Nowy gorący muzyczny debiut na scenie muzyki pop czyli wywiad z Reshką

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Pod pseudonimem Reshka ukrywa się Aneta Strzeszewska. To młoda i utalentowana wokalistka , która debiutuje singlem “Świat”.

Utwór wraz z towarzyszącym jej teledyskiem pojawił się w sieci 7 października 2019 roku. Warto zwrócić uwagę ze Aneta już wcześniej miała kontakt ze sceną ponieważ współpracowała jako chórzystka z Marią Sadowską i Kate Ryan. Przez dwa lata była częścią zespołu festiwalowego podczas Pikniku Country w Mrągowie. Jest także autorką projektu “Kołysanki niedzisiejsze”. A materiał który został zebrany pojawił się jako album i ukazał się w grudniu 2016 roku i został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

W utworze “Świat”, Reshka ukazuje nam naszą smutną rzeczywistość, powiązaną z social mediami które są bardzo obecne w naszym życiu. A niestety realnym świat powoli zaczyna się zatracać i cierpią na tym relacje międzyludzkie. Więcej informacji o przekazie piosenki o pracy nad debiutanckim albumem czy współpracy z Marysią Sadowską i Kate Ryan znajdziecie w naszej rozmowie z Reshką. Zapraszamy do lektury.

Jak w 5 zdaniach podsumować kim jest Reshka?
Reshka to wokalistka, pedagog, matka, żona, siostra, przyjaciółka i koleżanka. 
Reshka to kobieta dążąca do wyznaczonych celów i stawiająca czasem zbyt wysoko poprzeczkę . 
Reshka to dziewczyna roztrzepana, kochająca ludzi i relacje z nimi. 
Reshka to wulkan energii i emocji – śmieje się i płacze na zabój. 
Reshka to muzyka. 

Skąd wywodzi się Twój pseudonim artystyczny ?
To połączenie kilku liter z mojego niezwykle trudnego nazwiska, przy czym ,,sz” zostało zangielszczone. Pomysłodawcą pseudonimu jest mój przyjaciel Artur Bertram. Reszka to druga strona monety, a ja po swoim kołysankowym debiucie na polskiej scenie muzycznej, pokazuję swoją drugą, inną odsłonę. 

Jacy artyści wywarli największy wpływ na Twoją muzyczną twórczość?
Wychowałam się słuchając Kayah i do dziś uwielbiam jej głos . Uważam, że jest to jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek polskiej sceny. Cenię wielu artystów polskich i zagranicznych, pomimo iż nie każda muzyka trafia w mój gust. Od każdego staram się czegoś nauczyć. 

Debiutujesz utworem Świat w którym poruszasz bardzo ważna kwestię uzależnienia od social mediów i smartfonów dlaczego wybrałaś taki temat ?
Tematu nie wybrałam. Sam pojawił się w mojej głowie w dniu kiedy usiadłam w fotelu, otworzyłam notatnik i postanowiłam napisać tekst. Kiedy nic nie przychodziło mi do głowy, otworzyłam social media i po kilku minutach zorientowałam się że to co właśnie robię, jest idealnym tematem na singla. Po chwili rymy były gotowe. Wystarczyło przejrzeć kilka przypadkowych instastory. To jest najszybszy tekst jaki kiedykolwiek w życiu napisałam. 

To chyba przypadłość naszych czasów że praktycznie nie rozstajemy się z naszym malutkim ekranem ? To smutne że żyjemy trochę wirtualnie?
Z jednej strony to fajne wiedzieć w kilka minut co u kogo słychać. Ale moim zdaniem to trochę upośledza budowanie prawdziwych, głębokich relacji międzyludzkich. Nie raz słyszałam podczas rozmów  teksty w stylu ,, tak, wiem, widziałam na fb”. 
Według mnie ludzie się uzależniają od social mediów, nie chce im się wychodzić na spotkania, rozmawiają przez komunikatory, coraz mniej dzwonią do siebie a emocje wyrażają emotikonkami. 
Szybkość i łatwość kontaktu jest wartością w tym wirtualnym świecie, ale wolałabym, aby social media służyły do organizacji, promocji a nie zastępowały spotkanie ,,z kumplem z podwórka”.
Myślę, że brakuje równowagi. Że przesadzamy z gapieniem się w ekrany w pracy, w szkole, w domu, na spacerze, w toalecie, w łóżku – wszędzie. 
Że ekrany zabierają nam odpoczynek, relaks i myślenie nad sobą i nad swoim życiem. Bo ten wirtualny piękny świat to tylko przecież część życia a jednak definiuje spojrzenie na innych, powoduje porównania a w końcu depresje i inne takie . 

Ale czy nie masz tak że jak się obudzisz patrzysz w ten mały ekranik np. czytając wiadomości?
Oczywiście że mam. Telefon to nie jest już teraz urządzenie do dzwonienia. To multimedialna zabawka zastępująca książkę, list, radio, telewizor, aparat fotograficzny, a na końcu niestety realnego człowieka. 
Każdego dnia walczę z tym aby odkładać telefon kiedy nie jest mi potrzebny. Nie ukrywam że łatwo nie jest. Ludzie lubią podglądać… a i ja jestem poniekąd w to uwikłana. Ale niestety. Chcesz zaistnieć wokalnie? Musisz promować się również w ten sposób. 

Czy przez utwór Świat chcesz właśnie zwrócić uwagę na to by ograniczyć korzystanie z social mediów a częściej spotykać się ze znajomymi a nie tylko „wirtualnie”?
Chciałbym abyśmy znaleźli równowagę w tym wszystkim. Technologia informatyczna jest genialna, pomaga i ułatwia wiele ale tak samo wiele psuje. To sidła w które niezwykle łatwo jest się zaplątać. 

Jak jesteśmy już przy social mediach czy nie uważasz, że chociażby YouTube czy Spotify oraz inne tego typu platformy, nie dają już takich szans na zaistnienie w branży, niż to miało miejsce wcześniej?
Z jednej strony ułatwiają a z drugiej utrudniają. W jednym z wywiadów już to mówiłam ale powtórzę : internet to kopalnia i trudno jest w niej być odkopanym. Kiedyś było powiedzmy 50 artystów i każdy ich znał. Nie łatwo było nim zostać. Ale kiedy już stanęło się na scenie to na długo. Dziś korzystając z darmowych aplikacji można nagrać utwór, umieścić go na YouTube i zbierać wyświetlenia . To one teraz definiują poniekąd artystę . 
I jest tych artystów bardzo dużo więc ciężko jest się przebić . 
A z drugiej strony, łatwo jest pokazać większej publiczności swój talent. 
Także, każdy kij ma dwa końce. 

Utwór utrzymany jest w gatunku pop ale znajdziemy w nim także elektroniczne brzmienia, rozumiem że muzyka elektroniczna jest Ci także bliska ?
Taki pomysł miała moja producentka, a mnie się on spodobał. Nutka nowoczesności miesza się z klasyką i żywymi instrumentami. Przypadł mi do gustu taki miks. 

Czy masz gatunek muzyczny z którym chciałabyś się zmierzyć?
Dzięki koncertom i projektom Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, miałam możliwość zmierzyć się już w różnych repertuarach. Graliśmy gospel, hity lat 20 stych, muzykę nowoczesną i wiele innych. Z tych muzycznych doświadczeń wiele wyciągnęłam dla siebie. 
Łatwiej byłoby mi chyba napisać w czym bym się nie odnalazła. A byłoby to z pewnością heavy metal lub ostry rock . To całkiem nie moje brzmienia . A na inne jestem otwarta:) . 

Jakiej muzyki słuchasz na co dzień ?
Przeróżnej. Na mojej playliście są utwory od popu po jazz. Każdy dzień jest inny a muzykę dostosowuję do swojego nastroju . Nieraz zasłuchuje się w spokojne ballady Norah Jones a czasem, zmywając naczynia śpiewam Jacksona. To zbyt szerokie pytanie aby zawęzić odpowiedz do kilku wykonawców. 
Wydaje mi się że słucham muzyki dobrej i wartościowej dla mnie . Takiej która mnie czymś urzeka – słowem, melodią, aranżacją muzyczną lub głosem wokalisty.

W tym roku ukaże się Twoja płyta w jaki materiał na niej znajdziemy ?
Popowo elektroniczny.  Ale nie byłabym sobą gdybym nie zaśpiewała kilku nostalgicznych ballad. 

Od 2018 roku współpracujesz  Dominiką Barbas i Andrzejem Kochańskim powiedz jak przecieły się Wasze drogi ?
Dominikę poznałam podczas festiwalu w Kutnie. Obydwie brałyśmy udział w konkursie. Urzekła mnie wtedy jej niezwykła barwa głosu i pomysłowość . Śledziłam więc jej poczynania muzyczne aż pewnego dnia zaprosiłam ją do współpracy. Jestem z tego bardzo zadowolona. 
Andrzeja natomiast poznałam w szkole muzycznej i wiele razy znaleźliśmy się razem na scenie . On doskonale rozumie moja wrażliwość muzyczna i pięknie gra. Bardzo dobrze się rozumiemy .

A czy masz artystę , producenta z którym chciałabyś współpracować ?
Wielu mam takich artystów i przejmuję wiele zleceń bo uważam że współpraca muzyczna zawsze czegoś  uczy. Cieszę się że mogłam i mogę śpiewać z innymi wokalistami, być częścią ich przygody muzycznej. Podobnie jest z producentami ale w tym przypadku nie jest tak prosto. Póki co współpraca z Dominiką Barabas mi odpowiada.

Powiedz coś więcej o  projekcie „Kołysanki niedzisiejsze”.
To projekt niezwykle dla mnie ważny i wartościowy . Po ukończeniu Szkoły Muzycznej nie miałam odwagi aby pokazywać światu moje piosenki. Jednak było mi szkoda, że tak mało śpiewam. 
Pewnego dnia usłyszałam jak moja babcia Natalka usypia swojego prawnuka Stasia, śpiewając mu kołysankę ,, chysiały chysiały moje małe oczka”. Urzekło mnie to i postanowiłam nagrać płytę ze starymi, ludowymi piosenkami . Odwiedzałam więc Domy Spokojnej Starości i nagrywałam śpiew seniorów. Następnie nawiązałam współpracę z Kacprem Zasadą który zajął się aranżacjami i wspólnie stworzyliśmy album Kołysanki Niedzisiejsze. Płyta została wydana przez wyd. Soliton a główny patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak . 

Współpracowałaś z Marią Sadowską i Kate Ryan jak wspominasz prace z tymi artystkami ? ( Kiedyś nawet skrycie kochałem się w Kate – śmiech )
Nie dziwię się ponieważ Kate to piękna kobieta. Do tego ciepła i bardzo przyjazna. A na scenie wulkan energii. Jej koncerty to świetna zabawa i wspominam je bardzo dobrze. Aktualnie, kiedy przyjeżdża do Polski gra z okrojonym składem muzycznym, ale bardzo chciałabym jeszcze kiedyś wystąpić u jej boku . 

Czyli scena nie jest Ci obca J  Powiedz mi co czujesz, kiedy wchodzisz na scenę, zanim jeszcze zabrzmi pierwszy dźwięk?
Stres, stres i jeszcze raz stres. Jestem panikarą i zawsze wszystko przeżywam 54razy mocniej niż inni. Na szczęście z pozytywnymi emocjami jest tak samo . 
Trema towarzyszy mi zawsze, i podczas występu nie znika do końca. Mimo iż nie raz miałam przyjemność śpiewać na scenie to jest to dla mnie nadal wielkie przeżycie. 

Masz miejsce do którego wracasz z sentymentem ?
Radom. To mój dom mimo iż mam tam jeszcze dosłownie garstkę przyjaciół. 

Twoje największe muzyczne marzenie ?
Być w dobrej kondycji muzycznej, aby móc śpiewać do końca życia i znaleźć  publiczność która będzie chciała mnie słuchać. 

A co jest Twoją inspiracją ?
Życie. Każdy dzień to nowe wyzwania. Albo mnie one motywują albo dołują. Staram się zawsze widzieć szklankę do połowy pełną. 

Wasze nieśmiertelne TOP 5?
Ciężkie pytanie . Wymienię Kayah, Beyonce, Jakson, Aretha Franklin, Erykah Badu. 

Czym interesujesz się poza muzyką? Jak spędzasz czas wolny ?
Jeżdżę na rowerze, piszę bloga, majsterkuję z mężem, buszuję w ciucholandach, oglądam dramaty a od 3 miesięcy wychowuję synka. 

Jakie są Twoje najbliżej plany muzyczne czyli gdzie można będzie Cię zobaczyć i usłyszeć ?
Skupiam się na pracy twórczej, spotykam się z Andrzejem i komponujemy kolejne utwory.
Chciałabym prace nad albumem zakończyć w 2020 roku, więc praca wre! 
W międzyczasie gram koncerty coverowe na które zapraszam wszystkich głównie za pośrednictwem social mediów oraz bloga: anetastrzeszewska.pl
Zapraszam.

https://www.facebook.com/Reshka-1602383356708713/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu