Organizator Wystawy Tutanchamona zaprasza rodziny z dziećmi na egipskie ferie w Warszawie

In Wydarzenia

Zbliżają się ferie zimowe jeden z bardziej wyczekiwanych przez dzieci, okresów w kalendarzowym roku szkolnym, tuż po wakacjach i przerwie świątecznej. Dla rodzin z dziećmi pozostających w mieście, to dobry moment, by nadrobić zaległości kulturalne i zobaczyć trwającą aktualnie, jubileuszową Wystawę Tutanchamona – Grobowiec i skarby. To niezwykłe wydarzenie, przybliżające historię epokowego odkrycia, dostępne jest w Muzeum Nowa Praga aż do końca kwietnia.

W czasie ferii nie wszystkie dzieci będą miały możliwość wyjechać w góry i skorzystać z aktywnego wypoczynku oraz uroków zimowej aury, a prognozy opadów śniegu w mieście są niepewne, więc zjazdy na sankach na pobliskiej górce stoją pod znakiem zapytania. Tym bardziej już teraz warto zastanowić się nad alternatywnymi możliwościami umilenia czasu swoim pociechom i zapewnieniem im odpowiedniej rozrywki, bez potrzeby wyjeżdżania z miasta, aby ta dwutygodniowa przerwa nie okazała się nudą.

Jednym z pomysłów na efektywne spędzenie czasu jest włączenie dzieci do życia kulturalnego. Wszystkich tych, którzy na ferie zostają w mieście, organizator Wystawy Tutanchamon – Grobowiec i skarby, serdecznie zaprasza do Muzeum Nowa Praga, które do 30. kwietnia br. rozgrzewa potężną dawką historii o bezprecedensowym odkryciu grobowca Tutanchamona i odrobiną egipskiej mitologii.

Obraz Oberholster Venita z Pixabay

Wystawa Tutanchamon – Grobowiec i skarby.

Jubileuszowa Wystawa Tutanchamona, zorganizowana w 100-lecie odkrycia grobowca, w spektakularny sposób przedstawia na nowo to wyjątkowe znalezisko i stanowi świetny pomysł na rodzinne wyjście. Jest odpowiednia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych miłośników starożytności. Towarzysząca wystawie unikalna ekspozycja replik skarbów najsłynniejszego egipskiego faraona poszerzy dziecięce horyzonty oraz pozwoli odkryć wiele fascynujących zwrotów akcji z jego życia oraz ciekawostek o starożytnym Egipcie.

Wiedzieliście, że Tutanchamon wstąpił na tron mając zaledwie 9 lat? Możliwość obcowania z ponad 1000 eksponatami i replikami skarbów znalezionymi w Dolinie Królów w 1922 roku przez Howarda Cartera to znakomite uzupełnienie wiedzy książkowej (z historii, geografii i sztuki) o tym epokowym odkryciu, odbywające się w niepowtarzalnym klimacie. Na najmłodszych uczestników wystawy czeka dostosowany do nich Szlak Dziecięcy, a także specjalna strefa rzeczywistości, która ułatwi zrozumienie historii faraona oraz dostarczy porcję niezapomnianych wrażeń. Wystawę zwiedzać można z darmowym audioprzewodnikiem. Jest otwarta także dla zorganizowanych wycieczek uczniów szkół podstawowych i średnich.

Wystawa „Tutanchamon – Grobowiec i Skarby” odbywa się w Warszawie, w Muzeum Nowa Praga, przy ul. Jagiellońskiej 82A. Czynna jest codziennie od 9:00 do 20:00 (ostatnie wejście o 18:00).

Bilety są dostępne online i na miejscu w kasie biletowej. Ceny biletów zaczynają się już od 40 złotych. Dzieci do 6. roku życia mogą zobaczyć ekspozycję za darmo.zł, a za bilety VIP – 85 złotych.7 lis 2022

Więcej informacji można znaleźć na:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu