Premiera filmu 'Lęk’: Wywiady z Twórcami oraz Obsadą – Fotorelacja z Wydarzenia!”

In Kino, Wywiady

26 października w warszawskim kinie Atlantic odbyła się uroczysta prezentacja najnowszego dzieła Sławomira Fabickiego, które zapadnie w pamięci widzów. Film ten, z udziałem tak renomowanych aktorek jak Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Maja Ostaszewska, Monika Olejnik i Andrzej Chyra, skupia się na tematyce lęku i emocji, poruszając głębokie i uniwersalne kwestie.

Na uroczystości nie zabrakło gości z pierwszych stron gazet oraz z branży filmowej, którzy nie kryli swojego zachwytu nad produkcją. Prezentacja „Lęku” była okazją do spotkania wybitnych aktorów, reżyserów, a także polityków i dziennikarzy. To wydarzenie odbyło się pod znakiem emocji i refleksji nad treścią filmu.

Przybliżymy Wam kulisy premiery „Lęku” wysłuchacie wywiadów z twórcami i obsadą filmu. Dowiemy się, jakie emocje towarzyszyły aktorom podczas pracy nad projektem oraz jakie przesłanie chcieli przekazać widzom. Przyjrzymy się również reakcjom gości na film i zobaczymy, jakie refleksje towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości. Czy „Lęk” to film, który zostanie na długo w pamięci widzów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule, który jest idealnym uzupełnieniem fotorelacji z premiery.

Jestem pod ogromnym wrażeniem roli Magdy Cieleckiej. Wiem, ile poświęciła dla tego filmu i jak mocno weszła w kreowaną przez siebie postać. „Lęk” to film o miłości, o przyjaźni takiej niezwykłej, bo siostrzanej”, dodała Monika Olejnik, dziennikarka.

Pierwszą moją myślą po obejrzeniu „Leku” było, by pójść do Magdy Cieleckiej i powiedzieć, że jest dla mnie mistrzynią, od której mogę się uczyć nie tylko szacunku do tematu, powściągania swojego ego, ale i nielicującej z powagą tematu kreatywności, która w tym filmie byłaby nie na miejscu. Jestem zachwycony jej kreacją i choć pracuję w zawodzie dłużej, to chcę się od niej uczyć”, powiedział Jacek Poniedziałek, aktor.

Jestem poruszona. „Lęk” nie tylko porusza i zadaje pytania, ale też paradoksalnie czasem rozbawia widza, choć temat choroby czy odchodzenia z tego świata jest trudny”, zauważyła Magdalena Lamparska, aktorka.

Fotorelacja z wydarzenia ( fot.Michał Drymel)

O FILMIE:

„Lęk” to opowieść o dwóch siostrach. Małgorzata (Magdalena Cielecka) kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja (Marta Nieradkiewicz) jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka.

Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. 

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu. 

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

W filmie zobaczymy: Magdalenę Cielecką („Pokuszenie”, „Amok”, „Wenecja”), Martę Nieradkiewicz („Płynące wieżowce”, „Dzikie róże”, „Zjednoczone stany miłości”), Adriana Kłosa („Jak pokochałem gangstera”, „Pitbull”, „Asymetria”, „Pętla”) i Sabine Timoteo („Cuda”, „Środek świata”, „Sprawa Colliniego”).

TWÓRCY:    

Reżyseria: Sławomir Fabicki.
Scenariusz: Monika Sobień- Górska
Zdjęcia: Bogumił Godfrejów PSC
Produkcja: Apple Film Production w koprodukcji z Cinédokké, Ma.ja.de. Fiction, Mazowieckim i Warszawskim Funduszem Filmowym, RSI Radiotelevisione svizzera, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Federal Office of Culture (FOC), Eurimages, Mitteldeutsche Medienförderung, Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego.

Dystrybucja: Monolith Films

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu