#wtonacjirozmowy: Łukasz Łyczkowski: Chwyciłem za gitarę by wyrazić siebie

In Muzyka, Wywiady

fot: Anna Pożarycka

Utwór „Niepokonany „to rockowa nowość od Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO

Utwór jest pierwszym singlem z nowego albumu „CREDO”, który ukaże się wiosną 2022 r.  W klipie wziął udział niepokonany przyjaciel zespołu – Armin Meister. Utwór ,,Niepokonany” jest pierwszym singlem zapowiadającym album ,,Credo” Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO, który ukaże się wiosną 2022 roku. Autorem tekstu jest lider zespołu, Łukasz Łyczkowski. Muzykę skomponował razem z Łukaszem Łabędzkim.

Inspiracją do napisania utworu jest historia życia przyjaciela zespołu, Armina Meistera. To młody i pełen optymizmu człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności imponuje wielu swoją postawą i dystansem do swoich problemów.

Bardzo często można go spotkać za kulisami koncertów zarówno Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO jak i wielu innych znakomitych polskich zespołów rockowych. Armin pojawia się zresztą w klipie zespołu i pozostawia po sobie niezapomniane wrażenie.

Z okazji premiery singla miałem okazję porozmawiać z Łukaszem Łyczkowskim  odnośnie  pracy nad utworem „Niepokonany”. Z rozmowy dowiecie się także m.in. więcej o nadchodzącej płycie „Credo” oraz o udziale Łukasza 8 edycji The Voice Of Poland. To i wiele ciekawych informacji znajdziecie w wywiadzie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

fot. Anna Pożarycka

Łukasz Łyczkowski: – Przyjaźń Łyczka z Arminem to specyficzna relacja, która trwa kilkanaście lat. Nasz braterski duet emanuje dystansem do otaczającej rzeczywistości i prześmiewczym podejściu do siebie i świata. Nasza relacja przypomina przyjaźń Himilsbacha z Maklakiewiczem lub jak kto woli Flipa i Flapa. Po prostu braterstwo gorola z hanysem, a więc musi się dziać…

Utwór w swojej stylistyce muzycznej także jest swoistym hołdem dla wielkich artystów, którzy nieustająco inspirują Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO. Klasyczne rockowe brzmienia, mocne bębny i gitary uzupełnia mocny i wybijający się ponad przeciętność głos wokalisty.

Teledysk nagrano w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy (zdjęcia Michał Jagiełło). W klipie możemy też zobaczyć sceny z koncertu w Siemianowicach Śląskich i w rodzinnym domu w Lędzinach A. Meistera (zdjęcia: Tomasz Bulenda).

fot. Anna Pożarycka

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.

Łukasz Łyczkowski, lider i wokalista zespołu to najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W finale zajął drugie miejsce. Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną.

fot: Anna Pożarycka

Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. Zespół gra po całej Polsce, aby dotrzeć ze swoją muzyką do jak najszerszego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

Social Media:

Facebook: https://www.facebook.com/5RANOrockband

Instagram: https://www.instagram.com/5rano_rockband/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCFuJqaQIMjyGVwfBh9N6ylQ

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Pierwsza edycja Nano Film Festival – festiwalu filmowego Roberta Glińskiego

ZGŁOŚ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY NA NANO FILM FESTIVAL Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na pierwszą edycję Nano Film Festival. Inicjatorem Festiwalu jest

Read More...

Kino Tęcza zaprasza widzów również we wrześniu!

Kino Tęcza zaprasza na pokazy i wystawę plenerową również we wrześniu! Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza

Read More...

Wrzesień w TEATRZE MEST.

TEATR ME/ST proponuje wrześniowe spektakle teatralne, które pozwolą łagodnie przejść z okresu letniego w jesienny. Osobom, które odczuwają pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu