Helios na Scenie prezentuje „Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów”

In Kino, Sztuka

25 czerwca oraz 12 lipca na ekranach wybranych kin Helios wyświetlone zostaną seanse prezentujące słynne dzieła holenderskiego mistrza w ramach cyklu „Wystawa w Kinie”. Nigdy w historii nie było wystawy, na której zgromadzono aż taką liczbę dzieł Vermeera! Po wystawie oprowadzi widzów jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik sztuki.

Film zaprosi widzów na wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie od 10 lutego do 4 czerwca 2023 roku miała miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza. Zaprezentowane zostaną między innymi: „Dziewczyna z perłą”, „Geograf”, „Mleczarka”, „Pani pisząca list i jej służąca”, „Przerwana lekcja muzyki” czy „Kobieta z wagą”.

Sztuka w kinie

„Wystawa w Kinie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu pokazane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Bilety na wystawę w Rijksmuseum wyprzedały się w 24 godziny. Obecnie wejściówki można dostać już tylko na czarnym rynku, a ich ceny sięgają kilku tysięcy dolarów! Seans w kinie więc jest jedyną szansą na zobaczenie tej wystawy.

Helios zaprasza na pokazy w repertuarze wybranych kin 25 czerwca oraz 12 lipca. Bilety są dostępne na stronie www.helios.pl/nowyvermeer, w kasach kin oraz w aplikacji mobilnej. Kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca w sali, a także zaoszczędzić więcej w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 302 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu