Helios na Scenie prezentuje „Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów”

In Kino, Sztuka

25 czerwca oraz 12 lipca na ekranach wybranych kin Helios wyświetlone zostaną seanse prezentujące słynne dzieła holenderskiego mistrza w ramach cyklu „Wystawa w Kinie”. Nigdy w historii nie było wystawy, na której zgromadzono aż taką liczbę dzieł Vermeera! Po wystawie oprowadzi widzów jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik sztuki.

Film zaprosi widzów na wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie od 10 lutego do 4 czerwca 2023 roku miała miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza. Zaprezentowane zostaną między innymi: „Dziewczyna z perłą”, „Geograf”, „Mleczarka”, „Pani pisząca list i jej służąca”, „Przerwana lekcja muzyki” czy „Kobieta z wagą”.

Sztuka w kinie

„Wystawa w Kinie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu pokazane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Bilety na wystawę w Rijksmuseum wyprzedały się w 24 godziny. Obecnie wejściówki można dostać już tylko na czarnym rynku, a ich ceny sięgają kilku tysięcy dolarów! Seans w kinie więc jest jedyną szansą na zobaczenie tej wystawy.

Helios zaprasza na pokazy w repertuarze wybranych kin 25 czerwca oraz 12 lipca. Bilety są dostępne na stronie www.helios.pl/nowyvermeer, w kasach kin oraz w aplikacji mobilnej. Kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca w sali, a także zaoszczędzić więcej w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 302 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu