DZIKA NOC – niecodzienna komedia akcji na DVD od 9 marca

In DVD i Blu-ray

W przeddzień Bożego Narodzenia przestępcy włamują się do okazałej rezydencji. Nie są jednak przygotowani na starcie z niespodziewanym przeciwnikiem – Świętym Mikołajem. „Dzika noc”, film producentów „Johna Wicka” ukaże się na DVD już 9 marca.

Takiego Mikołaja jeszcze nie widzieliśmy – stał się zgorzkniały i traci wiarę w ludzkość. Kiedy spotykamy go po raz pierwszy, nienawidzi tego, kim się stał, chciwych dzieci i roszczeniowych rodziców. Ale kiedy mała dziewczynka ma kłopoty i prosi go, by ją chronił, jego cynizm topnieje, a on sam staje do walki z groźnymi przestępcami.

Chciałem nakręcić film, który widzowie będą mogli oglądać w każde Święta – mówi reżyser, Tommy Wirkola. Ale chodziło mi przede wszystkim o nadanie nowego charakteru temu, co tak wielu osobom jest znane. Każdy ogląda świąteczne filmy! Chciałem pobawić się świątecznymi stereotypami filmowymi. „Dzika noc” to hołd dla klasycznych filmów, takich jak „Szklana pułapka” i „Kevin sam w domu”.

Chcieliśmy zobaczyć, jak daleko możemy posunąć się z akcją, przemocą i krwią, ale także połączyć to z humorem – w naszej historii jest kilka szokujących momentów, w których przekraczamy granicę. Widz śmieje się i jednocześnie odwraca wzrok od ekranu – nie ma lepszego uczucia! – dodaje Wirkola.

fot. materiały prasowe

„Dzika noc” ukaże się na DVD już 9 marca.

Święty Mikołaj z „Dzikiej nocy” to nie stereotypowy, dobrotliwy staruszek znany z popkultury. Filmowy Mikołaj przeżywa kryzys egzystencjalny i stracił ducha Bożego Narodzenia, które według niego zostało opanowane przez konsumpcjonizm i chciwość.

Dla sukcesu filmu kluczowe było znalezienie idealnego aktora. To rola dla kogoś, kto ma w sobie ciepło i życzliwość, ale jednocześnie jest też twardym facetem. To ktoś z naturalną powagą Świętego Mikołaja, ale musiała też kryć się w nim jakaś tajemnica, ponieważ nasz Święty Mikołaj jest bardzo skomplikowanym, wielowarstwowym człowiekiem – mówi Wirkola. David Harbour był pierwszą osobą, do której się zwróciliśmy, ponieważ miał wszystkie te cechy.

fot. materiały prasowe

Niecodzienna komedia akcji na DVD od 9 marca

Na początku byłem zdziwiony, ale ekscytuję się rzeczami, które mnie zaskakują. Kiedy zaproponowano mi brutalny film o Świętym Mikołaju, pomyślałem, że nie ma to większego sensu. Po przeczytaniu scenariusza zdałem sobie sprawę, że to świetny film akcji z mnóstwem zabawnych momentów, a do tego to piękna, chwytająca za serce opowieść o  dziewczynce, która na nowo musi uwierzyć w Świętego Mikołaja – mówi David Harbour.

fot. materiały prasowe

Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów i natychmiast dołączył do kanonu świątecznych klasyków. Cieszy się też uznaniem krytyków. Jak pisze Tomasz Zacharczuk z portalu Trójmiasto.pl, „Dzika noc” to wymarzony gwiazdkowy prezent dla tych wszystkich, którzy doceniają gatunkową ekwilibrystykę i uwielbiają czarny humor podlany solidną porcją ekranowej przemocy. Takiego powiewu świeżości w produkcjach, których akcja osadzona jest w bożonarodzeniowych realiach, dawno nie było”.  

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i 4K UHD studiów Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment, Paramount Pictures a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów czy Mistrz oraz kontentu dla platform VOD.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu