W drugim dniu trwania serii, którą wczoraj ogłosiliśmy przedstawiamy Wam następny tytuł Ryszarda Ćwirleja. Tym samym rozpoczynamy przedstawienie Wam serii „Śledztwa Anety Nowak”, które dotychczas w 4 tomach ukazało się na rynku nakładem Wydawnictwa Muza. Dziś zapowiemy Wam tytuł, z którego dowiecie się, co może się zdarzyć w małym sennym miasteczku, kiedy zostaje porwany 17-letni syn miejscowego biznesmena…
fot. Wydawnictwo MUZA
Jaką historię opowiada „Jedyne wyjście” Ryszarda Ćwirleja?
Nim przedstawię opis fabuły, dodam, że autorem niniejszego streszczenia jest Wydawnictwo MUZA, a materiał został wykorzystany w celu przygotowania tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji. Natomiast sama fabuła prezentuje się następująco:
Jest rok 2012. W małym sennym miasteczku porwany zostaje 17-letni syn miejscowego biznesmena. Porywacze kontaktują się z rodziną, żądają okupu i zabraniają informować policję. Ale wieść o porwaniu szybko się roznosi. Ojciec chce za wszelką cenę odzyskać syna, więc postanawia dogadać się z porywaczami, ale na swoich własnych warunkach. Dzięki dawnym kontaktom w świecie nie do końca legalnych interesów próbuje sam znaleźć bandytów. Policja też wpada na ich trop. Wszystko dzięki młodej i ambitnej policjantce z wiejskiego posterunku. Zapalona motocyklistka Aneta Nowak, której specjalnością było dotąd parzenie kawy i przynoszenie drożdżówek straszymy kolegom, przypadkowo natrafia na pewien ślad i za wszelką cenę stara się to wykorzystać.
W tym samym czasie i w tym samym miasteczku znika młoda dziewczyna, matka rocznego dziecka. Ludzie zastanawiają się, czy przypadkiem nie uciekła z domu, choć trudno uwierzyć, że matka porzuciła swoje małe dziecko.
Czy te dwie sprawy łączą się ze sobą? Musi to wyjaśnić Aneta Nowak, której będą pomagać policjanci Alfred Marcinkowski i Mariusz Blaszkowski, znani doskonale z PRL-owskich powieści Ryszarda Ćwirleja. Jak zawsze mogą obaj liczyć na swoich dawnych kolegów – byłego cinkciarza, a teraz właściciela banku, Ryszarda Grubińskiego vel Grubego Rycha i szefa jego ochrony, byłego milicjanta Mirka Brodziaka.
Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Jedynego wyjścia” Ryszarda Ćwirleja?
Powieść liczy 512 stron. Swoją premierę święciła 22 kwietnia 2020 roku i stanowi tym samym pierwszy tom z serii pt. „Śledztwa Anety Nowak”. Ponadto istotne jest, iż pozycja została oprawiona w miękką okładkę. Choć jeszcze ważniejsze jest, że np. na stronie Empiku zyskała średnią ocen na poziomie 4,6. Łącznie „Jedyne wyjście” zebrało – do czasu powstawania materiału – 88 ocen, z których aż 64 to noty „bardzo dobre”, a 19 „dobre”.
Ponadto warto zauważyć, że pozycję możecie nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, tj. drukowanej; a także w formie ebookowej i audiobookowej MP3. Jeśli mówimy o wersji ebookowej, to należy zauważyć, że można ją nabyć i na EPUB, i na MOBI. Z kolei ci, którzy zdecydują się na zakup wersji czytanej, będą obcować z głosem Grzegorza Wonsa. Jednocześnie zaznaczamy, iż jest to 2 z łącznie 7 materiałów, który ukaże się na naszej stronie w przeciągu najbliższych 7 dni na temat prozy Ryszarda Ćwirleja. Dzieje się tak, albowiem rozpoczynamy tym samym nową serię pt. #wtonacjizĆwirlejem.