Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” nominowany do nagrody SŁONECZNIKI 2017!

In Bez kategorii

Zaczarowana przestrzeń warszawska, parawany teatralne,  pacynki i marionetki w rolach głównych, międzynarodowi artyści, tysiące widzów – to wszystko miało miejsce w lipcu 2016 roku oraz całkiem niedawno podczas II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. Dziś Festiwal stara się o głosy widzów w konkursie SŁONECZNIKI 2017!

Jeszcze miesiąc temu Widzowie Festiwalu „Lalka na Scenie” byli świadkami niezwykłej przygody z teatrem ulicznym, a już dziś dzięki ich wsparciu został nominowany do nagrody SŁONECZNIKI 2017. SŁONECZNIKI to akcja mająca na celu wyłonienie i nagrodzenie najbardziej wartościowych i atrakcyjnych dla dzieci inicjatyw, które przyczyniają się w rozwój tych najmłodszych w Warszawie.

Najlepsza Widownia festiwalowa! Mali i duzi!

„Dziękujemy naszej Widowni raz jeszcze za udział w wydarzeniu i we wspólnym  zaczarowaniu przestrzeni Rynku Nowego Miasta w teatralny i magiczny świat. Także dziękujemy naszym Widzom za docenienie Festiwalu, zgłoszenie i nominację do nagrody SŁONECZNIKI. Założeniem programowym projektu Fundacji Meritum – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych „Lalka na Scenie” jest kultywowanie wielowiekowej obecności teatru ulicznego: pacynek
i marionetek w przestrzeni miasta. „Lalka na Scenie” ma zatrzymać przechodnia:

dzieci i dorosłych, a następnie zamienić ich w widzów, świadków sztuki teatru ulicznego – a co za tym idzie uzmysłowić wartości i znaczenie teatralnego dziedzictwa kulturowego. To dla nas zaszczyt, że dzięki Festiwalowi „Lalka na Scenie”, teatr uliczny potrafił zaskoczyć, pobudzić wyobraźnię i zachęcić naszych Widzów do zgłoszenia nas do tej przemiłej nagrody. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólne chwile i zachęcamy do oddawania na nas głosów” – mówi Grażyna Karwowska- Winiarek, Dyrektor Festiwalu, Prezes Fundacji Meritum.

 

Nominacja.

Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” został nominowany w konkursie SŁONECZNIKI – inicjatywy skierowanej do dzieci na terenie Warszawy, w kategorii: sztuki wizualne. Swoje głosy można oddawać tylko do 10 września 2017 roku za pośrednictwem strony: http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-warszawa-2017.php, wybierając nominację: Warszawa, kategoria: sztuki wizualne. Zaznaczając: I Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych  „Lalka na Scenie”. I potwierdzić oddanie głosu na swojej poczcie, klikając w otrzymany link konkursowy.

***

Fundacja Meritum – celem statutowym Fundacji Meritum jest: działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczeństwa polskiego zwłaszcza w zakresie kultury, tradycji, edukacji oraz rozwoju demokracji. Wartością Fundacji jest oparcie działań na zespole – ludziach z doświadczeniem  i wiedzą merytoryczną w zakresie realizacji różnych projektów ogólnopolskich oraz międzynarodowych w tym: edukacyjnych, społecznych, informacyjnych, kulturalnych czy komercyjnych.

Prezesem Fundacji jest Grażyna Karwowska-Winiarek autorka i organizator licznych międzynarodowych
i ogólnopolskich projektów w zakresie promocji teatru, kultury i edukacji.

 

Więcej informacji o Festiwalu:

www.fundacjameritum.pl

polub nas na FB:

www.facebook.com/Lalkanascenie

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu