„Spektakularne wrześniowe wydarzenie: Great September Showcase Festival & Conference”.

In Galerie, Muzyka, Wydarzenia

Za nami wielkie święto polskiej muzyki, jakim była 2. edycja Great September Showcase Festival & Conference. Przez trzy dni można było usłyszeć na żywo w Łodzi najbardziej popularnych i cenionych artystów oraz najciekawiej zapowiadających się debiutantów.

Między 14 a 16 września, na Great September Showcase Festival & Conference wystąpiło ponad 100 artystów, grających koncerty i biorących udział w licznych spotkaniach oraz warsztatach.

W ramach wydarzenia pojawiła się okazja, by usłyszeć na żywo Darię Zawiałow. Wokalistka koncertuje ostatnio rzadko, by w 2023 roku powrócić z nową, ogromnie wyczekiwaną przez fanów nową płytą.

Obok Darii Zawiałow można było zobaczyć także jednego z najpopularniejszych artystów – Mroza! Laureata pięciu Fryderyków za swój ostatni album „Złote bloki”.

Do Łodzi powróciła również grupa Jamal, najbardziej znana z numeru „Policeman” (choć w jej dorobku jest więcej kawałków, które świetnie bujają pod sceną). Co więcej – zespół przyjechał na Great September Showcase Festival & Conference chwilę po wydaniu nowej płyty „Chill From Hell” i powrocie po trzyletniej przerwie na scenie.

Podsumowanie Great September

Nowe piosenki przywiózł ze sobą także BARANOVSKi, który wydanym wiosną singlem „Chcę być sobą” zapowiedział kolejny materiał. Były nowości, ale też najbardziej znane numery – z „Czułym miejscem” i „Lubię być z nią” na czele.

Great September było okazją do usłyszenia na żywo najpopularniejszych i najbardziej cenionych artystów na polskiej scenie. Jednakże jego przesłaniem jest również poznanie ekscytujących nowych nazwisk i zespołów. W ramach tegorocznego wydarzenia wystąpiła m.in. Julia Rocka. Zawsze chciała być aktorką, śpiewania nigdy nie miała w planach, ale pewnego dnia namówił ją do tego kolega i… tak się zaczęło. Ich wspólny numer „Jeep” miał być jednorazowym wybrykiem, a stał się viralem i obrócił życie Julii Rockiej o 180 stopni. Przede wszystkim uświadomił jej, że robienie muzyki daje jej sporo frajdy. Tę doskonale teraz słychać w przebojowych singlach „Oficjalna wersja zdarzeń”, „Balans” czy „Blow-up”, nagranym z Kukonem i nominowanym później do Fryderyka.

Great September Showcase Festival & Conference: – Najważniejsze Wydarzenie Września!”

Własne piosenki na Great September przedstawił również Barnim – producent i DJ, współpracujący dotąd m.in. z Tymkiem i braćmi Kacperczyk, a teraz pracujący nad swoją pierwszą płytą. Uczestnicy mogli wysłuchać także stickxr – młodego wokalisty z programu Spotify RADAR Polska 2023 (wziął w nim udział m.in. obok Bambi czy Frank Leena), swoimi kawałkami „HEJ!”, „Diss na miłość” czy „Poker” wykręcający miliony odtworzeń w sieci czy Daniela Godsona, który nie chce zamykać się na jeden styl i kierunek, ale próbuje różnych – popowych, r’n’b i soulowych – klimatów.

W Łodzi wystąpiła też Natalia Zastępa – młoda wokalistka o wyjątkowej barwie głosu. Śpiewała najpierw w finale talent show „The Voice Kids”, potem „The Voice of Poland”, aż w 2021 roku wygrała konkurs premier na festiwalu w Opolu.

W programie festiwalu pojawiły się kresy – jeden z najbardziej intrygujących nowych składów na scenie gitarowej. Wyróżniony w tegorocznej edycji Sanek – plebiscycie „Gazety Wyborczej” na najciekawsze debiuty. Koncert zagrała uwielbiająca folkowe i akustyczne brzmienia seeme, czyli Kasia Makowiecka, siostra Tomka, która pracuje właśnie nad solową płytą. „Obiecuję dobre teksty i refreny” – to już słowa Szefnera, debiutującego songwritera, który na Great September zagrał piosenki z nadchodzącego krążka.

Każdy, kto interesuje się polską muzyką i szuka w niej interesujących zespołów i nowych postaci, mógł pomiędzy 14 i 16 września w Łodzi poznać i usłyszeć ich na żywo w kilkunastu miejscach Łodzi. Koncerty odbywały się na dużych, jak i mniejszych – bardzo klimatycznych, wtopionych w architekturę miasta – scenach. Główna stanęła na ulicy Piotrkowskiej i była niebiletowana – dostępna dla wszystkich fanów dobrej muzyki! Na festiwalowiczów czekały też liczne spotkania, panele dyskusyjne, pokazy filmów i warsztaty. Wśród nich były rozmowy z gwiazdami festiwalu – Jannem, Kaśką Sochacką i Vito Bambino. W bogatym programie konferencji pojawiły się ważne dla branży muzycznej tematy (sztuczna inteligencja, trendy, kryptowaluty) i ciekawi goście. Wszystkie aktywności przez trzy dni skupione były w samym centrum Łodzi.

Sprawdź naszą fotorelację z wydarzenia

Podczas Great September zagrali: Daria Zawiałow, Mrozu, Kaśka Sochacka, Jann, Alicja Majewska, Bitamina gra „Kawalerkę”, Guzior, Skalpel, Rosalie., Jamal, Dawid Tyszkowski, Włodi, Błoto, Barnovski, Moskwa, Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli, Asster, Trupa Trupa, Ćpaj Stajl, Nypel, Lordofon, Urbanski Bass Brass, Wanda i Banda, Jan Emil Młynarski & Brass Federacja, Bielas i Marynarze, Rat Kru, Kajetan Wolas, Julia Rocka, Daniel Spaleniak, Hubert., koko die, Marcel Baliński Trio, j.wise, Młody West, Barnim, Bryan, Kathia, The Cassino, Kamil Kempiński, Alicja, Agata Radziszewska, Älskar, Stach Bukowski, Daniel Godson, po prostu Kajtek, Bart Gałązka, OSQAR, Magda Kluz, kresy, Gołębie, 19 wiosen, Zachwyt, Polski Zespół, Zuza Wrońska, bogdan sėkalski, Peter J. Birch, hage-o, Kuba i Kuba, Seeme, Pola Chobot & Adam Baran, Markus ivi, Ranko Ukulele, we watch clouds, trujące kwiaty, Jan Bąk, Aga Bigaj, Smutny Tuńczyk, Szefner, Black Radio, Natalia Zastępa, OATS, Paula Biskup, Serca, pawlack, Furda, Pola Nuda, Byty, Zespół Sztylety, NOSTALG1A, Biały Falochron, USO 9001, Bez i Nadzieja, Kondukta, Żurawie, KiM, Dominika Płonka, Susk, Córy Słońca, Oktawia, Mapa, sticxr, Wiktor Waligóra, Sonia Pisze Piosenki, Shama, Effy, Naoms, Lesbijski Groove, Tony myśli, Anto9, Kinga i Karolina Pruś, Kosmos, Mud/o, The Branchers.

Great September Showcase Festival & Conference: 14-16 września, Łódź.
Partner główny: Miasto Łódź
Mecenas: mBank, Mastercard
Sponsor: Czujesz Klimat? Rossmann
Partner strategiczny: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Autor: Aneta Kanik

FOTORELACJA Z WYDARZENIA :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu