GRA DUŻE I WŁOCHATE – RECENZJA

In Recenzje

Duże i włochate to gra przeznaczona dla 4-8 osób w wieku 8+, trwająca około 30 minut.

Jest to gra, którą z pewnością warto wyciągnąć podczas spotkań w gronie znajomych ze względu na swój dynamiczny charakter.  Sama nazwa zachęca już do gry i przynosi na myśl wiele skojarzeń

 

Gra składa się ze 102 kart z przymiotnikami, 8 kart graczy, 9 drewnianych, kolorowych żetonów(w tym jeden większy wyznaczający sędziego)i klepsydry odliczającej 60sekund.

Gra polega na tym, aby wymyślić jak najtrafniejsze skojarzenia do 2 podanych kart (przykładowo skojarzenia do: atrakcyjne i sztuczne, mokre i parujące czy włochate i lodowate). Mogą to być wydarzenia, postaci, miejsca, zmyślone sytuacje, osoby. Na wymyślenie hasła gracze mają 60 sekund. Rozgrywkę wygrywa osoba, której odpowiedź sędzia uzna za najtrafniejszą (każdy z graczy ma czas na uargumentowanie swojej odpowiedzi).

 

Duże i włochate to gra towarzyska, która niewątpliwie sprawdzi się na wszelkich imprezach i dostarczy nam wiele zabawy i śmiechu, co więcej znacznie pobudza wyobraźnię. Reguły gry nie są zbyt skomplikowane, więc nie tracimy zbyt wiele czasu na tłumaczenie. Warto jednak zaznaczyć, że od tego jak odbierzemy grę, w dużej mierze zależy nasze towarzystwo. W gronie dobrych znajomych, jest bardzo wesoło, zawodnicy rzucają zwariowane hasła po czym zażarcie je bronią,  jednak w grupie mniej znających się osób, gra może już nie być tak zabawna.

Dużym plusem, jest czas rozgrywki – gra trwa ok 30 minut więc nie ma czasu na nudę. Co więcej, nie jesteśmy w stanie odkryć wszystkich przymiotników, a więc każda kolejna rozgrywka jest zaskakująca i ciekawa.

Myślę, że Duże i włochate to gra, którą z pewnością warto wyciągnąć podczas każdej domówki 🙂

 Za udostępnienie gry dziękujemy :

Polecany artykuł : Big Fat Burger! Zdrowa dawka emocji !!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu