Największy festiwal muzyczny w CZ i SK: Beats for Love obiecuje najlepszą listę wykonawców w swojej historii, podwajając ilość zagranicznych gwiazd i powiększając obszar imprezy

In Muzyka, Wydarzenia

Organizatorzy największego czeskiego i słowackiego festiwalu muzyki tanecznej Beats for Love przygotowali zdecydowanie najlepszą listę wykonawców dla swoich fanów. W porównaniu z poprzednimi latami liczba artystów zagranicznych jest dwukrotnie większa.

Obszar festiwalu i program wkrótce się poszerzą. Program będzie dotyczył nie tylko doświadczeń muzycznych, ale także interesujących dyskusji i warsztatów. Tradycyjnie działalność charytatywna stanowi integralną część festiwalu.

 

Klejnotem festiwalu jest bez wątpienia wielogatunkowy Love Stage, który świętuje swój trzeci rok obecności. Wśród tegorocznych headlinerów znajdziecie m.in. holenderska mega gwiazda Don Diablo, który zapewni rozrywkę dla fanów głównego nurtu muzyki elektronicznej. Jego muzyczna biografia pełna jest wspólnych występów z takimi tuzami jak Coldplay, Ed Sheeran czy The Chainsmokers.

Ponadto znalazł się na 7 miejscu w światowym plebiscycie na 100 najlepszych didżejów DJ Magazine. Kolejna holenderska supergwiazda Oliver Heldens znalazła się na 9 pozycji tego samego rankingu. Uhonorowano go w ten sposób piąty raz z rzędu. Współpracował z takimi artystami jak Tiësto, David Guetta czy Martin Garrix.

 

Fani nie mogą się doczekać, aby zobaczyć zamaskowanego DJ Claptone z Niemiec, którego popularność od ostatnich dwóch lat stale rośnie. On sam znany jest z wyjątkowego występu w białych rękawiczkach, masce i cylindrze. Inny niemiecki DJ odwiedzi Ostravę – nie kto inny jak Alle Farben. Jego single „Supergirl”, „Please Tell Rosie”, „Little Hollywood” lub „Bad Ideas” są jednymi z najczęściej granych utworów w europejskich radiach. Jego występ rozpocznie pierwszy dzień festiwalu (3.7.)Beats for Love o 16:00.

Także inna legenda światowego techno uhonoruje nas swoją wizytą – Sven Väth, zwanym również papą Svenem. „W zeszłym roku byłem z kolegami na Tomorrowland w Belgii, który jest obecnie największym festiwalem muzyki elektronicznej na świecie, a Sven całkowicie nas olśnił.

Był dla nas najlepszym artystą techno tego festiwalu i jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni, że przyjedzie do Ostrawy”, mówi Kamil Rudolf, dyrektor generalny festiwalu Beats for Love. Lista niemieckich gwiazd nie byłaby kompletna bez Robina Schulza, który wystąpi pierwszego dnia festiwalu. Ten DJ i producent znany jest głównie dzięki remiksom takich piosenek jak „Prayer in C” i „Waves”, które były nominowane do nagrody Grammy. Na uwagę zasługuje także jego własny utwór „Sugar”.

 

Netsky z Belgii, który wystąpił prawdopodobnie na wszystkich największych festiwalach na świecie i nagrał remiksy dla Jessie J lub Eda Sheerana, jest z pewnością jedną z gwiazd stylu drum and bass. „Legendarny DJ i producent, High Contrast, który jest na szczycie sceny D&B od ponad 10 lat, przygotował absolutnie wyjątkowy projekt dla naszej publiczności.

W tym roku z dumą ogłaszamy, że byliśmy w stanie po raz pierwszy zaprezentować w Czechach swój pełny występ na żywo o nazwie The High Contrast Band. Będziemy mogli cieszyć się utworami Lincolna w unikalnej koncepcji z zespołem na żywo, który sam Lincoln będzie „prowadził””, opisuje Rudolf. Po dwóch latach z przyjemnością gościmy ponownie brytyjską gwiazdę Wilkinsona. Prosili o to sami uczestnicy festiwalu Beats for Love.

 

Po raz pierwszy forum dyskusyjne Beats Evolution będzie częścią programu festiwalu. Odbędą się tematyczne dyskusje z różnymi mówcami z Czech, a także z zagranicy, którzy wprowadzą nas w świat muzyki i życia, jakie wokół niej się toczy. W ten sposób goście festiwalu mogą zajrzeć za kurtynę i dowiedzieć się więcej na temat organizacji festiwali, klubów, relacji między gwiazdą a fanami lub emocji jakie towarzyszą artystom podczas pracy. „Pojawią się także takie tematy, jak narkotyki na scenie tanecznej, które nadal są tematem tabu, inspiracją dla artystów i sposobem na równoważenie życia zawodowego z życiem rodzinnym” – mówi Matyáš Ožana, dyrektor marketingu.

 

Program towarzyszący również się rozwija. Poza popularnymi aktywnościami, takimi jak beerpong, spray art, parkour, facepainting czy piłkarzyki, przygotowaliśmy szkołę dla DJ-ów. Dzięki temu każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda życie DJ-a.

 

Poza wszystkimi nowościami, od 6 lat organizowane są dodatkowe działania związane z festiwalem Beats for Love. Mówimy tu o projektach charytatywnych. Organizatorzy pomogli różnym instytucjom charytatywnym i osobom w trudnej sytuacji życiowej. W poprzednich latach organizatorzy Beats for Love pomagali niepełnosprawnej dziewczynie, mobilnemu hospicjum, oddziałowi kardiologii, głuchym tancerzom lub niewidomej piosenkarce. W tym roku pieniądze z publicznej zbiórki zostaną podzielone między dwóch poważnie chorych ludzi. 6-letnia Emma Plačková i 23 lata Jan Kuňák.

Kiedy Emma miała zaledwie 15 miesięcy, rozlała się na nią wrząca woda z czajnika. Od tego czasu cierpi na powikłania od poważnych oparzeń i uszkodzenia mózgu. U Jana zdiagnozowano porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy i wadę wzroku.

Zebrane pieniądze pomogą Emmie w rehabilitacji i specjalnych zabiegach spa. W przypadku Jana pieniądze pomogą mu kupić mechaniczny wózek inwalidzki, matę lub asystenta. Następnie na festiwalu Beats for Love wystąpi dwóch niepełnosprawnych fizycznie chłopców z Centrum Rodzinnego i Opieki Społecznej, których największym hobby jest DJ-ing.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Niesamowita okazja na zakupy książkowe!

Słońce przygrzewa, sezon urlopowy w pełni… można się wreszcie ZATRZYMAĆ na chwilę i zrobić coś dla siebie. Na przykład przeczytać książkę!

Read More...

Nadchodzi „Apokawixa”

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i… TO. Prezentujemy spot kampanii teaserowej zapowiadającej film „Apokawixa” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Read More...

„Kino na wakacje, taniej przez aplikację” – akcja sieci Helios!

Lato tego roku obfitować będzie w moc wakacyjnych premier. Poza fantastycznymi filmami w przeróżnych gatunkach, Helios przygotował dla

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu