4rN70Nw0rWFULGiKsF0tiY
Bandcamp: przemyslawkupidura.bandcamp.com
TikTok: www.tiktok.com/@kupidura
WWW: qpidura.com

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu