Zespół LORIEN w wywiadzie o płycie „Sny moje”

In Wywiady

Zespół „Lorien” powraca po dłuższej przerwie z nowym albumem „Sny moje”

Lorien prezentuje muzykę z takich gatunków jak: rock, alternative, goth, folk. Utwory Lorien  natchnione są brzmieniami Dead Can Dance, Trickiego czy  Faith No More   . Zespół tworzą: Inga Habiba – wokal ,Piotr Kazała – gitara, wokal ,Rafał Głogowski – perkusja ,Darek Goc- bas, Krzysztof Szmytke – lira korbowa, skrzypce.

Naszymi gośćmi byli Inga Habiba oraz  Piotrem Kazała którzy opowiedzieli nam o historii zespołu o pracy nad nowym albumem, czego słuchają nacodzień to i wiele innych ciekawych informacji dowiecie się z naszej rozmowy.

Część I

Część II

Część III

 

 

Biogram

Lorien to zespół znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005. Grupa regularnie wówczas koncertowała i występowała na festiwalach. Jej nagrania obecne były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje dwóch pierwszych płyt („Lothlorien”, 1998 i „Czarny Kwiat Lotosu”, 2002) znalazły się w wielu portalach i czasopismach muzycznych.

Po ośmiu latach przerwy Lorien wznowił działalność i ze świeżą energią przystąpił do pracy nad nowym materiałem. W dzisiejszych muzycznych rozwiązaniach muzycy LORIEN sięgają nie tylko do gotyckich korzeni. Wśród inspiracji muzycznych wymieniają zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki (m.in . Dead Can Dance, Tricky, Faith No More), a ich twórczość to szeroko pojęty rock alternatywny, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej.

 

 

Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, w których przeplatają się zarówno wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie), jak i te o charakterze osobistym.

Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów (bardzo dobra recenzja jednego z występów w czasopiśmie „Teraz Rock”) granych wspólnie między innymi z zespołami: Opozycja, Batalion d’Amour, Artosis czy Pornografia.

 

https://www.facebook.com/Lorien2013/

https://www.instagram.com/lorienband.pl/

Rozmawiał : K.S

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu