#wtonacjizĆwirlejem: „Szybki szmal”, czyli co wydarzy się po grudniowym pożarze w Domu Dziecka?

In Literatura, Promocja

Trzeciego dnia trwania serii, którą ogłosiliśmy na początku tygodnia, opowiemy Wam więcej o trzeciej części „Śledztw Anety Nowak”. Nawiązuję do tytułu o nazwie „Szybki smal”, który stanowi kontynuację losów bohaterów z „Ostrej jazdy” i „Jedynego wyjścia”. Jakie one są? Ano dowiemy się, w jaki sposób wybuch pożaru w miejscowym Domu Dziecka wpłynie na losy mieszkańców Wronek… I tego, jak z ustaleniem przyczyn tejże tragedii poradzi sobie lokalna milicja.

fot. Wydawnictwo MUZA

Jaką historię opowiada „Szybki szmal” Ryszarda Ćwirleja?

Nim przedstawię opis fabuły, dodam, że autorem niniejszego streszczenia jest Wydawnictwo MUZA, a materiał został wykorzystany w celu przygotowania tekstu promocyjnego do serii  #wtonacjipromocji. Natomiast sama fabuła prezentuje się następująco:

Wronki, 1984 rok. Pewnej grudniowej nocy w miejscowym domu dziecka wybucha pożar, w którym ginie ośmioro dzieci i dyrektor sierocińca. Śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn tragedii zostaje powierzone lokalnej milicji. Sprawująca nadzór nad dochodzeniem Komenda Wojewódzka z Poznania na miejsce zdarzenia wysyła dwóch najlepszych funkcjonariuszy: porucznika Mirosława Brodziaka oraz chorążego Teofila Olkiewicza. Błyskawicznie przeprowadzone śledztwo wykazuje, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

fot. Wydawnictwo MUZA

Szamotuły, 2019 rok. Po ukończeniu studiów w Szczytnie podkomisarz Aneta Nowak wraca na stare śmieci do komendy policji w Szamotułach. Od razu zostaje przydzielona do zespołu dochodzeniowo-śledczego pracującego nad rozwiązaniem zagadki śmierci starszego mężczyzny, którego znaleziono powieszonego we własnym mieszkaniu. I chociaż pobieżne oględziny miejsca zdarzenia zdają się wskazywać, że to było samobójstwo, to ekspertyzy policyjnych techników nie wykluczają udziału osób trzecich.

W tym samym czasie współpracujące z niemiecką policją poznańskie CBŚP dowiaduje się o planowanym transporcie ogromnego ładunku narkotyków, który z Berlina ma trafić prosto do wybudowanego niedawno w zapuszczonym gospodarstwie niedaleko Szamotuł nowoczesnego magazynu.

Co łączy te trzy na pozór niezwiązane ze sobą sprawy? Śledztwo dotyczące pierwszej z nich dawno zostało zamknięte, druga wygląda na rutynowe dochodzenie, a trzecią zdają się kontrolować służby specjalne. Czy to możliwe, by wydarzenia sprzed trzydziestu pięciu lat miały jakiś związek z aktualnie prowadzonym śledztwem? Dociekliwa i nieustraszona podkomisarz Aneta Nowak za wszelką cenę zamierza odkryć prawdę. I zrobi to, nawet jeśli będzie musiała nagiąć obowiązujące przepisy.

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Szybkiego szmalu” Ryszarda Ćwirleja?

Powieść liczy 512 stron. Natomiast swoją premierę święciła 28 października 2020 roku i stanowi tym samym trzeci tom z serii pt. „Śledztwa Anety Nowak”. Ponadto istotne jest, iż pozycja została oprawiona w miękką okładkę. Choć jeszcze ważniejsze jest, że np. na stronie Empiku zyskała średnią ocen na poziomie 4,7. Łącznie „Szybki szmal” zebrał – do czasu powstawania materiału – 119 ocen, z których aż 92 to noty „bardzo dobre”, a 22 „dobre”.

Ponadto warto zauważyć, że pozycję możecie nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, tj. drukowanej; a także w formie ebookowej i audiobookowej MP3. Jeśli mówimy o wersji ebookowej, to należy zauważyć, że można ją nabyć i na EPUB, i na MOBI. Z kolei ci, którzy zdecydują się na zakup wersji czytanej, będą obcować z głosem Grzegorza Wonsa. Jednocześnie zaznaczamy, iż jest to 3 z łącznie 7 materiałów, który ukazuje się na naszej stronie w tym tygodniu na temat prozy Ryszarda Ćwirleja. Dzieje się tak, albowiem za sprawą tych działań prowadzimy serię pt. #wtonacjizĆwirlejem.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu