Wieczór piosenki francuskiej w Starej Rzeźni

In Aktualności, Muzyka

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się Wieczór Piosenki Francuskiej. 

fot.materiały prasowe

Przed nami muzyczna podróż do kraju croissantów, żabich udek i najbardziej romantycznych plenerów na świecie. Również pod kątem muzycznym to będzie podróż pełna sentymentów, miłosnych uniesień i wielkich emocji. – Muzyka francuska porusza serca. Jest emocjonalna i ekspresyjna, a jednocześnie liryczna. Bardzo cieszę się, że pierwsze wydarzenie w październiku to właśnie koncert Yagi Kowalik – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni.

Artystka, którą usłyszymy podczas koncertu:

    Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża i od tego momentu jej kariera jest ściśle związana z piosenką francuską i z kulturą tego kraju.
W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki ”Cracovie”.  Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji i zostaje tam przez lata coraz mocniej związując się z muzyką francuską.

fot.materiały prasowe

   Podczas koncertu w Starej Rzeźni artystka przedstawi szeroki przekrój muzyki francuskiej zahaczający o repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour. – To będzie piękny, nostalgiczny, ale i pełen emocji wieczór. Bardzo cieszę się, że koncerty powoli powracają do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia i mam nadzieję, że będziemy spotykali się coraz częściej – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni.

Wieczór piosenki francuskiej w Starej Rzeźni – sobota (2.10.2021) o godzinie 19:00. Bilety w cenie 65 złotych dostępne są w Kubryku Literackim i na stronie Bilety.fm

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ELVIS WIELKI POWRÓT KRÓLA ROCK’N’ROLLA JUŻ 28 WRZEŚNIA NA BLU-RAY™ I DVD

Baz Luhrmann, jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów w Hollywood powraca z nowym filmem! W charakterystycznym dla siebie stylu, który idealnie pasuje

Read More...

Pełen nowości, porywający repertuar kin Helios!

Piątek to jeden z najbardziej filmowych dni tygodnia, a ten najbliższy będzie obfitował w moc wyczekiwanych premier. Na ekranach kin Helios

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Symbioza” to dostępny na platformie Audioteka serial audio, w którym usłyszymy między innymi głosy Bartłomieja Topy i Mariana Opani, którzy odegrali swoje role lepiej niż świetnie.

Pozornie niemożliwa przyjaźń okazuje się być początkiem ciekawej przygody. Dwóch mężczyzn, których połączyło pragnienie wolności. Janek (Bartłomiej Topa) to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu