Wywiad z laureatką konkursu „Empik Go Story”: Anną Robak – Reczek.

In Aktualności, Audiobooki, Wywiady

Za nami pierwsza edycja „Empik Go Story”. Konkurs na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie oryginalny serial audio, odbył się w szczególnym, pandemicznym czasie.

Jednak liczba nadesłanych zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów. Praca nadesłana przez Annę Robak-Reczek to zwycięski projekt, wyłoniony spośród niemal 500 zgłoszeń w pierwszej edycji konkursu „Empik Go Story” na scenariusz audio.

Dramat w najbliższych miesiącach zadebiutuje w aplikacji Empik Go. Nadesłane przez nią zgłoszenie było wyjątkowe – zachwyciło jury i ostatecznie poprowadziło ją do zwycięstwa. W związku z tym postanowiłem zadać laureatce kilka pytań dotyczących jej scenariusza i nie tylko.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

O Autorce:

Anna Robak-Reczek
Z urodzenia – Dolnoślązaczka, od prawie ćwierć wieku mieszka w Warszawie. Skończyła studia na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim, ale po kilkuletniej przygodzie z produkcją filmową i telewizyjną zajęła się m.in. public relations. Żyje książkami, jak nie pisze, to czyta.


Autorka wielu opowiadań i powieści „Zniknięty” i „Odzyskanie”, ciepło przyjętych przez czytelniczki i czytelników. Najnowsza powieść, „Apokalipsy według Joanny” ukazała się na początku 2021. Zwyciężczyni pierwszego konkursu na serial audio, organizowanego przez EmpikGo.

Konkurs Empik Go Story

Główną nagrodę w konkursie zdobył scenariusz nadesłany przez Annę Robak-Reczek i to właśnie on już w tym roku zadebiutuje w aplikacji Empik Go. Komediodramat przedstawiający historię młodej psychopatki, która żyje na własnych zasadach i zmusza do ich przestrzegania otoczenie, okazał się utworem, który najbardziej poruszył jury. Kluczem do zwycięstwa była unikalna fabuła z mocną, nieschematyczną bohaterką, dojrzały warsztat pisarski Robak-Reczek oraz zrozumienie specyfiki formatu audio. Autorka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych oraz podpisze kontrakt na realizację serialu audio.

W tekście Anny Robak-Reczek pojawiła się fenomenalna bohaterka, Luiza. Taka, do której czuje się wielkie emocje. I trzymają one do samego końca. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu tej historii (na razie znamy jedynie jej początek). W pierwszym etapie prac scenariusz będzie rozwijany z działem literackim Empik Go, a następnie wyprodukowany w formie audioserialu. Jestem przekonana, że kiedy Luiza ożyje w naszej produkcji – nie pozostawi nikogo z Państwa obojętnym.

Marika Krajniewska, Menadżerka ds. Relacji z Autorami w Empik Go

W tym roku Empik Go planuje nową odsłonę konkursu. W kolejnych edycjach będą mogli sprawdzić się twórcy poruszający się biegle w wybranym gatunku literackim.

Fragment zwycięskiego scenariusza Anny Robak-Reczek:

LUIZA: […] Znajdziesz dla mnie bogatego męża, tatusiu?

WITOLD: Zastanowię się, kogo aż tak bardzo nie lubię, żeby go oddać w twoje ręce.

LUIZA: Na pewno masz kilku kandydatów, ty nikogo nie lubisz.

WITOLD: Nie wydaje cię się, że to smutne? Kobiety walczyły o niezależność. O to, żeby móc pracować. A ty z tego rezygnujesz?

LUIZA: Walczyły po to, żebym mogła wybrać, jak chcę żyć.

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu