Wojenne zmagania w HBO czyli serial “Pacyfik”

In Recenzje

Serial to historia  żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej. Bo są seriale do których się wraca a jednym z nich jest właśnie “Pacyfik”

Serial “Pacyfik” którego producentami są Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman został zrealizowany na pomyśle  “Kompani braci“. Akcja skupia się na losach kilku konkretnych żołnierzy z 1. Dywizji Piechoty Morskiej, toczących walki na Guadalcanal, przylądku Gloucester, Peleliu i Okinawie. Podobieństwa do “Kompani braci” dopełniają także rozmowy z weteranami, poprzedzające kolejne odcinki. Nie należy tego serialu traktować jako kopii ” Kompanii braci”  gdyż twórcy serialu pokazali obraz wojny, jaką toczyły Stany Zjednoczone. Obraz działań wojennych na Pacyfiku  traktowany był jako mniej ważny niż Europa i nie tak znany.

 

Serial “Pacyfik” zrealizowano równie pieczołowicie jak “Kompanię braci“. Zadbano w nim  o oryginalne lub odtworzone czołgi, amfibie i kutry desantowe, reszty dopełniły animacje komputerowe. Zdjęcia z walk przypominają filmy dokumentalne kręcone z ręki ( tak jak w ” Kompanii braci”) , w których w kadrze latają odłamki i grudy ziemi. Oglądając serial możemy zobaczyć  trafienia rozrywające ciała żołnierzy co pokazuje realizm pola walki i brutalność  wojny. Wybrani do serialu aktorzy są dobrze dobrani a  ich gra jest bez zarzutu. Całość dopełnia także muzyka autorstwa  .

Serial “Pacyfik” z pewnością jest wart obejrzenia nie tylko ze względu na fantastyczną  realizację. Myślę że to także  źródło  informacji o wojnie jaką toczyły Stany Zjednoczone z Japonią. “Kompania braci” oraz “Pacyfik” zmienił też sposób pokazywania wojennych wydarzeń oraz żołnierzy. Żołnierze ci walczyli  o siebie nawzajem, by cało wrócić do domu.

 

Opis HBO

Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w sceny batalistyczne miniserial jest produkcją HBO i opowiada o losach amerykańskich żołnierzy, którzy na Pacyfiku podczas II wojny światowej stawiali opór Japończykom.
Bohaterami tego dziesięcioodcinkowego serialu są trzej żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej: Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joseph Mazzello) i John Basilone (Jon Seda), którzy w kolejnych odcinkach walczą na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu i na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. Serial kończy się triumfalnym, jednak krwawo okupionym powrotem do domu po Dniu Zwycięstwa. Scenariusz filmu powstał w oparciu o pamiętniki uczestników tamtych wydarzeń.
 Za udostępnienie serialu dziękujemy :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Światowy Dzień Książki – promocje, spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i pół tysiąca książek dla dzieci do wygrania

Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt przeszedł do historii jako zapalony czytelnik, który pochłaniał średnio jedną książkę dziennie. Choć większości

Read More...

Jak spełnić marzenia i napisać książkę ?

Wielu z nas marzy o napisaniu i wydaniu własnej książki. Przedstawiamy krótki poradnik dla osób przed debiutem literackim. Podpowiadamy, gdzie szukać

Read More...

SPOTKANIE Z PROFESOREM ZBIGNIEWEM IZDEBSKIM Z OKAZJI PREMIERY KSIĄŻKI „SIEDEM GRZECHÓW PRZECIWKO SEKSUALNOŚCI”

W imieniu organizatorów – wydawnictwa Poradnia K i sieci Empik zapraszamy na spotkanie z profesorem Zbigniewem Izdebskim, które odbędzie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu