Zespół LORIEN w wywiadzie o płycie “Sny moje”

In Wywiady

Zespół “Lorien” powraca po dłuższej przerwie z nowym albumem “Sny moje”

Lorien prezentuje muzykę z takich gatunków jak: rock, alternative, goth, folk. Utwory Lorien  natchnione są brzmieniami Dead Can Dance, Trickiego czy  Faith No More   . Zespół tworzą: Inga Habiba – wokal ,Piotr Kazała – gitara, wokal ,Rafał Głogowski – perkusja ,Darek Goc- bas, Krzysztof Szmytke – lira korbowa, skrzypce.

Naszymi gośćmi byli Inga Habiba oraz  Piotrem Kazała którzy opowiedzieli nam o historii zespołu o pracy nad nowym albumem, czego słuchają nacodzień to i wiele innych ciekawych informacji dowiecie się z naszej rozmowy.

Część I

Część II

Część III

 

 

Biogram

Lorien to zespół znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005. Grupa regularnie wówczas koncertowała i występowała na festiwalach. Jej nagrania obecne były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje dwóch pierwszych płyt („Lothlorien”, 1998 i „Czarny Kwiat Lotosu”, 2002) znalazły się w wielu portalach i czasopismach muzycznych.

Po ośmiu latach przerwy Lorien wznowił działalność i ze świeżą energią przystąpił do pracy nad nowym materiałem. W dzisiejszych muzycznych rozwiązaniach muzycy LORIEN sięgają nie tylko do gotyckich korzeni. Wśród inspiracji muzycznych wymieniają zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki (m.in . Dead Can Dance, Tricky, Faith No More), a ich twórczość to szeroko pojęty rock alternatywny, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej.

 

 

Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, w których przeplatają się zarówno wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie), jak i te o charakterze osobistym.

Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów (bardzo dobra recenzja jednego z występów w czasopiśmie „Teraz Rock”) granych wspólnie między innymi z zespołami: Opozycja, Batalion d’Amour, Artosis czy Pornografia.

 

https://www.facebook.com/Lorien2013/

https://www.instagram.com/lorienband.pl/

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

10 grudnia startuje 16. AfryKamera!

Tegoroczna edycja AfryKamery to kino artystyczne i gatunkowe, krótkie metraże, a także spotkania z gośćmi i energetyczne koncerty. W  programie znalazły się

Read More...

#wtonacjipromocji: „hTraE 2120 – Lekcja”, czyli bliska fikcyjność

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Małgorzaty Rogalskiej. Autorka udowodniła, że mimo prezentacji życia na

Read More...

“W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu