O męskiej żołnierskiej przyjaźni w wywiadzie z Kasią Bulicz-Kasprzak

In Literatura, Wywiady

O męskiej żołnierskiej przyjaźni w wywiadzie z Kasią Bulicz-Kasprzak

Naszym gościem była Kasia Bulicz – Kasprzak  która opowiedziała nam o swojej nowej książce ” Pójdę do jedynej”. Akcja książki toczy się w koszarach wojskowych a bohaterami jest dwójka przyjaciół którzy związali  swoją ścieżkę kariery z armią. Więcej na pewno dowiecie się z samej książki którą Wam oczywiście polecam.

Kasia w wywiadzie opowiedziała nam o tym skąd czerpała inspirację do napisania książki ale także o swojej pasji do biegania i nie tylko :).  A wiec zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy z Kasią Bulicz – Kasprzak .

O męskiej żołnierskiej przyjaźni w wywiadzie z Kasią Bulicz-Kasprzak – wywiad

część I

część II

cześć III

część IV

 

 

O męskiej żołnierskiej przyjaźni w wywiadzie z Kasią Bulicz-Kasprzak – o książce

Opowieść o dwóch młodych chłopcach, podejmujących na progu dorosłości krok, który radykalnie odmieni ich życie. Różne pobudki i środowiska, inne charaktery, lecz ta sama decyzja – kariera zawodowego żołnierza. Czy wybór na całe życie, podjęty, kiedy osobowość człowieka dopiero się kształtuje, może być tym właściwym? Jaki wpływ na niepokornego, lekkomyślnego Karola będzie miało zderzenie z wojskowym drylem? Czy pochodzący z tradycyjnej wielodzietnej wiejskiej rodziny Paweł odnajdzie swoje miejsce w koszarach w nadgranicznym mieście? Czy w ogóle można mówić o własnej drodze, kiedy każdego dnia trzeba wykonywać czyjeś rozkazy?
Losy głównych bohaterów wielokrotnie splatają się ze sobą, łączy ich wspólna służba i pragnienie szybkiego awansu, ale przede wszystkim ta szczególna żołnierska przyjaźń, która rozpoczęła się jeszcze na początku kariery wojskowej i trwa, pomimo wielu zawirowań, na dobre i złe.

(żródło: ksiegarnia.proszynski.pl)

 


Kasia Bulicz-Kasprzak urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu liceum im. Adama Mickiewicza przeniosła się do Wrocławia. Na wrocławskim uniwersytecie studiowała początkowo biologię, później polonistykę. Od 2000 roku związana jest z podwarszawskim Sulejówkiem, gdzie mieszka.
Literaturą była zafascynowana od zawsze. Rozmowy o książkach sprawiają jej niesamowitą przyjemność. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie.
Zadebiutowała w 2012 roku powieścią „Nie licząc kota”. W kolejnych latach ukazały się między innymi „Nalewka” zapomnienia i trzytomowy cykl „Po sąsiedzku”.

 

Książkę udostępniło nam wydawnictwo 

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Walizki, czyli nowoczesne widowisko cyrkowe po raz pierwszy w Polsce!

Jakie doświadczenia życiowe nosisz w swojej walizce?Dokąd z nią pójdziesz?Co zabierzesz, a czego spróbujesz się pozbyć?Kogo spotkasz i jak

Read More...

Już 3 października jubileuszowa, 10. edycja Gali French Touch La Belle Vie!

French Touch La Belle Vie! - wielowymiarowy projekt mający na celu przybliżenie Polakom francuskiej kultury, kuchni, mody czy filozofii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu