Ravekjavik: Second Coming

In Muzyka, Wydarzenia

Już 16 czerwca 2018 do Łodzi po raz drugi zawita Ravekjavik – unikalne, jednodniowe wydarzenie poświęcone muzyce elektronicznej oraz kulturze polskiej i nordyckiej.

Jego główną ideą jest stworzenie okazji do wypasionej zabawy dla fanów elektroniki, jak również popularyzacja tego gatunku muzycznego i przygotowanie pola do dialogu kulturalnego między twórcami polskimi a nordyckimi.
Tegoroczna odsłona Ravekjaviku skoncentruje się na twórcach pochodzących z Islandii – kraju z prężnie rozwijającą się branżą muzyczną, która od wielu lat zaskakuje oryginalnymi artystami i świeżymi, różnorodnymi brzmieniami. Z krainy fiordów i wulkanów do Ziemi Obiecanej przywędruje ekstraklasa światowej elektroniki. W postindustrialnych wnętrzach zabytkowego kompleksu fabrycznego zabrzmi Ambient, IDM, House, Electro, Techno, Trance, czy Schranz.

 


Niech rozgoszczą się wszystkie rodzaje owiec: TechnOwce, Trance’Owce, hardcore’Owce, JehOwce, GejOwce, LewicOwce i PrawicOwce, IslamOwce i NormiksOwce!
BILETY: 40 PLN (dostępne na going.pl) W DNIU IMPREZY: 50 PLN
Dalsze informacje dostępne na naszej stronie internetowej http://www.ravekjavik.is/ oraz na fanpajge’u https://www.facebook.com/ravekjavik/

Zgodnie z cytatem patronującym tegorocznej edycji celem naszej imprezy jest bliskość i integracja nawet na pozór nieprzystających do siebie środowisk. Wierzymy, że muzyka jest najlepszym medium do wypełnienia do misji.
Wydarzenie tworzymy ponad podziałami i do udziału w nim zapraszamy zarówno fanów muzyki elektronicznej, jak i tych, którzy jeszcze jej nie poznali. Zapraszamy młodzież, studentów i seniorów, singli, pary i rodziny, mieszkańców Łodzi i całej Polski, a także obecnych w naszym kraju gości z zagranicy. Zapraszamy tych, którzy liczą na wypasioną imprezę przy elektronicznych rytmach i tych, którzy w sobotni wieczór chcą odpocząć, porozmawiać i poznać nowych ludzi.


POMYSŁODAWCY PROJEKTU
NUR Fundacja kulturalna i niezależny dom produkcyjny założony w 2012 roku przez trójkę studentów PWSFTviT. Działalność fundacji koncentruje się wokół inicjowania, wspierania i popularyzacji szeroko pojętej działalności artystycznej. NUR jest również producentem filmów długo – i krótkometrażowych.
http://www.nur.com/

Yagya
Aðalsteinn Guðmundsson znany również pod aliasami Plastic, Rhythm Of Snow, Tree, czy Zitron to islandzki wielozadaniowiec z latami doświadczeń na karku. Szerszej publice przedstawił się swoją uznaną płytą „Rhtythm of Snow”, gdzie spektakularnie połączył fakturę muzyki ambient  z rytmiką “four on the floor”. Do swojej autorskiego połączenia muzyki tła i techno, Yagya lubi dodawać inne gatunki elektroniki, m.in. house, czy trance. Członek legendarnej islandzkiej stacji Thule Records. Stanowi (naszym zdaniem lepszą) połowę duetu Plastic.
Od swojego debiutu w 2002 roku zdążył wydać 7 długogrających albumów, uznanych przez tak prominentne portale muzyczne jak FASTMAG, czy nasz rodzimy Porcys. Jego live acty wybrzmiewały w klubach w Melbourne, Porto i Londynie. W czerwcu po raz pierwszy wystąpi w Łodzi.
http://www.facebook.com/pages/Yagya/57972887210


Exos
Czołowy przedstawiciel islandzkiej sceny techno i jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców dubowej odmiany tego gatunku na świecie. Na scenie elektronicznej trwa i gra nieprzerwanie od 1997 roku. Wydawał pod szyldem Thule records, Mosaic i Force inc. Współpracował z artystami takimi jak Steve O Sullivan, Ben Sims, Mark Broom czy Dj Rush. W zeszłym roku wszedł we współpracę z jedną z największych gwiazd muzyki techno – Niną Kraviz dołączając do jej labelu – трип.
http://www.soundcloud.com/exos

http://www.exosmusic.com/

https://www.facebook.com/exos.addi/?ref=br_rs
Árni Vector
Dyrektor artystyczny Ravekjaviku. Od zawsze związany był z islandzką sceną muzyki techno. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych tworzył wspólnie z Ruxpinem duet o nazwie Vector (od którego to przyjął swój przydomek). Árni i Jonas po latach spotkali się podczas kolaboracji Den Nard Husher (ich utwory wydane zostały przez wytwórnię Thule, która na swoim koncie ma takich artystów jak Jóhann Jóhannsson czy Björk). Dziś Árni obok występów live w Islandii i Niemczech (pod kilkoma aliasami) zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej.
facebook.com/areyoureligious/ soundcloud.com/huntmike soundcloud.com/arni-vector soundcloud.com/den-nard-husher
Frank Murder
Jeden z czołowych przedstawicieli islandzkiej rewolucji elektronicznej wczesnych lat 90’. Do najważniejszych kooperacji można zaliczyć m.in. tę ze Speedy J czy Múm. Występował na takich festiwalach jak Sonar,  Extreme Chill czy Iceland Airwaves. Ekspert w temacie eksperymentalnych peryferiów muzyki IDM i Techno.

Octal Industries
Jónas Þór Guðmundsson, znany jako Ruxpin, urodził się w 1981 roku. Swoją pierwszą EP-kę “Mission” wydał w wieku osiemnastu lat. W tym samym roku światło dzienne ujrzał też jego long play “Radio”. Do dziś na swoim koncie ma dziewięć albumów studyjnych (wydanych pod szyldem m.in. Elextrolux i n5MD) i kilka EP-ek. Ruxpin występował między innymi z Múm, Biogenem czy Yagyą. Swoje live-acty i sety DJ-skie prezentował m.in. w Belgii, Rosji, Izraelu, Szwecji, Francji, Holandii, a ostatnio Estonii.
Na tegorocznej edycji Jonas pokaże swoje mroczniejsze oblicze spod aliasu Octal Industries. Spodziewać się można silnie zarysowanych uderzeń muzyki dub-techno.
soundcloud.com/ruxpin facebook.com/Ruxpinmusic/


Futuregrapher
Árni Grétar (ur. w 1983), znany pod pseudonimem Futuregrapher, jest przedstawicielem muzyki elektronicznej, opisywanym przez magazyn Grapevine jako “fucking brilliant”.
W 2011 założył niezależną wytwórnię muzyczną Möller Records. Wydał cztery doskonale przyjęte przez krytyków albumy. Tworzył remixy takich artystów, jak Ghostigital, Samaris czy Ruxpin. Występuje na koncertach nie tylko w Islandii, ale również w całej Europie i USA. Współpracował pochodzącym z Japonii Gallery Six, islandzkim kompozytorem Jónem Ólafssonem czy Mickiem Chillagem z Irlandii.
http://mollerrecords.com/

https://www.facebook.com/Futuregrapher/?ref=br_rs

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Korzenie, które łączą – relacja z konwentu SLAVNI 2025 w Chorzowie

W dniach 26–27 kwietnia 2025 roku Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie ponownie stał się miejscem spotkania tych, którzy w

Read More...

Nowości Novaeres: od dziecięcego koszmaru po historyczne intrygi

Wydawnictwo Novaeres przedstawia kolekcję świeżych premier – siedem zróżnicowanych tytułów, które zaspokoją głód przygód, emocji, tajemnic i refleksji. Wśród

Read More...

Bawienie (się) słowem – Egzorcysta (2017-2019) Bartosza Walaszka i pozostałe produkcje z Bogdanem Bonerem

Komizm słowny może mieścić w sobie bardzo różnorodne, pomysłowe formy dowcipów. Jego potencjał szczególnie często wykorzystuje Bartosz Walaszek w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu