Furiosa – nowy warszawski teatr

In Aktualności, Teatr

Na warszawskiej i ogólnopolskiej mapie teatralnej pojawia się nowy teatr – jednoosobowe przedsięwzięcie Agnieszki Przepiórskiej, aktorki teatralnej i filmowej. Pierwszą premierą teatru będzie już w styczniu „Kocham Bałtyk” na podstawie tekstu Zośki Papużanki, w reżyserii Agnieszki Przepiórskiej.

Furiosa jest teatrem bez siedziby, ale za to w ciągłym ruchu – na terenie Warszawy i całego kraju.

Pod szyldem Furiosy Agnieszka Przepiórska chce zebrać wszystkie mondramy, które miała w swoim repertuarze do tej pory: „I będą święta”, „Wojna to tylko kwiat”, ‘Tato nie wraca”, a także nowe produkcje – w tym najbliższą „Kocham Bałtyk” – spektakl zrealizowany w konwencji one women comedy show, charakteryzujący się lekką konwencją, humorem i improwizacją.

Przepiórska w swoich spektaklach zawsze porusza tematy kobiece: wdowa, dziennikarka wojenna, dziewczyna dorastająca bez ojca czy matka dwójki dzieci – to postaci – bohaterki jej spektakli.

„Marzyłam o zebraniu moich dotychczasowych monodramów pod jeden parasol i obszarze do tworzenia kolejnych moich przedsięwzięć. Jest tak wiele tematów, które nie dają mi spokoju, na które chciałabym się wypowiedzieć, korzystając z narzędzi, jakie daje teatr, aktorstwo… Furiosa daje mi taką szansę. Mam nadzieję, że wykorzystam ją maksymalnie” – mówi Agnieszka Przepiórska.

W planach teatru Furiosa premiera „Kocham Bałtyki, potem tournée po Polsce i kolejne realizacje.

***

Agnieszka Przepiórska – aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego
w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu. W latach 2005-2008 była aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, gdzie zagrała m.in w Trzech siostrach A. Czechowa w reż.
P. Kruszczyńskiego, Burzy W. Szekspira w reż. A. Tworusa, Balkonie J. Geneta w reż. A. Tyszkiewicza, Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł P. Demirskiego w reż. M. Strzępki. Potem grała w teatrach w całej Polsce m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej: Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami A. Pałygi, Królowie dowcipu P. Rowickiego, oba w reż.    P. Ratajczaka, Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze: Trzy siostry A. Czechowa w reż. P. Ratajczaka, Teatrze Współczesnym w Szczecinie: Białe Baloniki M. Fertacz w reż. P. Ratajczaka, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie: Kartoteka Różewicza w reż. P. Ratajczaka, w Teatrze IMKA  w Warszawie: Warszawa-Grabiny 6.20


M. Nahacza w reż. P. Ratajczaka, Teatrze Konsekwentnym w Warszawie: I będą święta P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka, Boski romans M. Walczaka, Tato nie wraca P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka, Dziwka z Ohio H. Levina w reż. A. Sajnuka, w Teatrze Powszechnym w Warszawie: Dziewczyny do wzięcia A. Kondratiuka w reż. P. Ratajczaka, w Teatrze WARSawy: Wojna to tylko kwiat P. Rowickiego    w reż. P. Ratajczaka. Grała potrójną rolę (Dzika Agnes, HGW, Samotna Matka) w cyklu kabaretowym Pożar w Burdelu. Występowała w serialach tv takich jak: Artyści (reż. M. Strzępka), Glina (reż. W. Pasikowski), Fala Zbrodni, Ojciec Mateusz, Druga Szansa.


Zdobyła wiele teatralnych nagród, m.in. za spektakl I będą święta (w 2012 r. – 41. OFTJA we Wrocławiu oraz na XII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu,        
a także  rok później na XXVIII Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora) oraz za spektakl Tato nie wraca (w 2013 r. na IV Festiwalu Monodramu “Monoblok” – Grand Prix oraz Nagroda Miasta Gdańska przyznana przez Pawła Szkotaka, w 2014 r. na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych oraz na 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!

W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu