Wojenne zmagania w HBO czyli serial “Pacyfik”

In Recenzje

Serial to historia  żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej. Bo są seriale do których się wraca a jednym z nich jest właśnie “Pacyfik”

Serial “Pacyfik” którego producentami są Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman został zrealizowany na pomyśle  “Kompani braci“. Akcja skupia się na losach kilku konkretnych żołnierzy z 1. Dywizji Piechoty Morskiej, toczących walki na Guadalcanal, przylądku Gloucester, Peleliu i Okinawie. Podobieństwa do “Kompani braci” dopełniają także rozmowy z weteranami, poprzedzające kolejne odcinki. Nie należy tego serialu traktować jako kopii ” Kompanii braci”  gdyż twórcy serialu pokazali obraz wojny, jaką toczyły Stany Zjednoczone. Obraz działań wojennych na Pacyfiku  traktowany był jako mniej ważny niż Europa i nie tak znany.

 

Serial “Pacyfik” zrealizowano równie pieczołowicie jak “Kompanię braci“. Zadbano w nim  o oryginalne lub odtworzone czołgi, amfibie i kutry desantowe, reszty dopełniły animacje komputerowe. Zdjęcia z walk przypominają filmy dokumentalne kręcone z ręki ( tak jak w ” Kompanii braci”) , w których w kadrze latają odłamki i grudy ziemi. Oglądając serial możemy zobaczyć  trafienia rozrywające ciała żołnierzy co pokazuje realizm pola walki i brutalność  wojny. Wybrani do serialu aktorzy są dobrze dobrani a  ich gra jest bez zarzutu. Całość dopełnia także muzyka autorstwa  .

Serial “Pacyfik” z pewnością jest wart obejrzenia nie tylko ze względu na fantastyczną  realizację. Myślę że to także  źródło  informacji o wojnie jaką toczyły Stany Zjednoczone z Japonią. “Kompania braci” oraz “Pacyfik” zmienił też sposób pokazywania wojennych wydarzeń oraz żołnierzy. Żołnierze ci walczyli  o siebie nawzajem, by cało wrócić do domu.

 

Opis HBO

Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w sceny batalistyczne miniserial jest produkcją HBO i opowiada o losach amerykańskich żołnierzy, którzy na Pacyfiku podczas II wojny światowej stawiali opór Japończykom.
Bohaterami tego dziesięcioodcinkowego serialu są trzej żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej: Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joseph Mazzello) i John Basilone (Jon Seda), którzy w kolejnych odcinkach walczą na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu i na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. Serial kończy się triumfalnym, jednak krwawo okupionym powrotem do domu po Dniu Zwycięstwa. Scenariusz filmu powstał w oparciu o pamiętniki uczestników tamtych wydarzeń.
 Za udostępnienie serialu dziękujemy :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Doberman”, czyli czytasz na własną odpowiedzialność…

Doberman. Takim słowem została opatrzona najnowsza książka Jacka Piekiełki. Z pozoru wydaje się, że jest zupełnie niegroźne. W końcu nazwa tej

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Łemkowie. Losy zaginionego narodu” – lekcja historii według Marka A. Koprowskiego.

Muszę przyznać, że biorąc do rąk książkę Marka A. Koprowskiego „Łemkowie. Losy zaginionego narodu.” początkowo czułam niechęć. „Kolejne suche

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu