Gwiazda THE END OF THE FU**ING WORLD i BLACK MIRROR w “najlepszym horrorze od lat”! PRZEBUDZENIE DUSZ w kinach od 1 czerwca

In Kino

Gwiazda hitów Netflix, Alex Lawther, przeraża i hipnotyzuje w najlepszym horrorze od lat! Zbierające doskonałe recenzje „Przebudzenie dusz” w kinach od 1 czerwca

 

Mimo młodego wieku (zaledwie 23 lata!), Alex Lawther zdążył już zagrać u boku takich gwiazd jak Benedict Cumberbatch, Keira Knigtley, czy Matthew Goode. Został doceniony przez krytyków za rolę młodego Alana Turinga w nagrodzonej Oscarem i nominowanej do BAFTY i Złotych Globów „Grze Tajemnic”. W ostatnich latach popularność zdobył dzięki dwóm hitowym serialom Netflix „The End of The Fu**ing World” oraz „The Black Mirror”.

 

W „Przebudzeniu dusz” Alex Lawther gra rolę Simona Rifkinda, młodego mężczyzny ściganego przez demoniczną siłę z piekła rodem. „Alex brał udział już w pierwszym castingu. Idealnie pasował do roli Simona. To emocjonalny gejzer i inteligentny aktor. Wspaniały i bardzo utalentowany człowiek. Idealny kandydat dla tego sugestywnego epizodu” – wspomina reżyser, Jeremy Dyson.

 

Młodemu aktorowi natomiast spodobał się przede wszystkim styl samego „Przebudzenia dusz” oraz natura bohatera, którego miał odegrać: „Zostałem zaskoczony tym, co zaoferował nasz film. Jeremy Dyson i Andy Nyman perfekcyjnie żonglują w nim elementami grozy oraz humoru. Dla mnie, grającego w horrorze po raz pierwszy, było to szczególnie ciekawe. Oni chcieli i zrobili coś naprawdę ambitnego, utrzymując przy tym niezwykły gatunkowy balans. Jeśli chodzi o moją postać, to w filmie towarzyszy jej silne poczucie winy wobec rodziny, co myślę jest dość powszechnym problemem wielu młodych ludzi”.

 

Alex Lawther, prywatnie, jest wielkim miłośnikiem horrorów, o czym opowiedział w wywiadzie dla magazynu NME: „Uwielbiam się bać i zawsze to lubiłem. Kiedy byłem młodszy, zawsze czytałem książki o zjawiskach paranormalnych, UFO i kręgach zbożowych. Podobał mi się pomysł, że ludzie widzą twarze w ścianach lub idea bliźniąt, które mogą komunikować się ze sobą telepatycznie. Naprawdę w to wierzyłem!”.
W pozostałych rolach w „Przebudzeniu dusz” wystąpili: nominowany do Złotego Globu – Martin Freeman (gwiazda trylogii „Hobbit”, seriali „Sherlock” i „Fargo”), znany z hitów Tima Burtona, laureat nagrody BAFTA – Paul Whitehouse („Alicja w Krainie Czarów”) oraz Andy Nyman („Peaky Blinders”), będący również jednym ze współreżyserów filmu.

 

Foto: Paris Taghizadeh

 

„Przebudzenie dusz” oficjalny zwiastun:

 

 

 

Sceptyczny wobec zjawisk paranormalnych profesor Goodman otrzymuje list. Tajemnicza notka wydaje się być napisana zza grobu. Wiadomość jest autorstwa Charlesa Camerona, sławnego badacza zjawisk nadprzyrodzonych. Człowiek ten zaginął 15 lat temu i został uznany za martwego. Cameron twierdzi jednak w liście, że potrzebuje pomocy Goodmana, aby wspólnie rozwiązać trzy tajemnicze sprawy, których nie udało się rozwikłać od lat. W trakcie śledztwa, profesor spotyka na swojej drodze trójkę osób nawiedzanych przez duchy. Każda z nich opowiada mu swoją straszną historię. Jednak to nie opowieści same w sobie będą najbardziej przerażające, tylko prawda kryjąca się za nimi wszystkimi.

 

„Absolutnie genialny. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. 10/10”

London Student Newspaper

 

„Solidna porcja ciarek i błyskotliwa zabawa”

„Film, po którym będziecie bali się zasypiać przy zgaszonym świetle”

Łukasz Muszyński, Filmweb

 

„Najlepszy horror od lat”

The Sun

 

„Ekscytujący i rozrywkowy”

Screen International

 

„Prawdziwa jazda na rollercoasterze”

The Upcoming

 

PRZEBUDZENIE DUSZ

(„Ghost Stories”)

w kinach od 1 czerwca

 

Gatunek: horror

Produkcja: Wielka Brytania 2017

Reżyseria i scenariusz: Jeremy Dyson, Andy Nyman

Obsada: Martin Freeman („Hobbit”, „Czarna Pantera”, „Sherlock” – serial TV, „Fargo” – serial TV), Andy Nyman („Pasażer”, „Zgon na pogrzebie”, „Kick-Ass 2”, „Peaky Blinders” – serial TV), Alex Lawther („The End of the F***ing World” – serial TV, „Gra tajemnic”, „Czarne lustro” – serial TV), Paul Whitehouse („Alicja w Krainie Czarów”, „Śmierć Stalina”, „Gnijąca panna młoda”, „Help” – serial TV), George MacKay („Jeżeli nadejdzie jutro”, „Moi chłopcy”, „Opór”)

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Niesamowita okazja na zakupy książkowe!

Słońce przygrzewa, sezon urlopowy w pełni… można się wreszcie ZATRZYMAĆ na chwilę i zrobić coś dla siebie. Na przykład przeczytać książkę!

Read More...

Nadchodzi „Apokawixa”

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Prezentujemy spot kampanii teaserowej zapowiadającej film „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Read More...

„Kino na wakacje, taniej przez aplikację” – akcja sieci Helios!

Lato tego roku obfitować będzie w moc wakacyjnych premier. Poza fantastycznymi filmami w przeróżnych gatunkach, Helios przygotował dla

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu