Tęskno z soundtrackiem do produkcji audio „Mała Księżniczka”

In Audiobooki

Tęskno prezentuje premierowy materiał – ścieżkę dźwiękową do audiobooka „Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam. Ta nasycona symboliką historia, nawiązująca do kultowej powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, stanowiła inspirację do stworzenia 18 kompozycji. Oprócz muzycznych ilustracji do książki, Tęskno nagrało specjalny singiel „Wysoko”, oddający atmosferę opowieści. Minialbumu z soundtrackiem można słuchać od 13 października, wyłącznie w Empik Music.

Kultowa baśń opowiedziana na nowo

„Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam to historia o odkrywaniu najważniejszych wartości w życiu: przyjaźni, szczęścia, wrażliwości, zrozumienia dla innych i akceptacji dla siebie. Książka wydana zostanie 13 października, jednocześnie w kilku formatach: fizycznym (Wydawnictwo W.A.B.), cyfrowym oraz jako produkcja oryginalna Empik Go, zilustrowana muzyką Tęskno.

– Bardzo ucieszyła mnie propozycja skomponowania ścieżki dźwiękowej do audiobooka „Mała Księżniczka”. Pisanie muzyki, a potem nagrania z fortepianem, fletem poprzecznym i smyczkami dały mi wiele radości i satysfakcji. Książkę Karoliny Lewestam przeczytałam z zapartym tchem. Byłam pod ogromnym wrażeniem historii i sposobu, w jaki autorka polemizuje z francuskim pierwowzorempodkreśla Joanna Longić, stojąca za projektem Tęskno.

Muzyczne ilustracje

Muzyka autorstwa Joanny Longić zabiera słuchacza w świat pełen mroku i tajemnicy, w którym na końcu pojawia się radość, piękno i nadzieja. Projekt promowany jest singlem „Wysoko”, do którego powstała animacja wykorzystująca ilustracje autorki książki i scenariusza, Karoliny Lewestam. Klip stworzył Jarek Mankiewicz ze studia Czwarta Rano.

– Singiel „Wysoko” opowiada o pragnieniu wyjścia poza swoje marzenia, ośmieleniu się na jeszcze więcej niż do tej pory. W utworze wcielam się w postać tytułowej księżniczki, śpiewając jej głosem. Akcja rozgrywa się w momencie, kiedy żegna swoją planetę i decyduje się odlecieć z wcześniej widzianym stadem ptaków – wystarczy tylko, że zaczeka aż pojawi się znowu na horyzoncie. Ten moment oczekiwania, wielkiej niepewności i jeszcze większej nadziei na lepszy świat zwiastuje, że bohaterka odnajdzie swoje miejsce w każdej napotkanej rzeczywistości – dodaje Joanna Longić.

Pierwszy taki projekt Tęskno

Pełna ścieżka dźwiękowa jest dostępna od 13 października wyłącznie w aplikacji Empik Music. Tęskno po raz pierwszy wykona utwór na żywo już 19 października, podczas spotkania wokół premiery „Małej Księżniczki” w ramach Wirtualnych Targów Książki. Oprócz Joanny Longić w wydarzeniu udział wezmą pisarka Karolina Lewestam i Maja Ostaszewska, którą można usłyszeć w audiobooku.

Tęskno od 2019 r. pozostaje projektem solowym Joanny Longić. Wyróżnia się natychmiast rozpoznawalnym brzmieniem, w którym klasyczne instrumentarium łączy się z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Tęskno to laureat m.in.: nagrody Mateusza radiowej Trójki oraz Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Projekt ma na koncie występy na największych scenach w kraju i za granicą, m.in.: Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice czy Męskie Granie. Ścieżka dźwiękowa do „Małej Księżniczki” to pierwsze tego typu przedsięwzięcie Tęskno.

Nowoczesna opowieść nie tylko dla dziewczynek

Premierowe wydanie „Małej księżniczki” pozwala czytelnikom na nowo odkryć kultową powieść i zawartą w niej ponadczasową mądrość. Książka Karoliny Lewestam wzrusza i inspiruje. Pomaga w oswojeniu całej palety emocji i podpowiada, jak decydować o sobie, słuchać własnego głosu oraz wybierać w życiu relacje, które są dla nas dobre. Audiobook czytany przez Maję Ostaszewską jest dostępny od 13 października w aplikacji Empik Go.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu