#wtonacjizĆwirlejem: „Naga prawda”, czyli co odkryjemy dzięki 3 pozornie niezwiązanym ze sobą sprawom?

In Literatura, Promocja

Czwartego dnia trwania serii przedstawiamy Wam jeszcze jeden tytuł Ryszarda Ćwirleja, który nosi tytuł „Naga prawda”. Tym samym docieramy do czwartej, czyli – jak na czas przygotowania materiału – ostatniej części „Śledztw Anety Nowak”, która również, jak poprzednie, ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Muza. Dziś opowiemy Wam tytuł, dzięki któremu poznacie najlepsze wizytówki twórczości tegoż Autora, czyli: umiejętne konstruowanie wielowątkowej fabuły, w której nie słabnie napięcie, a do tego jest utrzymywana dynamika i mnogość zaskakujących zwrotów akcji.

fot. Wydawnictwo MUZA

Jaką historię opowiada „Naga prawda” Ryszarda Ćwirleja?

Nim przedstawię opis fabuły, dodam, że autorem niniejszego streszczenia jest Wydawnictwo MUZA, a materiał został wykorzystany w celu przygotowania tekstu promocyjnego do serii  #wtonacjipromocji. Natomiast sama fabuła prezentuje się następująco:

Martwa kobieta w łóżku prominentnego urzędnika, zatopiony samochód ze zwłokami trzyosobowej rodziny oraz tajemnicze zniknięcie poznańskiej kelnerki. Co łączy te pozornie niezwiązane ze sobą sprawy? „Naga prawda” to kolejna odsłona przygód Anety Nowak, młodej i ambitnej podkomisarz z komendy w Szamotułach, która doskonale odnajduje się w zdominowanej przez mężczyzn policyjnej rzeczywistości. Ryszard Ćwirlej, jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy, powraca z kolejnym znakomitym kryminałem – skomplikowane śledztwo, po mistrzowsku budowane napięcie i bohaterka, dla której nie ma spraw nierozwiązanych.

Styczeń 2020 roku. Miejski urzędnik, po suto zakrapianej alkoholem imprezie, budzi się u boku martwej nagiej kobiety. Rana na szyi nieznajomej nie pozostawia żadnych wątpliwości – kobieta została zamordowana. Do przerażonego tym makabrycznym odkryciem mężczyzny zaczynają docierać strzępki wspomnień – przypomina sobie, że kilka godzin wcześniej poznał denatkę w pubie. Wkrótce otrzymuje dziwny telefon – tajemniczy rozmówca oferuje mu wyjście z tej fatalnej sytuacji.

Marzec 2020 roku. Dwaj wędkarze płyną na pierwszy wiosenny połów. Po pewnym czasie jeden z nich widzi, że na dnie jeziora spoczywa samochód. Po wydobyciu go na ląd okazuje się, że wewnątrz znajdują się zwłoki kobiety, mężczyzny i dziecka. Śledztwo przejmują policjanci z pobliskich Szamotuł. Szybko udaje im się ustalić, do kogo należy zatopione auto, ale podkomisarz Aneta Nowak ma wątpliwości, czy ci, których ciała znaleziono w środku, to na pewno jego właściciele.

W tym samym czasie w Poznaniu znika bez śladu kelnerka z pijalni „Świat wódek”. Właścicielka lokalu odkrywa, że dziewczyna okradła kasetkę z pieniędzmi. Prosi o pomoc swojego męża. Aspirant Przemek Drążkowski rozpoczyna prywatne śledztwo, którego tropy prowadzą go do Szamotuł. Czy pozornie niepowiązane ze sobą wątki połączą się w spójną całość?

Wielowątkowa fabuła, niesłabnące napięcie oraz dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcja są najlepszą wizytówką twórczości Ryszarda Ćwirleja. Powieść „Naga prawda” to kolejny w dorobku poznańskiego pisarza współczesny kryminał, którego bohaterką jest podkomisarz Aneta Nowak. Jak zawsze twarda, ambitna i nieustraszona. Podczas dochodzenia, niekoniecznie prowadzonego zgodnie z obowiązującym regulaminem, będzie się kierować swoją intuicją, a ta jak dotąd jeszcze nigdy jej nie zawiodła.

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Nagiej prawdy” Ryszarda Ćwirleja?

Powieść liczy 448 stron. Natomiast swoją premierę święciła w ubiegłym roku, tj. 6 kwietnia 2022 r. Ponadto istotne jest, iż pozycja została oprawiona w miękką okładkę. Choć jeszcze ważniejsze jest, że np. na stronie Empiku zyskała średnią ocen na poziomie 4,7. „Naga prawda” zebrała – do czasu powstawania materiału – 126 ocen, z których aż 97 to noty „bardzo dobre”, a 26 to oceny „dobre”.

Ponadto warto zauważyć, że pozycję możecie nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, tj. drukowanej; a także w formie ebookowej i audiobookowej MP3. Jeśli mówimy o wersji ebookowej, to należy zauważyć, że można ją nabyć i na EPUB, i na MOBI. Z kolei ci, którzy zdecydują się na zakup wersji czytanej, będą obcować z głosem Grzegorza Wonsa. Jednocześnie zaznaczamy, iż jest to 4 z 7 materiałów, który ukazuje się w tym tygodniu na naszej stronie z racji prowadzonej serii pt. #wtonacjizĆwirlejem.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu