Sztuka zawitała na ulicę Włókienniczą w Łodzi. Galeria AOKZ rozpoczęła swoją działalność

In Sztuka

AOKZ, czyli Artokiełzanie, to pierwsza galeria sztuki usytuowana przy nowo zrewitalizowanej ulicy Włókienniczej w Łodzi. Wystawę inaugurującą jej działalność, zatytułowaną „50 dialogów ze sztuką z kolekcji AOKZ”, będzie można oglądać do 13 kwietnia. Na ścianach galerii zawisło 50 prac 29 polskich artystów, a wśród nich między innymi obrazy Agaty Bogackiej, Agaty Kus, Natalii LL, Karola Radziszewskiego oraz Karola Palczaka. Wszystkie dzieła pochodzą z prywatnej kolekcji AOKZ.

„To był weekend świętowania dla nas, ale przede wszystkim wspaniały czas dla sztuki, okazja do wymiany uczuć i emocji. Czas rozmów o sztuce i wspólnego dialogu. AOKZ oficjalnie stało się miejscem spotkań ludzi, których łączy wspólna pasja. To wszystko było możliwe dzięki wspaniałym artystkom i artystom oraz ich pracom, które mamy zaszczyt prezentować w ramach kolekcji AOKZ” – mówią założyciele galerii, Grzegorz Jarosz i Maciej Domarecki.

Sobotnie dialogi ze sztuką w galerii AOKZ poprowadziła Iga Niewiadomska, absolwentka wydziału Historii Fotografii w Sotheby’s Institute of Art w Londynie, organizatorka wystaw fotografii, projektów kuratorskich oraz prowadząca autorskich audycji radiowych.

„Jako krytyk sztuki jestem bardzo mile zaskoczona, że w galerii AOKZ mogę zobaczyć tak wspaniałe prace. Prace wspaniałe i poruszające: fotografie, rzeźbę, malarstwo. Prace współczesnych malarzy i fotografów, ale też prace osób, które tworzą już od wielu, wielu lat i ich wspaniałe dzieła na tej wystawie w galerii AOKZ też się znalazły. Wystawie można by powiedzieć eklektycznej w pierwszym odruchu, ale to jest wystawa, która powstała z miłości do sztuki i tak na nią trzeba patrzeć” – mówi krytyk sztuki, Iga Niewiadomska.

Uroczyste otwarcie wystawy było także okazją do rozmów z samymi artystami. Na wernisażu pojawili się przedstawiciele Grupy Artystycznej Łódź Kaliska, Jan Możdżyński, Adam Witkowski oraz Maciej Salamon.

Galeria AOKZ to miejsce, które będzie prezentować sztukę o różnych obliczach, treściach i formach. Jej twórcy widzą ją także jako przestrzeń do wielowymiarowych spotkań artystów, miłośników i kolekcjonerów – wszystkich, którzy czują potrzebę kontaktu ze sztuką. Długofalowym celem jej działalności będzie również edukowanie, prowadzenie dialogu i inspirowanie. Założyciele galerii podkreślają także, że AOKZ to spełnienie marzeń dwóch wielbicieli sztuki oraz historia powstania duetu przyjaciół, chcących dzielić się swoją pasją i wiedzą.

Wystawę „50 dialogów ze sztuką z kolekcji AOKZ” będzie można oglądać przy ulicy Włókienniczej 3 w Łodzi do 13 kwietnia 2023 r.  Aktualne godziny otwarcia galerii można znaleźć na stronie www.aokz.pl. Wstęp do AOKZ jest bezpłatny.

Artyści, których prace są prezentowane podczas pierwszej wystawy w AOKZ:

 1. LENA ACHTELIK
 2. BASIA BAŃDA
 3. GOSIA BARTOSIK
 4. MAGDA BIELESZ
 5. AGATA BOGACKA
 6. MARTYNA BOROWIECKA
 7. RAFAŁ BUJNOWSKI
 8. MARTYNA CZECH
 9. MAREK FIREK
 10. TOMASZ GÓRNICKI
 11. ANETA GRZESZYKOWSKA
 12. AGATA KUS
 13. ZBIGNIEW LIBERA
 14. GRUPA ŁÓDŹ KALISKA
 15. MARCIN MACIEJOWSKI
 16. JAN MOŻDŻYŃSKI
 17. NATALIA LL
 18. BARTEK OTOCKI
 19. KAROL PALCZAK
 20. KAROL RADZISZEWSKI
 21. ZBIGNIEW ROGALSKI
 22. DANIEL RYCHARSKI
 23. MACIEK SALAMON
 24. WILHELM SASNAL
 25. ANNA SZPRYNGER
 26. GRUPA TWOŻYWO
 27. ALEX URBAN
 28. ALEKSANDRA WALISZEWSKA
 29. ADAM WITKOWSKI

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu