“Czas Wagi” – o kontynuacji serii w rozmowie z Aleksandrem Sową

In Aktualności, Literatura, Wywiady

To moja kolejna rozmowa z Aleksandrem Sową który powraca ponownie z Emilem Stomporem w kontynuacji ” Gwiazd Oriona ” tym razem w książce “Czas Wagi”

Autor przy tworzeniu fabuły, inspirował się najgłośniejszym porwaniem w historii III RP. Poza tym Aleksander Sowa przybliża realia tamtych czasów w kontekście pracy policji. Jednym słowem to brutalny świat bez nudy z konkretną i dynamiczną akcją. Główny bohater Emil Stompor przechodzi mała transformację i ukazuję się nam jako prawdziwy policjant z krwi i kości. Jest brutalny, prawdziwy i przekonujący. Myślę że zaszczepiłem Wam cząstkę ciekawości odnośnie książki Aleksandra Sowy, i odsyłam Was do księgarni.

A z mojej rozmowy dowiecie się m.in wielu ciekawych informacji odnoście jak powstawała powieść, kiedy możemy spodziewać się kolejnych przygód Emila Stompora to i wiele wiecej w rozmowie poniżej. Zapraszam do wysłuchania.

O książce :

“Czas Wagi” to niebywale mocny kryminał o przerażającej zbrodni, inspirowany najgłośniejszym porwaniem w historii III RP!

Warszawska Praga, rok 1997. Zostaje porwana córka milionera, torturowana, trzymana w nieludzkich warunkach i gwałcona. Ojciec jest gotowy zrobić wszystko, aby odzyskać córkę – powiadamia policję i wynajmuje znanego detektywa. Sara nie wraca nawet mimo przekazania okupu, skandal wybucha, gdy o wszystkim dowiadują się media.

Ministerstwo decyduje się na pośpieszne decyzje, a wszystko pod ostrzałem dziennikarzy i detektywa. Na oczach całego kraju toczy się gra o życie dziewczyny, ale również o interesy wielu ludzi…

Biogram – Aleksander Sowa

Pisarz i policjant w służbie czynnej. Jego kryminały uderzają realizmem i autentycznością. Autor bestsellerowej serii kryminalnej, zwanej astronomiczną (m.in. „Gwiazdy Oriona”, „Era Wodnika”, „Punkt Barana”), która zyskała status kultowej już w pierwszych wydaniach nakładem własnym autora. Aleksander Sowa należy bowiem do weteranów samodzielnego publikowania i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce. Nakładem Liry ukazały się dotychczas dwa kryminały z Emilem Stomporem: „Gwiazdy Oriona” i „Czas Wagi”.

Facebook: https://www.facebook.com/wydawnictwo.autorskie.wydawca

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu