Wywiad z laureatką konkursu „Empik Go Story”: Anną Robak – Reczek.

In Aktualności, Audiobooki, Wywiady

Za nami pierwsza edycja „Empik Go Story”. Konkurs na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie oryginalny serial audio, odbył się w szczególnym, pandemicznym czasie.

Jednak liczba nadesłanych zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów. Praca nadesłana przez Annę Robak-Reczek to zwycięski projekt, wyłoniony spośród niemal 500 zgłoszeń w pierwszej edycji konkursu „Empik Go Story” na scenariusz audio.

Dramat w najbliższych miesiącach zadebiutuje w aplikacji Empik Go. Nadesłane przez nią zgłoszenie było wyjątkowe – zachwyciło jury i ostatecznie poprowadziło ją do zwycięstwa. W związku z tym postanowiłem zadać laureatce kilka pytań dotyczących jej scenariusza i nie tylko.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

O Autorce:

Anna Robak-Reczek
Z urodzenia – Dolnoślązaczka, od prawie ćwierć wieku mieszka w Warszawie. Skończyła studia na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim, ale po kilkuletniej przygodzie z produkcją filmową i telewizyjną zajęła się m.in. public relations. Żyje książkami, jak nie pisze, to czyta.


Autorka wielu opowiadań i powieści „Zniknięty” i „Odzyskanie”, ciepło przyjętych przez czytelniczki i czytelników. Najnowsza powieść, „Apokalipsy według Joanny” ukazała się na początku 2021. Zwyciężczyni pierwszego konkursu na serial audio, organizowanego przez EmpikGo.

Konkurs Empik Go Story

Główną nagrodę w konkursie zdobył scenariusz nadesłany przez Annę Robak-Reczek i to właśnie on już w tym roku zadebiutuje w aplikacji Empik Go. Komediodramat przedstawiający historię młodej psychopatki, która żyje na własnych zasadach i zmusza do ich przestrzegania otoczenie, okazał się utworem, który najbardziej poruszył jury. Kluczem do zwycięstwa była unikalna fabuła z mocną, nieschematyczną bohaterką, dojrzały warsztat pisarski Robak-Reczek oraz zrozumienie specyfiki formatu audio. Autorka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych oraz podpisze kontrakt na realizację serialu audio.

W tekście Anny Robak-Reczek pojawiła się fenomenalna bohaterka, Luiza. Taka, do której czuje się wielkie emocje. I trzymają one do samego końca. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu tej historii (na razie znamy jedynie jej początek). W pierwszym etapie prac scenariusz będzie rozwijany z działem literackim Empik Go, a następnie wyprodukowany w formie audioserialu. Jestem przekonana, że kiedy Luiza ożyje w naszej produkcji – nie pozostawi nikogo z Państwa obojętnym.

Marika Krajniewska, Menadżerka ds. Relacji z Autorami w Empik Go

W tym roku Empik Go planuje nową odsłonę konkursu. W kolejnych edycjach będą mogli sprawdzić się twórcy poruszający się biegle w wybranym gatunku literackim.

Fragment zwycięskiego scenariusza Anny Robak-Reczek:

LUIZA: […] Znajdziesz dla mnie bogatego męża, tatusiu?

WITOLD: Zastanowię się, kogo aż tak bardzo nie lubię, żeby go oddać w twoje ręce.

LUIZA: Na pewno masz kilku kandydatów, ty nikogo nie lubisz.

WITOLD: Nie wydaje cię się, że to smutne? Kobiety walczyły o niezależność. O to, żeby móc pracować. A ty z tego rezygnujesz?

LUIZA: Walczyły po to, żebym mogła wybrać, jak chcę żyć.

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Światowy Dzień Książki – promocje, spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i pół tysiąca książek dla dzieci do wygrania

Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt przeszedł do historii jako zapalony czytelnik, który pochłaniał średnio jedną książkę dziennie. Choć większości

Read More...

Jak spełnić marzenia i napisać książkę ?

Wielu z nas marzy o napisaniu i wydaniu własnej książki. Przedstawiamy krótki poradnik dla osób przed debiutem literackim. Podpowiadamy, gdzie szukać

Read More...

SPOTKANIE Z PROFESOREM ZBIGNIEWEM IZDEBSKIM Z OKAZJI PREMIERY KSIĄŻKI „SIEDEM GRZECHÓW PRZECIWKO SEKSUALNOŚCI”

W imieniu organizatorów – wydawnictwa Poradnia K i sieci Empik zapraszamy na spotkanie z profesorem Zbigniewem Izdebskim, które odbędzie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu