Festiwal Solidarity of Arts startuje dziś w Gdańsku. Wystąpią Pussy Riot, Tangerine Dream, Ben Frost, Olivia i wielu innych!

In Muzyka, Wydarzenia

Na zaproszenie Europejskiego Centrum Solidarności, Unsound współodpowiada w tym roku za program festiwalu Solidarity of Arts, którego motywem przewodnim jest “Odwaga”.

Samo wydarzenie odbędzie się w gdańskiej stoczni, miejscu narodzin ruchu Solidarności w 1980 roku. SofA potrwa od czwartku 22 sierpnia do niedzieli, 25 sierpnia.

Przez cztery dni i noce zaprezentowany zostanie różnorodny program muzyczny, którego część stanowią artyści dobrze znani unsoundowej publiczności jak chociażby Ben Frost czy Holly Herndon. Obok nich na scenie pojawią się również międzynarodowe gwiazdy pokroju Tangerine Dream i Pussy Riot. Pierwsza z nich nagrywała muzykę ważną dla publiczności ery Solidarności. Antyputinowskich działań drugiej z nich nie trzeba szerzej przedstawiać. Felicita wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprezentują „Soft Power”. To widowisko zamówione przez Unsound w 2016 roku przy okazji edycji festiwalu odbywającego się pod hasłem Dislocation. Robert Rich da jeden ze swoich słynnych (i odbywających się coraz rzadziej) Sleep Concertów.

W programie znajduje się również premiera zupełnie nowego spektaklu punkowego teatru Siksy, koncerty minimalistów Lotto czy awangardowych muzyków folkowych Polmuzu. Po raz pierwszy na scenie spotkają się muzycy The Roundtable Orchestra – formacji stworzonej specjalnie dla Unsoundu i Europejskiego Centrum Solidarności. W jej skład wchodzą muzycy perkusyjnej grupy Remont Pomp oraz artyści scen jazzowych i eksperymentalnych: Tomasz Gadecki, Mike Majkowski, Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Tomasz Ziętek.

 

Nie zabraknie też części klubowej, a to za sprawą rezydentów Unsoundu, którzy wystąpią w klubie Ulica Elektryków. Usłyszymy Chino, Olivię, Eltrona oraz Rusałkę. Wstęp na imprezę jest darmowy. Więcej informacji tutaj.

 

Bilety na wszystkie wydarzenia są wciąż w sprzedaży. Nabyć je można na stronie klubu B90 pod tym linkiem.  Wstęp na część koncertów jest wolny. Pełen program, w tym harmonogram filmów i dyskusji, można znaleźć na stronie internetowej Solidarity of Arts.

 

Przypominamy, że do sprzedaży trafiły także bilety na krakowską edycję festiwalu Unsound, która odbędzie się w dniach 6-13 października. Bilety nabyć można na stronie unsound.goingapp.pl.

 

Solidarity Of Arts

22-25 sierpnia, Gdańsk

Wydarzenie na Facebooku

 

Unsound Kraków: Solidarity

6-13 października, Kraków

Wydarzenie na Facebooku

www.unsound.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu