INTRO Festival – Dlaczego tak mały festiwal cieszy się rekordowym zainteresowaniem

In Muzyka, Wydarzenia

„Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam tak podekscytowana! Do zobaczenia w Raciborzu”, „MEGA Skład”, „Kolejny obowiązkowy punkt w tym roku na festiwalowej mapie Polski” – to tylko niektóre z komentarzy użytkowników Facebooka pod postem ogłaszającym line-up INTRO Festival 2018.

Pula promocyjnych karnetów („Lovely Birds”) rozeszła się w zaledwie 60 sekund. To będzie niezwykłe widowisko sztuki nowych mediów z udziałem międzynarodowych gwiazd muzyki elektronicznej. 13 i 14 lipca tego roku trzeba być w Raciborzu na Zamku Piastowskim!Przypomnijmy: headlinerami tegorocznej edycji INTRO Festival są: VITALIC (Francja), APPARAT Dj (Niemcy), HVOB (Austria),  RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA (Francja), HÖGNI (Islandia) oraz PRESIDENT BONGO (Islandia). Oprócz tego, po raz pierwszy w Polsce wystąpi wschodząca perła elektroniki NOLAH z Hiszpanii, czy SAHALE z Francji. Podczas dwóch festiwalowych dni wystąpi w sumie ponad 40 artystów!

INTRO to najdynamiczniej rozwijający się festiwal muzyczny w Polsce: liczba wykonawców wzrosła o połowę, tegoroczną nowością są trzy sceny. Poza główną (Main), w Parku Zamkowym stanie INTRO Beach Stage – przestrzeń relaksu wypełniona instalacjami artystów.

To miejsce integracji, z food truckami i specjałami raciborskiego browaru, którego historia sięga XVI wieku. Tuż obok mieścić się będzie pole namiotowe. Umiejscowienie trzeciej sceny krajowego DNB pozostaje póki co niespodzianką.

Kluczem sukcesu INTRO są nie tylko wybitne, międzynarodowe gwiazdy muzyki elektronicznej, ale przede wszystkim wyjątkowa oprawa artystyczna średniowiecznego zamku. Podczas wydarzenia, bryła kaplicy zamkowej z 1288 roku zyskuje nowe, niepowtarzalne oblicze, dzięki kreacji mappingu 3D. Festiwal karmi wszystkie zmysły, bo światło, instalacje artystyczne i sztuka nowych mediów są tu równie ważne, co doznania muzyczne. Tego trzeba doświadczyć osobiście!

 


Zeszłoroczną edycję opisano słowami „Miejsce, wizualizacje, line-up… i burza – czysta magia.” – Racibórz to niewielkie miasto na południu Polski, lecz wydarzeniem interesują się przede wszystkim 30-latkowie z dużych miast. Paradoksalnie „wielkomiejski festiwal na małomiasteczkowym zamku” przyciąga najwięcej warszawiaków i tu jesteśmy zaskoczeni.

Być może, to trochę tak, jak po 20 latach dominacji trzech wiodących browarów, gusta Polaków kierują się coraz częściej ku mniejszym, wykwintnym producentom złotego trunku. Ludzie poszukują innego smaku, chcą odrobiny niepowtarzalności w tym komercyjnym świecie. A na tym koncentruje się idea INTRO Festival – mówi Odyseusz Olbiński, twórca i organizator INTRO Festival.

 

Karnety można  kupić za pośrednictwem strony www.biletomat.pl/festiwale/intro-festival-2018-6542/. Zapraszamy także do polubienia Fanpage www.facebook.com/intro.festival.poland, gdzie można znaleźć więcej szczegółowych informacji.

INTRO Festival 2018 odbędzie się w Raciborzu, w dniach 13 i 14 lipca. Jego organizację wspierają: Marszałek Województwa Śląskiego i Miasto Racibórz.
W przygotowanie wydarzenia włączyli się: Instytut Sztuki i Architektury PWSZ Racibórz, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej z Katowic oraz studenci katowickiej i krakowskiej ASP.
Patronami medialnymi wydarzenia są: Interia, TVP Kultura, 4Fun.tv, K MAG, CKM, Aktivist, Czwórka, Muno, Cgm.pl, Co jest grane, Silesion oraz Radio Vanessa.

https://www.youtube.com/channel/UC_W1G04IY9mydkiKX6Dg_JQ
***

 

INTRO FESTIVAL
www.introfestival.pl
https://www.facebook.com/intro.festival.poland/
https://www.instagram.com/intro_festival/

INTRO to festiwal muzyki elektronicznej i światła w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. INTRO to przede wszystkim 12 godzin wyszukanych DJ’ów i składów elektronicznych.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu