1. miejsce w Box Office i ponad 130 000 widzów na komedii „Gotowi na wszystko. Exterminator”

In Aktualności, Kino

Świetne recenzje nowego filmu producentów „Ostatniej Rodziny”.

fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym
fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym

Kinowy rok 2018 otwiera nowa komedia Michała Rogalskiego i producentów „Ostatniej Rodziny” pod tytułem „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Film po pierwszym weekendzie wyświetlania znalazł się na pierwszym miejscu rodzimego Box Office z imponującą widownią 131 892 osób (liczone razem z pokazami przedpremierowymi).

Tym samym obraz ten był chętniej wybierany niż takie zagraniczne produkcje jak kontynuacja przebojowego horroru „Naznaczony: Ostatni klucz”, „Gra o wszystko” z Jessicą Chastain, Idrisem Elbą i Kevinem Costnerem czy „M jak Morderca” z Alem Pacino. Komedia Michała Rogalskiego spotkała się nie tylko ze znakomitym przyjęciem widowni, ale i krytyków.

Dziennikarze po projekcji filmu pisali, że to „jedna z lepszych komedii, jakie w ostatnich latach trafiły do naszych kin” (wp.pl) oraz, że„jest autentycznie zabawna i działa jak akumulatory z dobrą energią” (filmweb.pl) a „świetnie dobrana obsada, pomysł na konkretną historię i lekkość humoru potrafią zdziałać cuda” (niezależna.pl). „Gotowi na wszystko. Exterminator”, czyli „niegłupia polska komedia” (cojestgrane24.pl) do zobaczenia w kinach w całej Polsce!

 

fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym

 

„Jedna z fajniejszych polskich komedii ostatnich lat, z której wyszedłem zadowolony bardziej niż z ostatnich ‘Gwiezdnych wojen’”

Łukasz Kołakowski, moviesroom.pl

 

———————–

 

„Jest filmem urokliwym i bardzo sympatycznym”

„Jedna z lepszych komedii, jakie w ostatnich latach trafiły do naszych kin”

Jędrzej Dudkiewicz, wp.pl

 

———————–

 

„Komedia Rogalskiego jest autentycznie zabawna i działa jak akumulatory z dobrą energią”

Łukasz Muszyński, Filmweb.pl

 

———————–

 

„Niegłupia polska komedia.pl”

Piotr Guszkowski, cojestgrane24

 

———————–

 

„Dawno się już w kinie tak nie uśmiałem”

„Chemia między bohaterami i humor atakują od razu i nie puszczają aż do samego końca”

„Zachwycają dialogi, postacie i humor. Przede wszystkim humor, którego jest mnóstwo, śmiechu jest co niemiara od samego początku aż do końca.”

Kamil Trzeciakiewicz, PPE.pl

 

———————–

 

„Udowadnia też, że Polacy potrafią jeszcze kręcić wspaniałe komedie”

„Świetnie dobrana obsada, pomysł na konkretną historię i lekkość humoru potrafią zdziałać cuda.”

Magdalena Fijołek, niezalezna.pl

 

———————–

 

„Oto jedna z najlepszych Polskich komedii ostatnich lat.”

„Mocno, głośno i bardzo zabawnie”

„Zabarwiona świetną muzyką komedia z genialnie napisanymi bohaterami”

Kamil Korona, panfunblog.wordpress.com

 

———————–

 

„Film według najlepszej receptury amerykańskich ‘feel good movies’”

Łukasz Adamski, wpolityce.pl

 

———————–

 

„Komediowy przebój, przy którym uśmiech nie schodzi z twarzy”

Tomasz Zacharczuk, trojmiasto.pl

 

———————–

 

„Śmieszy, wzrusza, jak i daje do myślenia”

Krzysztof Połaski, telemagazyn.pl

 

———————–

 

„Lekka, ujmująca za serce”

Marcin Stasiowski, blogfilmowy24

 

———————–

 

„Zabawny i drapieżny”

Filip Grabski, gameplay.pl

 

———————–

 

„Rogalski stworzył komedię, która jest autentycznie zabawna”

Małgorzata Czop, Movieway

 

———————–

 

Ciekawy zwrot w polskim kinie i okazja do zdrowego śmiechu. Więcej takich komedii proszę.”

Marcin Cichoński, dziennik.pl

 

„Gotowi na wszystko. Exterminator” – już w kinach!

 

 

Oficjalny zwiastun filmu:

 

Pierwszy fragment:

 

Drugi fragment:

 

Oficjalny teledysk

Feel & Lanberry – Gotowi na wszystko:

 

Najnowsza komedia producentów obsypanych nagrodami filmów: „OSTATNIA RODZINA” i „CARTE BLANCHE”. Reżyseruje Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, „Przepis na życie”) na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Przemysławem Jurkiem. „GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR” oparty jest na przebojowej sztuce teatralnej. „Świetnie napisana komedia”, „Publiczność domagała się bisów!”, „Świetna zabawa!” – zachęcały recenzje po stołecznej premierze. Film jest pełną humoru przewrotną opowieścią o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.

 

W roli lidera muzycznego zespołu zarówno w kinie, jak i w teatrze – PAWEŁ DOMAGAŁA. Partnerują mu: frontman zespołu Coma – PIOTR ROGUCKI, KRZYSZTOF CZECZOT, czyli niezapomniany Zupa z „Pitbulla. Nowych porządków” Patryka Vegi oraz PIOTR ŻURAWSKI („Kamper”, „Bodo”). W kobiecych rolach m.in.: gwiazda hitu „Planeta Singli” AGNIESZKA WIĘDŁOCHA, ALEKSANDRA HAMKAŁO („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”) oraz DOMINIKA KLUŹNIAK („Wkręceni”, „Lejdis”), DOROTA KOLAK („Chce się żyć”, „Konwój”)  i ANNA TERPIŁOWSKA („Obce niebo”, „Ambassada”).

 

fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym

 

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: EXTERMINATOR. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym.

Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert…

 

fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym

 

Gatunek: komedia

Reżyseria: Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, seriale „O mnie się nie martw”, „Przepis na życie”)

Scenariusz: Przemysław Jurek (na podstawie własnej powieści „Kochanowo i okolice” oraz sztuki teatralnej „Exterminator”) i Michał Rogalski

Produkcja: Aurum Film („Ostatnia Rodzina”, „Carte Blanche”)

Producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham

Obsada: Paweł Domagała („Planeta Singli”, „Dzień dobry, kocham cię!”, „Wkręceni”), Piotr Rogucki („Miasto 44”, „Skrzydlate świnie”, „Czas honoru”), Agnieszka Więdłocha („Planeta Singli”, „Po prostu przyjaźń”), Aleksandra Hamkało („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”, „Ziarno prawdy”), Krzysztof Czeczot („Porady na zdrady”, „Po prostu przyjaźń”, „Pitbull. Nowe porządki”), Piotr Żurawski („Bodo”, „Kamper”, „Chce się żyć”), Dominika Kluźniak („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Powidoki”, „Wkręceni”), Eryk Lubos („Gwiazdy”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Drogówka”), Dorota Kolak („Chce się żyć”, „Konwój”, „Zjednoczone stany miłości”), Anna Terpiłowska („Obce niebo”, „Ambassada”), Janusz Chabior („Botoks”, „Disco Polo”, „Żyć nie umierać”), Sebastian Stankiewicz („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Disco Polo”, „Listy do M 2”, „Bilet na Księżyc”), Krzysztof Kiersznowski („Kiler”, „Moje córki krowy”)

 

 

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu