“Salwy śmiechu i momenty wzruszenia”. JULIUSZ na otwarciu 45. Ińskiego Lata Filmowego. (od 14 września w kinach)

In Kino

„Salwy śmiechu i momenty wzruszenia”. Pokaz przebojowej komedii „Juliusz” otworzył 45. Ińskie Lato Filmowe,

Prezentujemy pierwszą scenę z najbardziej bezkompromisowej komedii tego roku!

Nowy film twórców „Planety Singli” w kinach od 14 września

 

Tegoroczną 45. edycję Ińskiego Lata Filmowego otworzył przedpremierowy pokaz nowego filmu twórców „Planety Singli” – „Juliusz”. Komedia została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność festiwalu, co podkreśla Przemysław Lewandowski, dyrektor artystyczny wydarzenia: — Salwy śmiechu i momenty wzruszenia.

Widzowie 45. Ińskiego Lata Filmowego z ogromnym entuzjazmem przyjęli pokaz „Juliusza” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który otworzył tegoroczną edycję festiwalu. Atmosfera brawurowo zagranego filmu przeniosła się później na spotkanie w którym uczestniczyli odtwórcy głównych ról Ania Smołowik i Wojciech Mecwaldowski, reżyser Aleksander Pietrzak oraz producent Radosław Drabik.

 

 

Dyrektor imprezy, na której przedpremierowo został pokazany „Juliusz”, podkreśla, że pierwszy raz mamy do czynienia z tak świeżą i pełną doskonałych dialogów polską komedią — To film, na którym nie można się nudzić.

Od pierwszych scen widzowie wrzuceni są w świat głównego bohatera, który niesie ze sobą momenty zaskoczeń. Z Juliusza śmiejemy się, Juliuszowi współczujemy, ale nade wszystko kibicujemy mu jak przyjacielowi.

Film Aleksandra Pietrzaka to pierwsza od wielu lat polska komedia, w której akcja dzieje się nie tylko na poziomie wydarzeń, ale i ciętych, błyskotliwych dialogów.

To także niezwykle udany debiut kina ze środowiskiem stand-uperów, który może wkrótce wyznaczyć nowy trend w rodzimej komedii — podkreśla Przemysław Lewandowski. Dodaje także, że wśród uczestników festiwalu nie było wątpliwości co do sukcesu, jaki czeka „Juliusza” — Publiczność 45. Ińskiego Lata Filmowego wypełniająca po ostatni skrawek salę kina Morena wystawiła filmowi jednoznaczną wysoką ocenę. Ma ona również nadzieję, że ich ukochany festiwal przyniesie „Juliuszowi” szczęście w drodze do ekrany w całym kraju.

 

Premierowo prezentujemy także jedną ze scen z najbardziej bezkompromisowej komedii tego roku:

 

 

 

Foto: Gigant Films /Juliusz

 

„Juliusz” w kinach od 14 września

 

„Juliusz” to nowa komedia twórców „Planety Singli” – przeboju, który obejrzało w kinach blisko 2 miliony widzów! W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, obok którego zobaczymy Jana Peszka, Annę Smołowik i Rafała Rutkowskiego. Scenariusz filmu współtworzyli najlepsi polscy stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. W dodatkowych, zaskakujących rolach wielkie nazwiska polskiego kina: Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr.

 

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

 

Za filmem stoi grono twórców hitu „Planeta Singli” (firma Gigant Films, czyli producenci Radosław Drabik i Michał Chaciński) współpracujący z czołowymi polskimi komikami sceny stand-up: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim. Film będzie pełnometrażowym debiutem Aleksandra Pietrzaka, reżysera nagradzanych krótkich metraży „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”. „Juliusz” powstaje ze środków prywatnych.

 

Foto: Gigant Films/Juliusz

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2018

Producenci: Radosław Drabik, Michał Chaciński/Gigant Films („Planeta Singli”)

Reżyseria: Aleksander Pietrzak („Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”)

Scenariusz: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Łukasz Światowiec, Michał Chaciński, Radosław Drabik, Kamil Śmiałkowski, Aleksander Pietrzak

Zdjęcia: Mateusz Pastewka („Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”)

Obsada: Wojciech Mecwaldowski („Sztuka kochania”, „11 minut”, „Dziewczyna z szafy”, „Lejdis”), Anna Smołowik („Podatek od miłości”, serial „Diagnoza”, „Prosta historia o morderstwie”), Jan Peszek („Amok”, „Po prostu przyjaźń”, „Król życia”, serial „Artyści”), Rafał Rutkowski („Planeta Singli”, „Listy do M. 2”, „Zabawa, zabawa”)

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu