#wtonacjirozmowy. Przemysław Kupidura. Ta muzyka to takie moje bezpieczne miejsce..

In Muzyka, Wywiady

Przemysław Kupidura to wyjątkowy artysta. Z jednej strony analizuje zdjęcia satelitarne a z drugiej tworzy niesamowitą muzykę .

Artysta ma na swoim koncie kilka autorskich albumów, których jest kompozytorem i wykonawcą, m.in. cykl miniatur fortepianowych „Scènes inachevées”  – vol. 1,2,3,4,5 – czyli „Sceny niedokończone”. Swoja muzyka potrafi inspirować plastyków by dać im inspiracje a także nie boi się ciekawych współprac muzycznych jak np. z Magdaleną Gołębiewską.

Mam wrażenie że muzyka Przemysława Kupidury jest rodzajem pewnej mikstury – która potrafi ciekawie oddziaływać na odbiorcę. To utwory w których zajdziecie fantastyczną harmonię i melodię.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy  z Przemysławem Kupidurą  podczas której poruszyliśmy wiele ciekawych muzycznych aspektów. Dowiecie się czy planuje napisanie muzyki do filmu. To i wiele ciekawych informacji czeka na Was w wywiadzie. 🔊🎧

Przemysław Kupidura o sobie:

Nawet nie pamiętam, kiedy do mojego życia wkroczyła muzyka. Śpiewałem od zawsze. Chwilę po tym “od zawsze” zaczęła się przygoda z gitarą, następnie kwartet wokalny (świetna szkoła harmonii), a jeszcze później zespół rockowy, w którym na poważnie zabrałem się za pisanie piosenek. I tak odnalazłem swoją prawdziwą pasję – komponowanie.

Zawodowo zajmuję się teledetekcją, zdjęciami satelitarnymi, morfologią matematyczną, uczeniem maszynowym. Po drodze nie było żadnej szkoły muzycznej. Może szkoda, a może dzięki temu właśnie łatwiej znaleźć mi moją własną, odrębną drogę?

Lubię współtworzenie z innymi artystami, nie tylko muzykami. Chętnie zapraszam do współpracy plastyków, swoją muzyką dając im inspirację i przestrzeń do artystycznej ekspresji.

Facebook: www.facebook.com/kupidurakompozytor
Instagram: www.instagram.com/przemyslaw.kupidura/
Youtube: www.youtube.com/channel/UCAGKB2g1_Ago107tQO75eDg
Spotify: open.spotify.com/artist/4rN70Nw0rWFULGiKsF0tiY
Bandcamp: przemyslawkupidura.bandcamp.com
TikTok: www.tiktok.com/@kupidura
WWW: qpidura.com

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Black Week w Audiotece – tysiące audiobooków w promocyjnych cenach

Audioteka, w ramach tegorocznego Black Friday, przygotowała dla swoich klientów aż tydzień obniżek. Black Week w Audiotece to tysiące audiobooków dostępnych z

Read More...

Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach pokazy specjalne.

Czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące! Już 30 grudnia

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu