#wtonacjizĆwirlejem: „Trzynasty dzień tygodnia”, czyli co tym razem przytrafi się „Milicjantom z Poznania”

In Literatura, Promocja

Następny dzień tygodnia, to kolejny nasz tekst odwołujący się do serii ogłoszonej w poniedziałek. Dziś przedstawimy Wam więcej informacji na temat drugiego tomu serii zatytułowanej „Milicjanci z Poznania”. O czym opowiada wspominany już „Trzynasty dzień tygodnia”? Sama historia rozpoczyna się nocą 13 grudnia 1981 roku, kiedy to milicjanci zostają wysłani na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować opozycjonistę z Solidarności…

fot. blurppp.com

Jaką historię opowiada „Trzynasty dzień tygodnia” Ryszarda Ćwirleja?

Nim przedstawię opis fabuły, dodam, że autorem niniejszego streszczenia jest Wydawnictwo MUZA, a materiał został wykorzystany w celu przygotowania tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji. Natomiast sama fabuła prezentuje się następująco:

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku polskie władze komunistyczne z generałem Jaruzelskim na czele wprowadzają stan wojenny, który ma za zadanie likwidację „Solidarności” i przywrócenie socjalistycznego porządku w całym kraju. Milkną telefony, a radio i telewizja przestają nadawać. Na ulice polskich miast wyjeżdżają czołgi i transportery opancerzone. W stan gotowości postawiona jest Milicja Obywatelska i Służba Bezpieczeństwa.

Tej nocy grupa milicjantów wysłana na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować działacza „Solidarności” znajduje w sąsiednim mieszkaniu ciało zastrzelonego mężczyzny. W tym samym czasie, w innej części miasta dochodzi do zaskakująco podobnego morderstwa. Oba mieszkania zostały dokładnie splądrowane a świadkowie w pobliżu obu miejsc zbrodni widzieli milicyjną nysę oraz dwóch ludzi, jednego w mundurze a drugiego w cywilnym ubraniu. Czy to przypadek?

Na poszukiwania morderców rusza grupa śledczych kierowana przez porucznika Marcinkowskiego, któremu w tym śledztwie mają pomóc dwaj milicjanci – rozpoczynający pracę w wydziale niedoświadczony absolwent szkoły oficerskiej podporucznik Mirosław Brodziak i oddelegowany z SB stary wyga, chorąży Teofil Olkiewicz.

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Trzynastego dnia tygodnia” Ryszarda Ćwirleja?

Powieść liczy 480 stron. Natomiast swoją premierę święciła 20 lutego 2019 roku i stanowi drugi tom z serii pt. „Milicjanci z Poznania”. Ponadto istotne jest, iż pozycja została oprawiona w miękką okładkę. Choć jeszcze ważniejsze jest, że np. na stronie Empiku zyskała średnią ocen na poziomie 4,8. Łącznie „Trzynasty dzień tygodnia” zebrał – do czasu powstawania materiału – 48 ocen, z których 36 jest „bardzo dobrych”, a pozostałe 12 jest „dobrymi”.

Ponadto warto zauważyć, że pozycję możecie nabyć zarówno w wersji tradycyjnej, tj. drukowanej; a także w formie ebookowej i audiobookowej MP3. Jeśli mówimy o wersji ebookowej, to należy zauważyć, że można ją nabyć i na EPUB, i na MOBI. Z kolei ci, którzy zdecydują się na zakup wersji czytanej, będą obcować z głosem Leszka Filipowicza. Jednocześnie zaznaczamy, iż jest to 5 z 7 materiałów, który ukazuje się na naszej stronie w tym tygodniu na temat prozy Ryszarda Ćwirleja. Dzieje się tak, albowiem za sprawą tych działań prowadzimy serię pt. #wtonacjizĆwirlejem.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: Otto: Portret mężczyzny, którego nie zapomnisz.

Zdarza się, że w trakcie bloku reklam kinowych nasze oczy utkwione są w ekranie, a uwaga wędruje po różnorodnych

Read More...

Street Art

"To wydarzyło się naprawdę - oprócz tego, co zmyśliłem"środa, godz. 16:30, wydarzenie bezpłatne Sztuka uliczna przyciąga wzrok obfitymi w kolory

Read More...

AVATAR: ISTOTA WODY już 5 lipca na Blu-ray, Blu-ray Steelbook i DVD

Już w lipcu fani Avatara będą mieli dwie okazje do świętowania. Wraz z długo wyczekiwaną premierą filmu Avatar: Istota

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu