FAKAP Pierwszy komediowy serial audio w Polsce zadebiutuje w Empik Go

In Aktualności, Audiobooki

Szkolenie z Kołczem Lajkiem a może spotkanie z Grzegorzem Mateusiakiem? Zakrapiany wyjazd integracyjny z wojną paintballową czy mądrości szalonego szefa? Które z tych wyzwań okaże się najtrudniejsze dla pracowników korporacji medycznej w dobie szalejącej w Wuhan grypy? Tego dowiemy się już 4 marca – w aplikacji Empik Go zadebiutuje FAKAP”, audioserial z udziałem aktorów komediowych młodego pokolenia oraz supergwiazd polskiego stand-upu.

Absurdalna produkcja

FAKAP” to pierwszy komediowy serial audio, w którym w bohaterów wcielają się aktorzy komediowi oraz topowi polscy stand-uperzy. W pierwszą tego typu produkcję fabularną w Polsce Empik Go zaangażował ponad 13 lektorów. Bezkompromisowa, pełna absurdu i dowcipu fabuła, którą wykreował stand-uper Juliusz Sipika, rozbawi do łez nie tylko pracowników korporacji, ale także każdego, kto ceni sobie wysublimowane poczucie humoru. Scenariusz, który nawiązuje do kultury pracy wielkich przedsiębiorstw, został podzielony na 6 odcinków. W role pracowników Viking Pharm” wcielą się między innymi: Michał Meyer, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Karolina Piechota, Michał Zieliński, Magda Smalara czy Mateusz Grydlik. W przerysowanych, komicznych rolach pojawią się stand-uperzy Mateusz Socha, Łukasz Lotek” Lodkowski, Magda Kubicka, Paweł Chałupka, Błażej Krajewski czy Adam van Bendler. Praca na planie tego typu produkcji to zawsze świetna zabawa, ale też swego rodzaju wyzwanie, jak podkreśla Sebastian Stankiewicz.

Gdy dostałem propozycję udziału w serialu „Fakap”, od razu postanowiłem zapoznać się z tekstem. Nigdy nie byłem pracownikiem korporacji, zabawne historie o wewnętrznych zdarzeniach i języku znam jedynie z opowieści znajomych. Po lekturze wiedziałem jednak, że chcę wziąć w tym udział. Scenariusz został napisany w bardzo zabawny sposób, a zarysowane postaci są charakterystyczne i oryginalne. W tekście mamy także do czynienia z komediowym rytmem, to bardzo ważne, by przez fabułę przechodzić wartko. Humor całej społeczności możemy poznać dzięki świetnej warstwie tekstowej. Cieszę się także, że wziąłem udział w produkcji z tak wyjątkową ekipą, którą znam z SNL Polska – mówi aktor.

Historia niezbyt zgranego zespołu pracowników pod wodzą szefa-oszołoma stała się motywem przewodnim audioserialu, którego producentem jest Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go.

„FAKAP” to pierwsza tego typu produkcja na rynku. Od dawna chcieliśmy stworzyć serial komediowy, długo też szukaliśmy formuły na współpracę z inspirującą nas polską sceną stand-up comedy. Gdy Julek pokazał nam scenariusz pilotażowego odcinka FAKAPU pojawiła się okazja na połączenie obu tematów. Od początku wiedzieliśmy kogo chcemy zaangażować do produkcji. Aktorzy i komicy zagrali fantastycznie, reżyser doskonale rozegrał humor i tempo scenariusza, a w studio pojawiały się nawet charakterystyczne dla stand-upu improwizacje –mówi Paweł Heba.

Premiera ASAP (as soon as possible)

Codzienienność pracowników Działu Implementacji Procesów przepełniają asapy, brainstormy, brifingi, deadline’y oraz feedbacki. Team musi mierzyć się także z coraz bardziej szalonymi pomysłami leadera oraz zarządu. Nic nie jest jednak dla nich ważniejsze niż półroczna premia, która wiąże się z realizacją kejpiajów. Do czego zdolni są pracownicy korporacji medycznej? Jak na ich plany wpłynie panująca w Wuhan grypa? Czy grupa indywidualistów będzie potrafiła połączyć siły i zdetronizować szefa-oszołoma? Odpowiedzi niebawem.

Fragment audioserialu:

Kołcz Lajk: Kim ty jesteś? Kto ci zabrał marzenia? Czy ty dałeś dzisiaj z siebie maksa? Zaraz pójdziesz do domu usiądziesz z czipsami przed telewizorem, a tu trzeba napi*******.
Tomek: Jestem Tomek, miło mi jestem wielkim fanem Pana…
Kołcz Lajk: Ty mi nie Tomkuj tu, tylko prowadź do sali szkoleń. Straciłeś właśnie siedem sekund mojego cennego czasu. Jak ty pracujesz w takim tempie to widzę, że będę miał tutaj kupę roboty.

FAKAP

Premiera: 4 marca w aplikacji Empik Go

Liczba odcinków: 6

Scenariusz serialu: Juliusz Sipika

Reżyseria: Krzysztof Czeczot

W rolach głównych: Michał Meyer, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Karolina Piechota, Michał Zieliński, Magda Smalara, Mateusz Grydlik, Mateusz Socha, Łukasz Lotek” Lodkowski, Magda Kubicka, Paweł Chałupka, Błażej Krajewski, Adam Van Bendler.

Realizacja dźwięku: Osorno Media

Producent wykonawczy: Osorno Media

Producent: Empik Go

Posłuchaj i udawaj, że jesteś na kolu!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu