Katarzyna Kubacka – Seweryn niezwykła kobieta o niebywałym zapałach i pasji do kultury filmowej. Polska producentka, menadżerka kultury oraz prezes Fundacji Kultury i Sztuki TAKI JESTEM.
Jest również twórczynią dwóch prestiżowych inicjatyw filmowych: Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” oraz Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych. Jej nieustające zaangażowanie w rozwijanie polskiego kina niezależnego i promowanie różnorodnych narracji filmowych przyczyniło się do rozkwitu artystycznej sceny filmowej w kraju.
Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych, stworzony przez Katarzynę Kubacką – Seweryn, jest prawdziwym magnesem dla miłośników sztuki filmowej. To niezwykłe wydarzenie gromadzi filmowców, twórców, aktorów i entuzjastów kina, którzy pragną odkrywać nowe, innowacyjne i nietuzinkowe historie. Festiwal od lat staje się areną dla debiutujących reżyserów, niezależnych producentów i artystów, którzy dzięki niemu mają szansę zaprezentować swoje dzieła sztuki szerokiej publiczności.
Jednak Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych to nie tylko miejsce, w którym projekty filmowe są prezentowane. To także platforma, na której odbywają się inspirujące dyskusje, warsztaty, panele i spotkania branżowe, służące wymianie doświadczeń i twórczym dialogom. Dzięki temu festiwal nie tylko umożliwia promocję filmów, ale również buduje silne społeczności filmowe i stymuluje rozwój artystyczny uczestników.
Rozmowa z Katarzyną Kubacką – Seweryn, daje nam możliwość spojrzenia zza kulis tego niezwykłego wydarzenia. W wywiadzie dowiemy się, jak powstał Festiwal, jakie cele przyświecają organizatorom i jakie wyzwania napotykają w procesie tworzenia tego unikalnego święta kina niezależnego.
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, aby zgłębić tajniki organizacji Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych i poznać historie, które stoją za tym niezwykłym przedsięwzięciem.
O festiwalu
Już 23-25 czerwca w Sandomierzu odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. To będzie weekend pełen wrażeń, wypełniony spotkaniami z wybitnymi aktorami i reżyserami, seansami filmowymi, koncertami i wieloma innymi atrakcjami. Pomysłodawczynią i dyrektorką festiwalu od 20 już lat jest Katarzyna Kubacka-Seweryn.
Program festiwalowy zainteresuje wszystkich miłośników kina i sztuki. Przed nami koncerty, spotkania z wybitnymi aktorami i reżyserami, debaty, a także pokazy filmowe, wśród których znajdą się krótkie metraże młodych twórców ze Studia Munka i etiudy studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, a także projekcje filmów polskich i zagranicznych. Podczas festiwalu zobaczyć będzie można m.in.: nominowany do Złotych Lwów film „Boscy” czy film „Liczba doskonała”, po którym odbędzie się spotkanie z twórcami. Dla wszystkich oglądających zaplanowany został także pokaz docenionego przez publiczność filmu „Johnny”, a zaraz po seansie niezwykła okazja do spotkania się i porozmawiania z Dawidem Ogrodnikiem.
Czeka nas koncertowy sobotni wieczór!
Podczas Festiwalu jak co roku czeka nas także koncertowy wieczór na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu. W trakcie sobotniej jubileuszowej Gali 20. edycji Festiwalu odbędzie się koncert Andrzeja Poniedzielskiego i jego gości pt. „Piosenki to…? Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta…”. Tego wieczoru przyznana zostanie także po raz pierwszy Nagroda Specjalna dla Aktora NieZwykłego 2023, laureatem, której został Krzysztof Globisz.
– Ogromnie się cieszymy, że będziemy mogli gościć podczas 20 edycji Festiwalu kogoś tak wyjątkowego, jak Krzysztof Globisz. Jego siła i walka o powrót do zdrowia i do powrotu na scenę może być dla nas wszystkich niezwykłym przykładem wytrwałości i miłości do widzów, kina i sztuki. – podkreśla Katarzyna Kubacka-Seweryn, Dyrektor Festiwalu.
Andrzeja Poniedzielskiego „Piosenka to… Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta…”
Bilety na pokazy filmowe w Kinie Starówka:
Bilety na pokaz filmu „Boscy” w Club N°51
https://www.instagram.com/festiwal_niezwykly/
https://www.facebook.com/festiwalniezwykly/
Rozmawiał : K.D
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83