Riverlights 2024.Otwarcie sezonu nad Wisłą

In Wydarzenia

Riverlights to niepowtarzalne widowisko – parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej. W tym roku Riverlights otwiera letni sezon nad Wisłą.

Riverlights to jeden z mocniejszych akcentów w kalendarzu wiślanych wydarzeń – mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia. Zazwyczaj odbywało się na zakończenie sezonu, tym razem startujemy w maju – na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą. Cieszę się, bo start sezonu to jest zupełnie inna energia i w paradzie popłynie około trzydziestu łodzi. Parada odbędzie się po zachodzie słońca – w ubiegłym roku został historycznie otwarty szlak dla nocnej żeglugi w Warszawie, ale bez możliwości przekroczenia Mostu Średnicowego. Od tego sezonu można pływać nocą po całym warszawskim odcinku. 

Riverlights 2024 wystartuje z Dworca Wodnego WWA. Tutaj, ale także na innych przystaniach wiślanych,  nastąpi zaokrętowanie na jednostki. W paradzie weźmie udział reprezentacja warszawskiej żeglugi – szkuty, łodzie tradycyjne – baty, galary, łyżwa, motorówki, małe statki i statki. 

fot.materiały prasowe

Każde udekorowany światłem i dodatkowymi dekoracjami. 

Szyk zostanie ustawiony w okolicach Podzamcza skąd parada popłynie na Cypel Czerniakowski. Paradę będzie można oglądać z mostów i bulwarów.

O oprawę muzyczną Riverlights 2024 zadbają Pejzaż i Ikarvs. Pod tym pierwszym pseudonimem kryje się Bartosz Kruczyński, którego inne wcielenie to Earth Trax. Jako Pejzaż zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Ostatni dzień lata”. W ubiegłym roku jego wydawnictwa „List 1” i „List 2” potwierdziły niezwykłą umiejętność wyszukiwania i cięcia sampli układających się w hipnotyczną całość. Z kolei Ikarvs to projekt oparty na instrumentalnej i wokalnej improwizacji, która stanowi rdzeń zarówno ich kompozycji, jak i występów na żywo. Oscylując wokół hipnotycznego downtempo, duet wykracza poza gatunkowe konwencje.

__

Riverlights 2024 odbywa się dzięki wsparciu M. St. Warszawy.

Udział w paradzie jest bezpłatny.

Rezerwacje miejsc na paradę będą dostępne na stronie www.warsawboats.pl od 15 maja od godz. 15.00.

Parada Riverlights 2024 

25 maja 2024

  • godz. 20.00 – 0krętowanie – Dworzec Wodny WWA i pozostałe przystanie 
  • godz. 21.30 – Parada – Podzamcze (plaża Rusałka) – Cypel Czerniakowski- Dworzec Wodny WWA

Before: Shambalaya Live Vibes 

After: Foxall & friends

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu